Skocz do zawartości
mega

Jaki odpieniacz ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora dowiedzieć sie coś więcej na temat odpieniacza, korzystając z między innymi waszych rad postanowiłem umieścić odpieniacz w stumpie tylko teraz jaki wybrać ? Wiadome jest mi że odpieniacze z pompą są dużo efektywniejsze niż pracujące na powietrze. Co myslicie o tym :

turboflotor750.gif

Turboflotor 750

czy jednak lepszym rozwiązaniem byloby uzycie jednego z tych odpieniaczy :

turboflotor1000.gif

Turboflotor 1000

lub

turboflotor1000multi.jpg

Turboflotor 1000 Multi

który z tych trzech ???


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenę znasz - ???

odpieniaczami na kostki (powietrze) nie zawracaj sobie głowy, a jak lubisz powietrze to kup zapas kostek na zapas (ze 20 szt.)

Polecam weipro z pompą (bardzo dobrą wyjdzie ci połowa za turboflotora, który kosztuje ok 1000 zł).

Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten odpieniacz w swoim 800l. (mój model dedykowany jest na 1200 - to może przesada) Spisuje się bardzo dobrze. Ilość piany jest olbrzymia. Łatwość obsługi - czyszczenia. I jeden kolosalny defekt - wieczko odkręca się w prawą stronę - ale czego można oczekiwać po kimś kto jeździ samochodem po lewej .


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz ktory jest na rysunku kosztowal mnie okolo 200 euro i nie jest to odpieniacz na powietrze tylko na pompe.

Gosc ze sklepu bardzo go zachwalal i sam go wykorzystuje w swoich akwariach, zaleta jak powiedzial jest bardzo dobra wydajnosc , latwosc czyszczenia oraz zajmuje stosunkowo nie wiele miejsca w komorze sumpa dzieki czemu w sumpie wieksza czesc mozna przeznaczyc na biologa.

no i pod takimi argumentami sie ugiolem i go kupilem :)

Ile kosztuje on w Polsce to nie mam pojecia, wogole nie moglem go znalesc w polskiej sieci. Zauwazylem ze firma Tunze nie nalezy do najpopularniejszych a napewno nie do najtanszych w Polsce, natomiast w Holandii wraz Aqua Medic

jest to jedna z bardziej popularnych marek.


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rzucic jakis adres internetowego sklepu z Holandii??


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie....tylko jezyk jakby nie ten...van der ooodpieniaczen :-)

a powaznie, realizuja sprzedaz wysylkowa, czy tez masz szczescie byc bywalcem w kraju tulipanow?

pozdro


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież tunze można kupić w um-um. No trzeba poszukać.

Powidzcie tylko czy dobrze działa i warto zastosować


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze dziala bede wiedzial gdzies za miesiac bo wtedy dopiero wrzuce cos do zbiornika.

ps

tak, tez mam te szczescie, a jest takich szczesliwcow tu wiecej ?


www.flash-freaks.com flash community

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Trochę spóźniony ale odpowiadam. Mam ten poziomy który przedstawiłeś na zdięciu. Nie pamiętam który model a teraz jestem w firmie i nie mogę sprawdzić. W każdym razie zajmuje bardzo mało miejsca a ilość piany jest zadziwiająca. Z czyszczeniem nie ma najmniejszego problemu. Ogólnie polecam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.