Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Lysmata kuekenthali zamiast Wunderwaffe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

To jest Briareum/Clavularia/Pachyclavularia tyle ze Ty napisales "brerium" :)

Ok teraz widzę błędna pisownie tylko to moje wcina mrożonki aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Niektórzy mają szczęście. Moje tylko mrożonki apistasie rosną w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lysmata Seticaudata w 64l kostce,niestety krewecia jest leniwa,nie tknela ani jednej rozyczki a jedynie czeka na karmienie ryb i podbiera co tam wpadnie.Przy okazji zapytam czy jest ses kupowania 2 sztuki do takiego litrazu (64l)tak aby bylo mojej razniej?Moze we 2 sie wezma za ogrod rozany bo okazy coraz wieksze i liczniejsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja mam Lysmata Seticaudata w 64l kostce,niestety krewecia jest leniwa,nie tknela ani jednej rozyczki a jedynie czeka na karmienie ryb i podbiera co tam wpadnie.Przy okazji zapytam czy jest ses kupowania 2 sztuki do takiego litrazu (64l)tak aby bylo mojej razniej?Moze we 2 sie wezma za ogrod rozany bo okazy coraz wieksze i liczniejsze :(

Ja jestem w tej grupie która niestety przekonała się, że te krewetki wcale sensu nie mają. Po urlopie łapie je i sprzedaje albo zamieniam na coś innego bo obciążają akwarium a innego pożytku z nich nie ma. Ukwiały w natarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w tej grupie która niestety przekonała się, że te krewetki wcale sensu nie mają. Po urlopie łapie je i sprzedaje albo zamieniam na coś innego bo obciążają akwarium a innego pożytku z nich nie ma. Ukwiały w natarciu.

Potwierdzam i tez wymienię chyba na wunderwaffe.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 krewetki wunderwaffe załatwiły wszystkie ukwiały, trwało to dość długo bo 3 miesiące, ale napewno są skuteczne. Przy okazji przetrzebiły mi populację kiełży. Ryb nie miałem w tym czasie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja powiem coś o moich doświadczeniach z L. Kuekenthali. Kupiłem 2 sztuki, aby pozbyć się ukwiałów i to im się udało bardzo dobrze. Zostały w widocznym miejscu dwie duże sztuki, ale się nie panoszą po akwarium, więc niech sobie siedzą. Pisałem w wątku o swoim baniaku, że pewnej nocy wcieło mi dwie małe discosomy. Czytałem opinie, że zdarza się im odkleić przy niesprzyjających warunkach. Akwarium było świeże, więc ok. Dzisiaj dotarły do mnie 4 nowe grzybki. Po zgaszeniu światła postanowiłem sprawdzić czy któryś z nich się nie odkleił. Świece sobie latarką, a tutaj zdziwiona krewetka sobie stoi z discosomą w "łapach" i tyle ją widziałem. Z 4 czerwonych grzybków zostały dwa i chyba będę musiał sobie odpuścić discosomy albo te krewetki.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mam dwie krewetki Kuekenthali i problem z odklejajacymi się rico. Dziwne, że rico odklejaja się w nocy i tylko te zielone i zielono pomaranczowe,pozostałe dwa kolorki trzymają się nieźle. Nigdy bym nie przypuszczala,że to krewetki.Trzeba będzie zrobić nocne polowanko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie jeszcze bardziej zmartwiłaś, bo razem z discosomą przyjechała ładna zielona rico. Przed wyjściem do pracy sprawdzałem to była cała, ale w takim razie też będę musiał pilnować.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem bardzo zadowolony z moich kreweci kuekenthali. Mam skale juz od roku (drugi baniak na tej skale) i aiptasii bylo wiecej i wiecej... 2 krewetki rozprawily sie ze szkodnikiem w 3 tygodnie. Ponadto wydaje mi sie ze jedna ma ,,brzucha":)


220l 100x55x40, SUMP 140l, światło 150w hqi+3x39w t5, nj3000, deltec apf 600, dsb + refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Matematyka jest zwodnicza i często fałszuje obraz sytuacji. A tu nawet i ona wykazuje że się nie sprawdzają. Skoro z jednej teraz jest co najmniej 5 a może i więcej to:

1) Krewetki nie jedzą ich - dlatego przybywa

lub

2) Krewetki je jedzą - ale ukwiały rozmnażają się szybciej niż one są w stanie je zjeść i liczba ukwiałów rośnie.

Zatem bez znaczenia czy 1 czy 2 ===> liczba ukwiałów rośnie. Nawet optymistycznie gdyby pkt 2 to skoro 2 nie dają rady kontrolować plagi to musiałoby ich być więcej: 4,8,10,12. A w tak małym zbiorniku jak mój nie ma na tyle miejsca bo inne żyjątka musiałbym usunąć. Konkluzja pozostaje - u mnie się nie sprawdzają. Moze ktoś mieć mniej żywotne apitasie albo bardziej zainteresowane nimi krewetki u mnie w zbiorniku 112l 2 kuekenthali nie dają rady kontrolować ukwiałów. Bo skoro stale pojawiają się nowe duże to małych wszystkich nie jedzą. Moje myśli idą ku ślimakom zjadającym ukwiały. Specjalista pokarmowy szkód nie narobi w koralach a będzie wcinał róże. Tani możne nie jest ale 1 osobnik to 2 kuekenthali.

Matematyka jest tylko językiem i za jej pomocą można opisać wiele zjawisk. Matematyka ma jednak taki związek z rzeczywistością jak każdy inny język...

Stosując metodę badawczą, która nie wyklucza wpływu innych czynników, które mogą mieć wpływ na badane zjawisko można dojść do całkowicie absurdalnych wniosków, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością. Tak jest w twoim przypadku.

Dokarmiasz zbiornik mrożonkami które jedzą aiptasie i krewetki. W ten sposób po pierwsze pomagasz aiptasiom się rozmnażać bo je karmisz a po drugie karmisz krewetki. Najedzone krewetki nie jedzą aiptasi.

Z drugiej strony jeżeli nie ma w zbiorniku aiptasi ani innego źródła pokarmu dla krewetek [np kiełży] i akwarium jest za słabo karmione, albo jest karmione nie właściwymi pokarmami to krewetki mogą z głodu podjadać niektóre koralowce miękkie lub lps. Najlepiej karmić krewetki z automatu suchymi pokarmami bogatymi w witaminy i kwasy tłuszczowe. Są wtedy bardziej kolorowe. Jeżeli krewetki są blade to może oznaczać że albo się boją albo są źle karmione.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

U mnie w baniaku krewetki z głodu nie mogą zjadać miekasow,bo między skałami od życia aż się gotuje.Pełno jest kiełży i mysis.Za aiptasje też się nie brały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są aiptasje, więc jeść mają co, ale i tak dokarmiam suchymi pokarmami. Krewetki powiedziałbym, że ładnie wybarwione i do tego drugi raz wypuszczały larwy, więc chyba źle im nie jest. Żadnych innych miękasów nawet nie tkneły tylko discosomy.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krewetki lysmata z jakiegoś powodu nie jedzą żywych mysis. Nie smakują im czy coś ale z mysis mam wieczne problemy bo w baniakach z krewetkami mysis mnożą się na potęgę i jedzą larwy lub podbierają żarcie...

Bardzo dobrą metodą mnozenia krewetek mysis jest więc trzymanie ich razem z krewetkami lysmata które likwidują konkurencję pokarmową dla mysis i jednocześnie nie jedzą krewetek mysis. Działa to lepiej niż internetowe sposoby rozmnazania mysis w 2 - 3 zbiornikach

Pierwszy raz słyszę że krewetki "peppermint" jedzą discosomy.

Rico potrzebują bardzo dużo światła i być może te zielone potrzebują światła o trochę innym widmie lub innej intensywności niż te pomarańczowe. Odklejają się bo szukają lepszego miejsca. A robią tak w nocy bo być może "uważają" że jest tak bezpieczniej. Podobnie może być z discosomami.

Z niektórymi koralami jest tak że czasem rosną na potęgę i nie można sobie z nimi dać rady a czasem zdychają[zoa, xenia, discosomy itd] mimo że z podstawowymi parametrami wody jest wszystko ok... Czasem korale zdychają bo mają za czystą wodę[np briareum]. Nie można więc zwalać wszystkich zejść korali na obsadę...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem myślałem, że im nie pasuje miejsce i się odkleiły, ale wczoraj widziałem jak krewetka złapała discosome i uciekła z nią do swojej jaskini. Drugiej nie widziałem, ale zakładam że zrobiła to samo, bo brakowało mi dwóch grzybków.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeżeli widziałeś że je jedzą to je jedzą. Które to są dokładnie discosomy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ultra-red-discosoma.jpg

Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To nie są te zwykłe czerwone? To wygląda bardziej na jakiś "rarytas".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zwykłe czerwone, ale ciężko mi jakieś zdjęcie dobrać dokładne. http://nano-reef.pl/topic/55237-s-sps-montipora-seriatopora-ricordea-discosoma-zoanthusy/ tutaj jest wątek lukiblack z targowiska. Od niego brało te discosomy tym razem. Poprzednie były takie same.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w marcu kupiłem 5 sztuk Kuekenthali - były małe aiptasje, później dołożyłem jeszcze skały i korali - niestety z wielkimi aiptasjami - nie widziałem wcześniej, że tam takie są ;/ - obecnie nie ma sztuki - przekładałem ostatnio kilka skał i nic, zero - a z 5 krewetek zostały 3 - co się stało z 2 - nie mam pojęcia. Co prawda zniknęły mi też małe zoa - ale bardzo często były okupowane przez rozgwiazdy, więc krewetek za to raczej nie winię.Wszelkiego rodzaju grzybki - discosomy, rhodactisy, rico - maja się dobrze i krewetek przy nich nie widzę.


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo zdarza się, że jednym jedzą aiptasje innym nie. Nie mówie, że to pogromcy miękasów. Po prostu chciałem innych uprzedzić, że jeśli zaczną znikać koralowce to można w nocy podpatrzeć co krewety robią.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z krewetkami jest jak z kobietami... Wszystkie wydają się podobne ale tak naprawdę każda jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.