Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Aptasia i kwasek cytrynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Czy ktoś nim je zwalcza ? Jeśli tak to CZYM go aplikuje? W sklepach od dawna nie ma już szklanych strzykawek a plastikowe wg wymogów nie powinny przeżyć spotkania z rozpuszczonym w gorącej wodzie kwaskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzykawka bez problemu przeżyje to spotkanie, apitasia również. Nawet jak uda Ci się ją trafić w stopę to podzieli sie na milion małych kawałków. U mnie częściowo sprawdzał się apiex grotecha, jednak największą robotę odwaliły krewetki, są niezastąpione.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Taa wiem o krewetkach ale bywają one też kapryśne ponoć. A przy okazji by się zabrały do ukwiała to trzeba je głodem czyli brakiem karmienia zachęcić czy same tak lubią apistasie że jako deser je wcinają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja kupiłem BRZYDALA jeden dzień i po wszystkim !!!!

Do mojej 112 to by się nadal tylko ten 5 cm brzydal którego ponoć nawet na handlu nie ma. Poza tym brzydala chyba lepiej pożyczyć niż mieć na stałe. Każdy pisze, ze do korali się dobiera, albo bywają lenie i nie wcinają ukwiała. I nie wiem czy lepiej zrobiłyby to krewetki czy brzydal ?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem BRZYDALA jeden dzień i po wszystkim !!!!

potwierdzam, a nawet dodal ze DOSLOWNIE po wszystkim, slimaki i krewetki tez mu podpasily :)

A czy kazdy chelmon ruszy aptasie? Wczoraj trafil do mnie jeden i jakos omija z daleka :)....jak nie urok to sraczka

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

potwierdzam, a nawet dodal ze DOSLOWNIE po wszystkim, slimaki i krewetki tez mu podpasily :)

A czy kazdy chelmon ruszy aptasie? Wczoraj trafil do mnie jeden i jakos omija z daleka :)....jak nie urok to sraczka

Oj to gorsza plaga niż sama apitasia. Ona potrzebowałaby trochę więcej czasu by całe to życie wykosić. Dlatego brzydal jest brzydki i bee. Lepszy kwasek lub krewetki. A propos ich ile by trzeba było kekhnali kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewecie Kuekenthali i wszystko w temacie. Aiptasii było u mnie sporo uporała się z nimi w 4 dni :ice:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyczac brzydala? Bez sens, zje aiptazje, jak zostanie wyciagniety to nowe wyrosną. Strzykawki na aiptazje to też słaby pomysł, też odrosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelka chemia na Aiptazje to najlepszy sposób na ich rozmnozenie.

Po zastosowaniu Red Sea Aiptasia-X mam ich teraz 1000razy wiecej niz wczesniej,po kwasku może byc to samo,najlepiej jednak dac naturalnych wrogów tego badziewia.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal zje, a później zje coś innego...chemia (przerobiłem wszystko)...porażka, krewetki, najlepszy sposób jaki się u mnie sprawdził...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zamówiłem dziś jadę do Rybki po 2 Kuekenthali. Zobaczymy jak się śpisza. Oby dobrze. Ciekawe czy z taką większą sobie poradzą. Będę obserwował. Czy one muszą być głodzone by się za ukwiały wzięły czy skasuja je na deser?

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brzydala i brak aiptasi jak tylko się pojawią to dzień , dwa i ponownie nie ma ani jednej. Jest u mnie od pół roku i innych korali nie rusza więc wszystko zależy na jakiego osobnika trafisz. Krewetki przez kilka tygodni w ogóle niestety nie ruszały ukwiałów, a kwasek to chyba najgorszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brzydal po 1,5roku obecnosci zaczal zjadac LPSy , zniszczyl wiekszosc populacji . Wczesniej czy pozniej to zrobi.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dlatego pomysł z rozważaniem wcale nie jest zły. Kilka osób składa się na rybaę po 20 zł i wzajemnie sobie go rozważają:-) Aha brzydal ze swoim 12 cm chyba się nie wciśnie tam gdzie 4 cm krewetka. Za bardzo lubię swoje Turbo krewetke a korali dopiero się dorabiam i nie wpuszcze tam nic co może je zniszczyć.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pomysł z rozważaniem wcale nie jest zły. Kilka osób składa się na rybaę po 20 zł i wzajemnie sobie go rozważają:-) Aha brzydal ze swoim 12 cm chyba się nie wciśnie tam gdzie 4 cm krewetka. Za bardzo lubię swoje Turbo krewetke a korali dopiero się dorabiam i nie wpuszcze tam nic co może je zniszczyć.

12cm? ja mam od kolegi Peniek już ponad rok aiptazję ruszył dopiero po około pół roku i prawie wszystko wyczyścił i moze ma max 6cm wielkosci

co do krewetek to u mnie w ogóle się nie sprawdziły a miałem ich sporo róznych i po jakies 5-6 sztuk i nic nie robiły


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś jadę do Rybki po 2 Kuekenthali. Zobaczymy jak się śpisza. Oby dobrze. Ciekawe czy z taką większą sobie poradzą. Będę obserwował. Czy one muszą być głodzone by się za ukwiały wzięły czy skasuja je na deser?

W niewielkim 100 litrowym solniaku mam 8 szt krewetek. Walczą ale większe róże trzeba im rozrywać. twoje 2 sztuki będą bardziej atrakcja samą w sobie a nie środkiem na zwalczenie plagi. Krewetka jest stadnym skorupiakiem i w stadzie żeruje. Kup 10 to przynajmniej wyhamujesz plagę i stopniowo będzie zanikać.

Poza tym prawdziwa Wurdemani w handlu bywa rzadko i czasami przemieszana jest z podobną krewetką ale nie zjadającą ukwiałów. Są na tyle do siebie podobne że sprzedawca nie zawsze się dopatrzy że ma cos innego.

Jest na nie moda więc hodowcy z Azji wypychają wszystko co Wurdemani podobne i nieświadomie sprzedawane jako środek cud na wszelkie plagi egipskie. Z tego co mi wiadomo na forum jest hodowca prawdziwych Wurdemani.

Jaki problem ? , jest na miejscu, jedziesz , kupujesz. Myślę ze nie będzie nawet problemu z zaprezentowaniem w jaki sposób krewetka zjada ukwiał itd ................. I masz wyrób krajowy.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam ,że kwasek cytrynowy i gorąca woda to najlepszy środek na pomnażanie aiptazji.

Tylko dorosły "brzydal" daje nadzieję na pozycie się plagi.U mnie okres dojrzewania trwał ok. 2 miesiące-brzydal urósł z 3 do ok.7-8 cm , a potem w ciągu ok 2 tygodni zniknęły wszystkie aiptaze , a było ich kilkaset szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydal rozprawil sie w 1 noc z rozami a potem z reszta zoaskow :(,krewetki mam 2szt a rozyczek z 7szt.Faktycznie trzeba je przeglodzic to sie za robote wezma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W niewielkim 100 litrowym solniaku mam 8 szt krewetek. Walczą ale większe róże trzeba im rozrywać. twoje 2 sztuki będą bardziej atrakcja samą w sobie a nie środkiem na zwalczenie plagi. Krewetka jest stadnym skorupiakiem i w stadzie żeruje. Kup 10 to przynajmniej wyhamujesz plagę i stopniowo będzie zanikać.

Poza tym prawdziwa Wurdemani w handlu bywa rzadko i czasami przemieszana jest z podobną krewetką ale nie zjadającą ukwiałów. Są na tyle do siebie podobne że sprzedawca nie zawsze się dopatrzy że ma cos innego.

Jest na nie moda więc hodowcy z Azji wypychają wszystko co Wurdemani podobne i nieświadomie sprzedawane jako środek cud na wszelkie plagi egipskie. Z tego co mi wiadomo na forum jest hodowca prawdziwych Wurdemani.

Jaki problem ? , jest na miejscu, jedziesz , kupujesz. Myślę ze nie będzie nawet problemu z zaprezentowaniem w jaki sposób krewetka zjada ukwiał itd ................. I masz wyrób krajowy.

Krewetek nie przywozi się z azji tylko z europy. Po co wieźć je z azji skoro można je złapać w morzu śródziemnym? Lysmata wurdemanni żyją po drugiej stronie Atlantyku i dlatego nie ma ich w handlu. W Holandii, Niemczech i Portugalii są zresztą hodowle tych krewetek. W Portugalii jest hodowla w której rozmnażają też między innymi L.debelius, kraby, koniki morskie i inne ryby...

Nie tylko Lysmata wurdemanni żywi się aiptasią. Jest cała grupa krewetek która ma między innymi aiptasie w swoim jadłospisie.

Dowody :

Artykuł w czasopiśmie naukowym [dotyczy krewetek Lysmata seticaudata]:

http://link.springer...4-0210-6#page-1

filmik 1

filmik 2 [Lysmata boggessi]

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre filmy.

Jak to jest że jak człowiek ingeruje kwaskiem, gorącą wodą itd to różyczka się rozsiewa a przy naturalnych wrogach tego nie widać?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja już się natrętnych ukwiałów pozbyłem. Sięgnąłem w akcie desperacji po brzydala. W ciągu 5 dni wybił całą ich populację. Na razie jedynym kosztem jest wybicie też xenii i chyba kilka grzybków skasował. Ale miałem niektóre ukwiały wielkości samego brzydala więc łowny jest. Jak ktoś zainteresowany to rybka oferuje swoje usługi czyszczenia skały z ukwiałów a także z xenii ;-). Co do krewetek to był niewypał. Możliwe, ze jak ktoś wyżej napisał 2 to za mało, ale tez nie chce robić krewetkarium. Mam tylko 112l. A możliwe też, że taki zdrowy ukwiał jest zbyt niebezpieczny dla nich i dopiero uszkodzony obudziłby ich zainteresowanie jak wyczytałem na tym forum. Tak czy inaczej mój brzydal skasował ukwiały bez mojej ingerencji i bez głodzenia akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się ale jak pojawiły się 2 różyczki , strzykawkę napełniłem kwaskiem cytrynowym i już od 8 miechów nie mam nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydal rozprawil sie w 1 noc z rozami a potem z reszta zoaskow :(,krewetki mam 2szt a rozyczek z 7szt.Faktycznie trzeba je przeglodzic to sie za robote wezma

Mój brzydal ,którego mam od maja nie zjadł ani jednego korala ,a trzyma go za zasługi w zwalczeniu aiptazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej 112 to by się nadal tylko ten 5 cm brzydal którego ponoć nawet na handlu nie ma.

a to mnie zaskoczyłeś..... Ja takiego posiadam i kupiłem go bez problemu w sklepie .

Mój brzydal ,którego mam od maja nie zjadł ani jednego korala ,a trzyma go za zasługi w zwalczeniu aiptazji.

u mnie podobna sytuacja wykosił różyczki i żadnego korala nie tyka :) widać wystarczy go ni głodzić tylko karmić i korale zostawia w spokoju :).

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.