Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Sewer, jest super! Piękne korale, piękne akwarium!

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna kondycja koralowców. Tym większe uznanie, że ryb faktycznie masz sporo, jak na SPS-owy zbiornik.

Ujęcia całości prezentują się świetnie. Zarośnięty koralami łuk wygląda bombowo :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!

Dzięki :)

Ale porosło.. super

Już chwilę rosną u mnie. Tak te humilisy tak się zrosły z łukiem że nie było by szans ich bez piły motorowej odseparować ;)

Świetnie to wygląda :D

:)

mnie zawsze dziwi jedna sprawa, u mnie jakiekolwiek korale jak się dotkną to przynajmniej jeden z nich ma jakiś ślad, a tu znowu dużo napchane i nie widać żeby się coś poparzyło, może dlatego że ja mam wszystko w jednym a nie tylko sps :)

Parzą się parzą ... Raz na jakiś czas coś poprzycinam albo usunę jakiegoś koralika ale faktycznie już ciasno się robi ...

Piękny zbiorniczek ! :)

piękna kompozycja, i super korale.

super że się podoba :)

PIĘKNE super koralik 4:38

Jeden z moich ulubionych. Tu tego nie widać ale ma w środku czerwoną rurówkę . Czad. Jak pamiętam to chyba z Fiji od Walta ale nazwy nie znam ... ;)

Sporo pociąłem go już i wiem że u innych też rośnie i pięknie wygląda.

Extra baniak! Pływa w nim również moja ulubienica centropyge loricula.

Też moja ulubienica mam ją już pewnie z 5lat. Bardzo grzeczna tylko coś ostatnio błazenki terroryzuje ale dają sobie radę :)

Prześledziłam wątek od początku. Zbiornik bardzo fajny. Ale jeżeli właśnie o ryby chodzi - a to dla mnie najważniejsze, to w przeciągu dodawania kolejnych ujęć nie widać ryb które były wcześniej. Pochowane w skale ? Tak sie nakręciło ? Pewnie był kupiec i odmówić mu nie można było :)

Moze i macie pateńt na proszki i chemię, ale w biologi jeżeli o ryby- życie chodzi musicie coś popracować. Takie jest moje prywatne zdanie i mam do niego prawo. Jakiś czas temu był wydany sponsorowany przez was kalendarz z najpiękniejszymi akwariami prowadzonymi na waszych produktach. Mam go i ja. Jadąc od stycznia do grudnia i przeglądając te piękne akwaria rafowe od kilkuset litrów do ponad tysiąca ile tam na tych zdjęciach widać ryb? Jedną, dwie, trzy ? To chyba najlepszy argument popierający moja tezę. Bez urazy.

Generalnie wszystkie ryby są oprócz anthiasów. Niektóre z nich padły w walkach inne ze starości. Anthiasy jak słuszałem nie żyją dłużej niż 2 lata w akwariach. Większość ryb mają po pare lat. Białobrody , żółtek , loriculus, błazenki to ponad pięć a reszta ponad trzy lata. Ostatni pomór miałem jak po pół roku Achilles zabrał ze sobą z 15 rybek ale to było już ponad dwa lata temu.

Raczej w ogólnym pojęciu ryb jest sporo. ( oczywiście że chciałbym więcej ;) ).

patrząc na takie korale można być w takim szoku, że nie zauważy się tam pływających ryb ;)

Sewer Loriculus nie rozsmakowała się w sps-ach?

:) Nie mają parcia na szkło.

Loriculus absolutnie koralowców nie tyka. Tyle że jak słyszałem to mocno osobnicze.

Sewer piękne korale i świetny film :clap:

Dziękuję. Filmik z łapki nakręcony w 5 min ( tyle ile trwa) w jednym ujęciu z pauzą.

Uważam że Samsung S7 jak dotąd najlepszy telefon do kręcenia filmików i robienia zdjęć w akwarium morskim z jakim miałem do czynienia. Ma możliwość regulacji balansu bieli przy kręceniu filmików i oddaje najwierniej kolory.

Ajfon strasznie podbija niebieski i kontrast. Może wygląda to ładnie ale nie jest naturalnie.

Sewer, jest super! Piękne korale, piękne akwarium!

Krzysztof

Bardzo dziękuje Krzysztofie :)

Świetna kondycja koralowców. Tym większe uznanie, że ryb faktycznie masz sporo, jak na SPS-owy zbiornik.

Ujęcia całości prezentują się świetnie. Zarośnięty koralami łuk wygląda bombowo :)

Dziękuję.

Może kiedyś zrobimy taki łuk w Redzie ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonu. Białobrody ma ponad 10cm :)e087c0dcf21b028873e46c6c3b196cb7.jpg65ab8a462e33156222fcc50b09619567.jpg

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helio54 .

Mysle ze piszesz o kalendarzu 2015

February 7 ryb 144 cos wiecej ?

March cosmos 1200l pewnie nastepnne 20 nic by nie zmienilo

April 9 ryb 430l

June cosmos 1100l

July dwa pokolce 4 chromisy blazny 200l

September tylko 350l a obsada spora

October nie wspomne o montiporach reszta super i ta masa rybek pieknie

November spokojnie

December kazdy wiemjak wyglada ten naniak.

Przepraszam jesli mowimy o innych alendarzach

Ibiza, pisząc o jednej, dwóch lub trzech rybach chciałam wskazać, że ogólnie ryb w tych zbiornikach jest MAŁO. Nie wykazałam tyle trudu, zaangażowania i poświęcenia jak ty żeby policzyć to wszystko z kalkulatorem. Ja nie mówię, że ta sól jest zła bo sama używałam, korale też rosną więc proszki do wzrostu są ok, ale w biologi coś tam ewidentnie się gryzie.

Poprzeglądaj forum i pomów przy dostawach w sklepach z ludźmi co mają dużo ryb i stosują sól AF. Co dzieje się po podmianie, czy ryby się ocierają itd, wtedy może zmienisz zdanie. Ja to znam z autopsji u siebie bo mam przerybiony zbiornik, a rybki dla mnie ważniejsze niż korale dlatego już nie stosuję AF.

Edytowane przez helio54 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej teorii tu jeszcze nie było :)

Fotki z przed chwili z mojego zbiornika z małą ilością ryb... :) większość ryb ma powyżej 3lat a białobrody, loriculus, żółtek, garbik, blazenki , hepatus i wezowidlo (nie ryba) powyżej 5 lat. Wyglądają na szczęśliwe ale co ja tam się znam ;)387e8624814a2499bda1ba85c90b93da.jpg3fc707a644ac9fe857979990b2adb776.jpg

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bogato. Co tam leci z mikroelementów?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Component 1,2,3+. Raz na jakiś czas fluor i jod.

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z koralowcami. Oczywiście z telefonu... Swoją drogą niesamowite jest to co można nakręcić z telefonu komórkowego... polecam w 1080p 60fps

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że jakość zaskakuje. Można wiedzieć, który telefon kręci takie video?


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy samsung S7 ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S7 Edge. @MaciejK po co pisać o produktach wystarczy że będziesz miał ten telefon i wszystko samo się zrobi ;)

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 5 pokolenie. Może założę hodowle ... ;)

b7d73347314df092bff89d34e3ca24a6.jpg

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąte pokolenie czy piąty miot? ;) Jakie rozmiary ma wężowidło widoczne na zdjęciu po prawej stronie? Wydaje się być spore :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale brudno! Wstydziłbyś się pokazywać! :clap:

Widać, że zdrowe akwarium i ryby zadowolone. Chociaż osobiście wolę jak się wszystko buja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty miot ... ty to potrafisz mnie złapać za słowo :)

Wezowidlo mam już z 6lat i myślę że ma około 30cm od końca jednego odnóża do drugiego (nawet nie wiem jak określa się wielkość tego zwierza). Jakoś nie mam weny żeby posprzątać w kominie ;) pełno tam rurowek i innych cudów.

Sent from phone

01966199cce425289f5dda8ae538b0c2.jpg

Sent from phone

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer - czemu głodzisz ryby ? :)

Piszesz że białobrody, hepcio itd mają po 5 lat.

Ja kupowałem maluszki typu S i po dwóch latach miałem "konie" po ponad 20cm - ale je karmie :) oczywiście również przestrzegam zasady zdrowa ryba to głodna ryba :)

Patrząc na samca anthiasa to wnioskuję że Twoje sztuki mają około 10-12cm

Tom

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głodzę ryby... ? :) wręcz odwrotnie. Dostają aż za dużo... ;)

Dzisiaj padł mi anthias no i wężowidło miało popas...9818475d4119e0bbf4d840b55b4f1200.jpg

00b14755502d5d85c0260f232db43f3c.jpg

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robisz z małymi pterapogonami? Karmisz je jakoś? Przeżywają?


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterapogony trafiają do firmy... już parę ich tam pływa :) nie karmie ich specjalnie . Jakoś sobie dają radę w kominie. Pokarm tam dolatuje. Ostatnio nawet wyłowiłem dwa z sumpa. Były już całkiem spore.

Sent from phone

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wezowidlo jest genialne ! :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.