Jump to content

ktryc

Klubowicz
 • Content Count

  406
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Krzysztof80 trafił w dziesiątkę, to jest martwy glon. Naprzerzucałem się skały RRR i na wielu kawałkach to jest. Można powiedzieć, że to nic złego ani dobrego, raczej - obojętnego. Nie ma więc powodów do niepokoju. Krzysztof
 2. ktryc

  Za duży poziom baru

  Od kilku lat mam 100% skały RRR i w testach ICP zarówno ATI jak i Tritona baru mam 0. Niedawno nawet gdzieś o tym pisałem i ktoś sądził, że pomyliłem bar z borem. Bo rzeczywiście jest to dziwne, akwaryści częściej mają nadmiar tego pierwiastka niż za mało. Tak jednak jest u mnie, więc ten trop poszukiwań jest błędny. Nawet delikatnie dozowałem bar u siebie, ale przy kolejnym teście znowu 0. Sam nie wiem, o co chodzi. Krzysztof
 3. Kilka fotek robionych aparatem Canon EOS 70 D. I jeszcze jedna fotka.
 4. Colombo w proszkach KH plus, Ca plus + All four w płynie.
 5. DVH Biogro oraz Colombo Bacto (wyselekcjonowane z żywej skały). Zapomniałem nadmienić, że przygotowuję skoncentrowane roztwory.
 6. All four mam w płynie 2,5 l podłączone pod pompę dozującą, natomiast, jeśli trzeba uzupełnić jakieś braki, wtedy używam płynów Tritona lub ATI w osobnych buteleczkach. Najczęściej muszę uzupełniać stront, czasami jod i mangan oraz bar (dziwne, gdyż większość zbiorników wykazuje nadmiar tego pierwiastka) Przy tylu koralach reaktor nie wyrabiał z podażą KH. Oczywiście wtedy mogłem dodać CO2, ale wtedy problem z pH.
 7. Dozuję Colombo All four - mikroelementy + magnez. A po zrobieniu testu ICP uzupełniam ewentualne braki.
 8. Na Colombo, gdyż używam też soli tego producenta oraz mikroelementów.
 9. Tak, raz na dwa, trzy miesiące. Jednak jestem ostrożny w podawaniu mikro zgodnie z zaleceniami laboratorium. Dawki dobowe, jakie proponują, rozkładam na większą liczbę dni. Według mnie są zbyt wysokie i zbyt gwałtownie zmieniają chemię wody. Potrzebny jest czas, aby korale przyzwyczaiły się do zmiany.
 10. Nie, nie używam soli bez soli. Robię podmiany wody raz w tygodniu, więc nie widzę takiej potrzeby.
 11. Po tylu latach jeszcze mi się nie znudziło, cały czas jestem fanem sps-ów. Jakie zmiany wprowadziłem? Zrezygnowałem z reaktora wapnia. Dozuję Ca i KH oraz mikroelementy połączone z magnezem. Dawki KH i Ca nie są równe, lecz w zależności od zapotrzebowania. W dalszym ciągu stosuję peletki. Fotka, którą udostępniam jest zrobiona komórką, nie ukazuje nic poza faktem, że akwarium żyje. Za parę dni, gdy odbiorę aparat fotograficzny, spróbuję zrobić zdjęcia, na których lepiej będzie widać korale i ich prawdziwe kolory.
 12. Można znaleźć wiele osób zadowolonych i tych, którym poszło coś nie tak, jak z każdym produktem. Nigdy nie ma pewności, dlaczego coś nie wyszło. Zamieszczam dla porównania test ICP wody RO, jaki powinien być i test ICP wody RO Efendiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.