Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakładam nowy temat bo w następnym tyg. robię przeprowadzkę do nowego szkiełka :thumbsup:

W moim obecnym akwa zaczyna się robić ciasno i czas na zmiany.

Nowy zbiornik będzie o 15 cm wyższy i o 20 szerszy od obecnego. Długość zostaje ta sama bo zbiornik jest między filarami. Wymiary 140x75 wys.x 80 szer.

Szkiełko już sobie schnie w Erybce. Full opti oczywiście. z kominem zewnętrznym.

akwa Sewer

sump sewer

sewer Akw

Lampa zostaje ta sama. Zmieniam odpieniacz na nowy. Będzie u mnie chodził chyba pierwszy odpieniacz tej firmy na świecie... Widziałem jak pieni... miód. Zdecydowanie cichszy, bardziej wydajny i mniej prądożerny niż BK. Teoretycznie będzie w klasie 250 BK. Na razie nie mogę zdradzać więcej szczegółów. :ninja: W następnym tygodniu jak będzie u mnie w sumpie to się pochwalę i zdjęcia porobię. Pompa obiegowa również tej firmy 6500L. Resztę sprzętu nie ruszam. Czyli reaktor, peletki, kalkmikser, 2x6105 z multi.

Do tematu przeprowadzki się przygotowałem solidnie. Już jest zalane akwa 500L ze skałą w środku i się kręci już z dwa tyg. Zrobię z 200L świeżej solanki tak w razie W. Chciałbym żeby sama podmianka była na "starej" wodzie. Zrobię większą podmiankę po dwóch dniach. Tak aby całą "chemię" ze śliniących się korali usunąć.

Planuję nowy piach. Ten sam co mam czyli żywy Bio Active Live Aragonite - Natural White. 0,5-1,5mm.

Skałę w większości też nowa. Chcę się pozbyć moich plag (np. grzybki...). Poza tym nowy aquascaping...

Zgodnie z panującymi trendami minimalizm, dużo piachu z Lpsami i u góry platformy z spsami. Dwie, trzy wyspy. Wyjdzie w praniu.

Dzisiaj ostatnie zdjęcia przed przeprowadzką...

IMG 3895

IMG 3897

IMG 3898

IMG 3899

IMG0501150922

Trochę się boję o moje cukiereczki ale ten pęd ku większemu jest silniejszy od strachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to Rzeszów to obstawiam onet by Gienek:) Będę śledził.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie odpieniacz Garazowy... Vertex tez nie... Bedzie poezja... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradz rabek tajemnicy. Mysle nad podobnym projektem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem producentowi ze nie bede zdradzał szczegółów odpieniacza i pompy. W następny piatek bedzie u mnie pienił wtedy zdjęcia, filmy, wywiady... ;)

W koncu pod nowym akwarium bede miał wystarczająco miejsca zeby postawić jakiegoś potworka.

W obecnym baniaczku mam spieprz... Hydraulike (małe srednice splywow i "wyplywow"). Nie mogłem zaszaleć z pompą obiegowa bo by sie nie przemielilo. Teraz bede miał prawdziwe 6500L (małe straty przy wznoszeniu) , mocny odpieniacz ktory ta ilośc wody oczyści. Ale sie cieszę ze bede mógł naprawić błędy młodości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas przy pierwszym akwarium popelnił mniejsze lub większe błedy. Raczej jest to nie uniknione nawet w nowym projekcie.

Czytam przegladam by w nowym ograniczyc. Ciekawi mnie ten twój tajemniczy sprzęt, bo coś muszę zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś nowy odpieniacz??? - stawiam na polski produkt z fioletowymi wykończeniami i znakiem konika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda (słona) w usta... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Tez planuje wiekszy baniak na jesien tego roku...Podoba mi sie Twoj projekt - zastanawiam sie nad akw.

130x80x65 wys lub 200x70x60wys -Powodzenia!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róbcie pany testy i dajcie znac jak to pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas przy pierwszym akwarium popelnił mniejsze lub większe błedy. Raczej jest to nie uniknione nawet w nowym projekcie.

Czytam przegladam by w nowym ograniczyc. Ciekawi mnie ten twój tajemniczy sprzęt, bo coś muszę zakupic

Nawet stawiając drugi baniak można też coś spartolić i myślę tu o swojej osobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy powazna zmiana w obiegu i filtracji nie pogorszy warunkow w baniaku, bo jaka nie była odpowiednia dla tego systemu.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek: zawsze dążymy do lepszego a co to znaczy lepszy? Skoro faktycznie u mnie sie sprawdzal mały obieg to czy większy tego nie spieprz...? Wierze ze bedzie jeszcze lepiej. Mocniejszy odpieniacz to musi byc mocniejszy obieg bo mieliłby czystą wodą. Poza tym znacząco zwiększy sie litraz i pewnie w związku z tym parę rybek i korali dojdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest piątek, czekamy na tą premierę skimmera!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Next friday ;)

Wielki dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś źle to odebrałem, myślałem ze w ten piątek będzie odpieniacz, a w przyszłym tygodniu zrobisz przesiadkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względów technicznych temat przeprowadzki sie przesunął na 14-15.05... Dojdzie do Akwa Lineatus i Naso Elegans. Wykorzystam zamieszanie przy przeprowadzce zeby przytepic zapedy terytorialne mojego bialobrodego. Jeden pokolcec ode mnie przeprowadza sie do kolegi :)

Premiera odpieniacza tez sie przy tej okazji odwlecze ale cos sie odwlecze ...

Zapraszam chętnych do pomocy. Płace w skale i tym co zostanie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie zaczęło ...post-11375-1368628886,97_thumb.jpgpost-11375-1368628897,77_thumb.jpgpost-11375-1368628925,73_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.