Skocz do zawartości
akwarystka

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 3G czy iPad 3 3G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed dylematem wyboru jednego z tabletów jak w temacie.

Miał ktoś z Was te tablety i mógłby się wypowiedzieć? Od 3 dni studiuję internet i mam już mielonkę mózgową :D Teoretycznie mam już faworyta ale chętnie wysłuchałabym opinii o danym tablecie. Z góry dzięki z pomoc i opinie.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie poczytam opinie użytkowników, bo stoję przed identycznym dylematem. Skłaniam się ku Samsungowi, ale tylko ze względu na wcześniej kupiony telefon.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał Samsunga, bo wolę androida :) Brat ma galaxy nota i jest mega zadowolony, zwłaszcza z funkcji rysika :)

w aplu denerwuje mnie szczeże ten ichszejszy soft, nie maiłem ipada, ale piałem ipoda touch, i zgrywanie muzyki przez iTuns to gehenna, to samo z ebookami, pdfami, zdjęciami, filmami itd . . . wszystko czeba przez tego chole***go iTunsa robić . . . chyba żę masz komputery i telefon od appla , ty tablet tylko ipad :), fajnie razem współpracuje, i szybko !!

Pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ipada 3 i jestem mega zadowolony. Nie mam telefonu ani lapka z ogryzka.

Początkowo faktycznie ciężko się przyzwyczaić do itunes-a ale później idzie z górki.

Ipad nigdy mi się nie zawiesił choć moja 3 letnia córka robi z nim wiele (galaxy s3 potrafi szybko zawiesić).

To co może przeszkadzać to pamięć, nie da się dołożyć żadnej dodatkowej karty, są takie specjalne dodatki w miejsce ładowarki no ale nie fajnie to wygląda więc warto przemyśleć ile jest na potrzebne.

Z apple otrzymujemy 5gb w chmurze + aplikacja box lub inne typu i idzie przeżyć.

Wyświetlacz retina super.

Jak coś to piszcie postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będziesz mieć, będziesz zadowolona. Ja mam co prawda tylko Galaxy Tab2 10.1, ale jest super. Bateria trzyma z 6 godzin użykowania non stop, przy 3G i WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milem okazje pobawic sie samsungiem, jesli ma sie telefon czy tablet i tv tej firmy to mozna zrobic w domu niezla petarde, bez problemu na tv moglem wlaczyc film znajdujacy sie w kompie czy na tablecie bez dotykania samego tableta, tak samo jednym przyciesnieciem w tablecie moglem wlaczyc film z tableta na tv badz obslugiwac nim tv. Przy odrobinie wkladu mozna z niego zrobic urzadzenie sterujace calym domem itp. Ogolnie przechodze na samsunga z apple. Apple jest strasznie ograniczone i nie chce sie dogadywac z niczym co nie jest tej firmy.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, sprawdzał ktoś jak wygląda ruch na routerze przy używaniu softu ogryzka ? Bo jak na moje oko, to coś za dużo wychodzi ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam oba w tych wersjach

Gaxaxy: używam w pracy ze względu na rysik i elastyczność (swobodę aplikacji, dużo darmowych robionych przez użytkowników np. papyrus do notatek). Mogę go dobrze dostosować do potrzeb służbowych, gdzie czas i wyjątkowość danej sytuacji wymaga ciągłych zmian i dostosowania narzędzia do osoby.

Ipad: używam do multimediów. Ma o wiele lepszą bazę gier i wyświetlacz. Wg mnie Apple ma lepszy system premiowania i współpracy z producentami dobrych ale płatnych aplikacji, dzięki czemu widać że są dopracowane (ale niestety mocno ograniczone - brak możliwości modyfikacji użytkownika)

Oprócz tego mam Gaxaxy Tab 10.1, którego używam jako urządzenie domowe typu bajki dla córki, internet na kanapie, program TV, generalnie leży sobie gdzie chce i jak coś na nim leży albo moja córka się dopiera to nie jest mi tak żal bo: tańsze i nie mam tam kluczowych rzeczy praca / gry. Pod względem funkcjonalności i prędkości działania widać dużą różnicę względem Note.

generalnie co byś nie wybrałą będziesz zadowolona, bo ja przeciwnik tabletów po pewnym czasie mam już 3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie ipada do ściągnięcia większości "użytecznych" aplikacji trzeba podac nr karty kredytowej....

samsung na + aplikacji od chol... i ciut ciut, niczym nie ustępuje amerykańskiemu tabletowi do tgego jest tańszy. Z ciekawości to powiem tyle że w chwili obecnej samsung aż 6-cio krotnie bije na łeb ipla w wynikach soprzedaży. Jakbym miał brac to wybrałbym na pewno samsunga!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę jednak Samsunga :) Jeśli ktoś go posiada chętnie posłucham opinii o jego plusach i minusach :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jestem uzytkownikiem iPad2 od ponad 1,5 roku.

W domu nie uzywam prawie wogole do niczego laptopa ( nie pamietam kiedy wlanczalem ostatnio) .

Powiem wiecej nie wyobrazam sobie zebym musial teraz wrocic do kompa ...

Dzieki mnogosci aplikacji smialo zrobisz wszystko na nim bez uzycia PC/lapka ( office, projektowanie www, obrobka zdjec+filmow , programowanie etc etc - przykladow 2 miliony ) .

Osobiscie namawial bym na produkt Appla i wcale nie do konca dla tego ze go uzytkuje.

Gdy ja kupowalem swoje "nadgryzione jablko" mialem mozliwosc testowania Samsunga, Sony i jakiegos Acera- zaden nie przypadl mi do gustu.

Szybkosc oraz latwosc obslugi i przyjaznosc , wykonanie , ilosc aplikacji ( nie koniecznie platnych ... ) zdecydowanie przemawia wg mnie za Apple. W domu uzytkujemy z zona dwa telefpny z Appla + iPad2 i wszystko bede chcial zgrac/podlaczyc z Apple TV (dodatkowe urzadzenie dajace meeeega mozliwosci ).

powodzenia w wyborze .

w razie pytan smialo zapraszam.

Jest tez bardzo fajne forum na temat tych urzadzen ,ale to nie miejsce aby o tym pisac.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie tabletu ,ale na temat marki podzielę się z tobą moim doświadczeniem.Przez kawałek swojego życia byłem zagorzałym fanem marki "samsung" od 1989r aż do 2012r.Obecnie dam ci dobrą radę na przyszłość jak najdalej od tej nazwy.Bagno i sto metrów mułu.Kupiłem w 2011 ich telewizor który po czterech dniach się sypnął co mogło się zdarzyć bo to tylko sprzęt.W gwarancji jest zapis o tym że mają trzydzieści dni na naprawę ,więc zabrali go do serwisu.Telewizor odebrałem i sypnął się po sześciu godzinach działania."Serwisant ?" który przyjechał stwierdził że mają kolejne 30 dni na naprawę bo przez dwa dni działał i to jest kolejna naprawa gwarancyjna.Nie należę do osób które latają po uoikach i innych rzecznikach konsumenta (cenię sobie spokój).Kupiłem sobie rezerwowy telewizor na czas napraw "samsunga"."Samsunga" naprawiono po siedmiu miesiącach i ośmiu naprawach czego nie odznaczono w książce.Ale najlepsze zostawiam na koniec.W wyniku tej rzeżby i wkładaniu flaków na chybił trafił powstała chimera.Telewizor zmienił się w inny model i typ,który jak zadzwoniłem na infolinię samsunga (aby dowiedzieć się co to za cudo) powiedziano że jest sprzedawany w USA i aby go nie kupować bo nie ma na niego gwarancji w Polsce.Zadzwoniłem do serwisu informując o tym fakcie ,usłyszałem że to niemożliwe a jeżeli już to przeprogramują.Przyjechali zobaczyli ,programowali i kicha ,nie da się.Mieli ustalić z centralą "samsunga" co dalej i oddzwonić.Po dwóch miesiącach oczekiwania to ja zadzwoniłem i dowiedziałem się iż centrala uważa że tak musi zostać i nie widzą problemu.Wiem że pewnie tak samo działają inne firmy korporacyjne i obojętnie jaką markę kupimy szambo może być podobne.Takie mamy czasy że proste sprawy są gmatwane na potęgę i idą w kierunku sądowych rozwiązań.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie powiem ze wszystko zalezy do czego bedziesz tego urzywal za tabletem samsunga przemawia tylko fakt rysika, sam go urzywam bo przydaje sie pismo odreczne ale mam tez asusa transformera infinity i powiem ze bije na glowe nota. Co do mankamentow nota to wydaje mi sie ze ekran pojemnosciowy w asusuie jest duzo bardziej precyzyjny. Niestety co do ipada ci nie podpowiem ale z opini znajomych warto go kupic w momencie kiedy ma sie dosc duzo urzadzen w domu typu imac lub iphone wtedy to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam obecnie Tab Samsunga ... a wcześniej iPada... no i wcale nie płacze z powodu zamiany sprzętu, nie jestem ograniczony sprzętowo (np. usb, sd card) a i softu na Androida też full poza tym wsparcie sprzętowe i softowe m-innymi popularne avi i inne formaty. Przesyp owych plików, mp3 i powiedzmy jpg bez problemu a nie jak w iOS'e przez iTuns'a.... słowem mniej ograniczeń a więcej wygody.... chyba że jest się snobem wtedy bezsprzecznie sprzęt Appla :baby: A co do awaryjności... Mercedes też chłam. Po dwóch tygodniach padła mi skrzynia... ot tak bywa, a inni chwalą. Węc jak to jest? przypadek czy standard... Awaryjność jednostki nie wpływa na całość, ważne są ogólne wrażenia więć merc jest OK. :thumbup: Pozdrawiam "akai67"

Edytowane przez yarid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.