Skocz do zawartości
dirty_pig

zbijanie ca i mg jak?

Rekomendowane odpowiedzi

mg i ca mam bardzo wysokie po za skala saliferta czyli 1500+ i 500+ (zle robilem testy i podbijalem niepotrzebnie) jak teraz zbic te parametry do odpowiednich wskaznikow? mam nie za duzo korali wiec malo co mi wchlaniaja tych zwiazkow co robic? sol kent wiec przy podmiankach tez ciezko mi zbic czy powrocic do io soli ktora ma mniej tych zwiazkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przestań dozować i pomalutku zjedzie. Jak zrobisz to za szybko to warzywniak murowany w zbiorniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, warzywniak juz mam bo szyby wycieram co 3 dni a ze mam akwa z 3 stron to jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po poziomie magnezu 1800mg/L po dwóch tygodniach było już 1500, a po miesiącu 1350. Wiec jak ma co to konsumować w baniaku to czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przestań dozować i pomalutku zjedzie. Jak zrobisz to za szybko to warzywniak murowany w zbiorniku ;)

Nie do końca się zgodzę , KH powinien nadal dozowac by nie spadło poniżej 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat dotyczy poziomów Mg i Ca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale temat dotyczy poziomów Mg i Ca :)

No właśnie. Nie robiąc podmian na przykład, Ca i Mg będzie spadało konsumowane przez korale, ale Kh jeszcze szybciej, bo przecież to jest ze sobą powiązane jak igła z nitką, i Jabłoński słusznie przestrzega, bo może dojść do dużego spadku Kh gdzie już Ca nie będzie pobierane przez korale tylko zaczną się z nimi problemy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Walker pisał o zaprzestaniu dozowania Ca i Mg a nic o kh to co się tak przypięliście?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh dozuje ciagle mam na poziomie okolo 9 teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.