Skocz do zawartości
natalia83

gwarancja ATI na świetlówki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje sie ktoś może czy firma ATI daje jakąś gwarancję na swoje świetlówki? 27 kwietnia założyłam nowe świetlówki 4 maja padła mi jedna biała rurka. Domyślam się że czasem tak się zdarza i nie mam pretensji, ale tak trochę nie fajnie wydać prawie stówkę i po tygodniu być zmuszonym do zakupu następnej. Zastanawia mnie czy one maja jakiś "termin" działania czy moga walnąć w każdej chwili?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na elektryce ale to mógł być chyba także jakiś skok napięcia / przepięcie

w lampie... bez winy producenta świetlówki


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? Poszłaby tylko 1 z 4 rurek? Zastanawiam się tylko czy zawracać gitarę z próbą zwrotu czy odpuścić :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zapytać sprzedawcę, ale chyba nie spotkałem się z gwarancyjną wymianą świetlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak bo to niezgodność towaru z umową. Na żarówki też niby jest gwarancja tylko co ona właściwie obejmuje?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - gwarancja obowiązuje. Jeśli nie jest zbita, uszkodzona fizycznie z zewnatrz - powinni Ci wymienić. Wiele też zalezy od sklepu, ale myslę że nie będzie problemu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częsty punkt w regulaminach sklepów:

" Towar jest nowy i objęty gwarancją producenta/dystrybutora. Z wyjątkiem źródeł światła, na które nie ma gwarancji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wylacznie zalezy od dobrej woli sprzedawcy. Kolega stancor mial kiedya przygode ze swietlowka ati wlasnie ktora eksplodowala doslownie w kilka minut po odpaleniu. Otrzymal nowa i oficjalne przeprosiny. Ale tak jak napisalem - od sklepu. nie od producenta.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep moze sobie napisać - co chce. Najwyżej wyjdzie na ignoranta w dziedzinie prawa konsumenckiego.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata gwarancji. (1 rok gwarancji i 1 rok rękojmi) . i co z tego ,że to żarówka ,ma działać jeśli nie to reklamuj. Inną sprawą jest podejście sklepu do reklamacji ,ale przyjąć reklamację muszą ,jeśli nie chcą to wez pisemną odmowę . Dlatego ja żarówki (niestety nie do akwa)kupuję w Leroyu i nigdy nie ma odmowy ;) a żarówka nie raz kosztuje ok.100 . Już kilka razy zdarzyło mi się reklamować świetlówkę Aquaela do kostki 30l. Rówinież nie było z tym problemów ,zawsze dostawałem nową . A paliły się (do pewnego czasu) jak głupie.

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze to lampa wyładowcza i one nie są objęte żadną gwarancją sprawdzasz wychodząc z sklepu i po sprawie potem ,cyrk się zaczyna z żarnikami hqi paragon i czekanie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji może nie ma (bo taką udziela producent wg własnego widzi mi się) ale jest rękojmia. Można się jeszcze powoływać na niezgodność towaru z umową - w tym przypadku wadliwa świetlówka. Muszą ją oddać do rzeczoznawcy - co też kosztuje, oczywiście producenta - więc może wymienią ją od reki na nową, bo tak będzie taniej. Dodatkowo wady ujawnione w ciągu sześciu miesięcy od daty zakupu są uznawane w prawie jako już istniejące w czasie zakupu (czyli mamy tu od ręki niezgodność z umową)

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze to lampa wyładowcza i one nie są objęte żadną gwarancją sprawdzasz wychodząc z sklepu i po sprawie potem ,cyrk się zaczyna z żarnikami hqi paragon i czekanie

Ale znasz jakąś podstawę prawną (ustawa czy rozporządzenie), która wyłącza te wyroby z gwarancji ? Oczywiście obowiązującą w Polsce ?

Bo człowiek całe życie się uczy...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, dzwoniłam wczoraj do właściela sklepu w którym były kupowane. Też nie wiedział jak to wyglada z gwarancją. W każdym razie jak sie nie da, to trudno, ale jak by się udało wymienic to czemu nie :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

No fakt nie jest miło wydać kasę na zwłaszcza tyle na lampę po to by ona po tygodniu czy nawet miesiącu kopneła w kalendarz. Jeśli lampa cała i brak śladów uszkodzeń mechanicznych to to warto reklamować do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym abyś się nie powoływał na gwarancję, bo tej może nie być (no chyba że jest to wówczas się na nią powołaj:) ). Gwarancja jest udzielana z "dobrej" woli producenta. To co gwarantuje Ci prawo to rękojmia oraz odstąpienie od umowy zakupu z powodu "niezgodności towaru z umową".


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji uzyskanej z hurtowni oświetlenia:

Jeśli brak uszkodzeń mechanicznych. Towar podlega reklamacji, przy takim krótkim okresie użytkowania.

Link do forum (dodatkowo): http://msp.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/gwarancja_na_swietlowki;,watek,786851.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś padła żarówka w terrarium od razu po kupnie, nie było problemu ze zgłoszeniem reklamacji, tyle że trzeba było czekać 14 dni na rozpatrzenie wniosku, a jaszczur nie mógł tyle czekać, więc kupiłem nową ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zapasem nie ma problemu :) dostałam od Brzydziego ;) teraz czekam na jakies info ze sklepu czy uznają czy nie :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.