Skocz do zawartości
moroland

Przygode czas zacząć - miało być 72 L a będzie 96 L + sump :-)

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie szukalem dedykowanych do akwarium ale nie wiem czy bedzie tak latwo dobrac wymiary i poza tym wyglad takich szafek czasem jest nie zbyt estetyczny poszuakm jak mowiels o tych szafkach do kuchni ale z drugiej strony mysle sobie ze to tylko 96 l :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzisz skałę piach i wodę to się zrobi ze 100kg albo więcej... nawet jeśli się nie złamie to się ugnie a wtedy od naprężeń może pęknąć szkło. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady Lurthel.

tak sobie myślałem jakby mozna wzmocnić tą szafkę skoro sump ma takie same rozmiary tzn.60x40 wiec odpada wstawienie pionowych wzmocnień. A gdyby tak wywalić tą tylnia dykte i zastapic ja jakims solidniejszym materiałem co myślicie ?

Edytowane przez moroland (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

też posiadam taką szafkę i chcę postawić 60x40x40

wg wyliczeń szkło skała piach woda i dodatki powinno ważyć mniej niż 120kilo

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=544756&page=15

tu koleś posadził troszkę niższe plus na dole sump i mu się nie zawaliło

dał tylko deskę kontrującą pod szkło

http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/topic.html?p=294976

tu postawione jest 96l na tej szafce i nic się nie załamało

też zastanawiam się czy wzmocnić czy dać tylko deskę kontrującą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najważniejsza jest tylna płyta - to ona daje stabilność. Cały ciężar spoczywa na ścianach bocznych i tylnej. Ja mam reefmaxa postawionego na szafce własnej roboty z płyt meblowych 18mm i nie drgnie ;-) nie widać też żadnych odkształceń płyt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moroland ty dalej w Leeds bo ja z Sheffield

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi na początku....

Początek był kilkanaście miesięcy temu i choć mnie stać to wolę ryby, więc nie wciskajmy wszystkim, że akwarium morskie to jedynie koralowce twarde. Widzę jednak - i mnie to niezmiernie cieszy, że ludzie nie dają się tłamsić tą sps-ową papką i zakładają proste akwaria morskie, które nie są drogie i fajnie wyglądają. To jak kiedyś z tą martwą skałą....jak pisałem, że start jest prostszy to mnie wszyscy zjechali, a potem nagle stało się to dobrą alternatywą. Naprawdę proste akwarium morskie nie jest trudniejsze w prowadzeniu od ładnego akwarium słodkowodnego.

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek był kilkanaście miesięcy temu i choć mnie stać to wolę ryby, więc nie wciskajmy wszystkim, że akwarium morskie to jedynie koralowce twarde. Widzę jednak - i mnie to niezmiernie cieszy, że ludzie nie dają się tłamsić tą sps-ową papką i zakładają proste akwaria morskie, które nie są drogie i fajnie wyglądają. To jak kiedyś z tą martwą skałą....jak pisałem, że start jest prostszy to mnie wszyscy zjechali, a potem nagle stało się to dobrą alternatywą. Naprawdę proste akwarium morskie nie jest trudniejsze w prowadzeniu od ładnego akwarium słodkowodnego.

Trochę wyrwałeś z kontekstu ten mój post z przed prawie roku ale niech Ci będzie...

Nikomu nie wciskam sps-owej papki każdy ma akwarium takie jak mu się podoba. Jedni maja przewagę lps i miękkich inni lasy sps-ów. Wolny kraj wolny wybór. Wiem natomiast jedno - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wiele osób zakładając zbiorniki mówi że tylko miękasy i parę rybek a potem z czasem pojawia się euphylia caluastera, jakaś mała monti "na próbę" a jak się przyjmie to kolejna i może jakaś malutka acra i tyle jeśli chodzi o planowanie akwarium na miękko. Oczywiście wielu doświadczonych sps-owców rezygnuje z patyków i wraca do rytmicznego bujania miekasami. Wszystko jest dla ludzi i nikt nikomu niczego nie narzuca.

A już n apewno nie ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest również tak jak napisałeś, a twój post potraktowałem ogólnie, bez urazy dla Ciebie. Często się spotykam ostatnio, że akwarystyka morska to straszne wyzwanie. Faktycznie może i czasami jest, a raczej powinna stać się wyzwaniem, ale założenie 100 litrowego baniaka dla przykładowego ukwiału i pary błaznów jest w zasięgu nastolatka, który jedynie chce mieć. Pozdrawiam szczególnie autora tematu i gwarantuję, że odpowiedzialne podejście do tematu w prostej konfiguracji przyniesie satysfakcję.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wtrącę się do wątku z pytaniem jak postępy w realizacji projektu.Startuję z identycznym wymiarem więc ciekawość mnie zżera... :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.