Skocz do zawartości
Martinez

Pompa PSK 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpieniaczem firmy Grotech na pompie PSK 2500 otóż po zaniku prądu nie startuje trzeba jej w tym pomóc. Jaką pompkę mógłbym zastosować do odpieniacza żeby miała porównywalne parametry do PSK 2500 ale żeby nie było problemów ze startem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i dowiedziałem się że one tak maja, tylko że jest to dość dla mnie niewygodne gdy nie ma mnie w tedy w domu bo gdy po zaniku prądu ona później nie zastartuje wtedy w komorze środkowej sampa gdzie znajduje się odpieniacz woda podnosi poziom do momentu przelania co prowadzi do obniżenia się poziomu w ostatniej komorze a wtedy załącza się dolewanie wody po RO. Dlatego chciał bym wymienić tą pompę na podobną tylko bez problemowym startem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem zakumać jak to jest u Ciebie,ale jak odpieniacz nie zastartuje to w sumpie jest wyższy poziom wody a więc dolewka nie powinna się załączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duży samp bo mieści około 150l wody! środkowa komora jest największa i gdy pracuję odpieniacz to jest jakieś 3cm od lustra wody do przelania do następnej komory. Jakieś 20l wody trochę dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się zamotałem jaką masz przegrode wysoką w sumpie powinna być około 20-22 cm ,co do pomp psk to pompa pięknie pieni na meszu ale to badziewne nie załączanie się i terkotanie dyskwalifikacja na maxa jak dla mnie na dzień dzisiejszy cena i jakość tunze lub sicca


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zrobię fotkę sampa i wstawię. A co do tych pomp tunze lub sicca to jakie konkretnie mogą zastąpić PSK 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest temat , jest okazja , podczepię się . mam te same pompy w odpieniaczu ATI BM250 : http://erybka.pl/product-pol-716-ATI-Bubble-Master-250.html , czy ktoś słyszał o próbie zastąpienia 2 sztuk tych pomp PSK2500 w tym odpieniaczu jedną sztuką jakiejś pompy tak by prądożerność odpieniacza zmniejszyć , nie stracić wydajności pienienia i pozbyć się problemów ze startem pomp po zaniku napięcia zasilającego ? podpowiem że w momencie gdy odpieniacz pracuje tylko na jednej PSK2500 praktycznie nie pieni , dopiero w momencie gdy obie pompy są odpalone pieni prawidłowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpieniacz nie pracuję w komorze sampa gdzie znajdują się odpieniacz podnosi się poziom wody do momentu przelewu co prowadzi do zmniejszenia się poziomu w następnej komorze gdzie jest pompa obiegowa i dolewka

post-14090-0-57035100-1369294251_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpieniacz nie pracuję w komorze sampa gdzie znajdują się odpieniacz podnosi się poziom wody do momentu przelewu co prowadzi do zmniejszenia się poziomu w następnej komorze gdzie jest pompa obiegowa i dolewka

Może za mało wody w obiegu. Dolej, powinno być lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej pompie psk 2500 mam założoną zwężkę na zasysaniu wody co znacznie poprawia jej wydajność tylko że mam problem po zaniku zasilania i dlatego chciał bym wymienić na jakąś inną o podobnych parametrach. W ostateczności założę UPSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za mało tylko tak już jest ona utrzymuję stal ten poziom dolanie wody nic nie daje już tak mam od początku czyli dwóch lat i tracę cierpliwość po zaniku prądu. Najgorzej jest wtedy gdy nie ma mnie w domu bo dolewa niepotrzebnie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic zdjecie calego sumpa? Cos jest nie tak, ze w srodkowej komorze masz staly poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób wypływ z odpieniacza do tej samej komory a nie do następnej


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał signarus. Podstawowy błąd - odpływ odpieniacza do tej samej komory a nie do następnej. Wtedy poziom zawsze będzie stały.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich u mnie pomogło przycięcie mesha. Teraz Gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpływ zrobię do tej samej komory to zgodzę się że poziom wody się podniesie ale wtedy automatycznie w środku odpieniacza też wzrośnie poziom a wtedy zbiornik na piane w momencie mi zapełnia. Już tak próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podnieś o tą różnicę odpieniacz i po kłopocie.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę jak jest tak jak teraz tylko chciałbym wymienić pompę na taką która po zaniku prądu i ponownym załączeniu zastartuję bez problemowo i żeby wydajnościowo odpowiadała tej co mam czyli PSK 2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qubek czemu w środkowej komorze miał bym zmienny poziom jeśli wszystko jest pozgrywane ze sobą to poziomy są zawsze takie same nie zmienne, choć w samie w każdej komorze poziom ten jest inny. Przynajmniej tak jest u MNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie kombinuje tak już miałem po prostu chce sobie życie ułatwić i wymienić pompę. Dzięki o to mi tylko chodziło, pompę zastępczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.