Skocz do zawartości
hubertk

Zepsuła mi się pompa aquabee 2000/1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i proszę o radę, właśnie wczoraj przestała mi działać pompa aquabee od odpieniacza. Stukam w nią pukam, nawet ją otworzyłem i nic. Co teraz? Czy mogę sam jakoś ją naprawić? Jestem z Warszawy, jakby co? Pomocy, plisss

hubert k


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką aquabee w deltecu i jak ją odlączę na chwile to się zawiesza i muszę odkręcać pokrywę trochę unieść i wtedy zatrybi. A jaki jest u ciebie efekt ? Całkiem stoi i nawet nie buczy ? Może trzeba wirnik wyjąc i przeczyścić tam w środku.


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie buczy niestety, wyjąłem wszystko i wyczyściłem i dalej nic. Jakby prąd nie dochodził w ogóle.... :( Od jakiegoś czasu tak miałem, że musiałem dodmuchać jej powietrza ustami w wężyk doprowadzający powietrze i wtedy ruszała teraznic, a nic....


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakieś pomysły co zrobić, żeby zaczęła działać ta pompa? Jak ją zreperować? Czy do kosza się już tylko nadaje?


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź magnes na wirniku czy przez przypadek gdzieś nie jest spuchnięty. Moja właśnie miała takie początki końca aż wkońcu wogóle nie mogła drgnąć.

Możesz odkręcić dekiel i go jedynie przytknąć żeby igła na miejscu była i na moment włączyć i zobaczysz czy wogóle kręci.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka pompemnowa bez wirniki jak nie uruchomisz to sie dogadamy ja ci sprzedam pompe albo ty mi wirnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.