Skocz do zawartości
ejerzyk

Morskie Macro

Rekomendowane odpowiedzi

A to dodam parę swoich fotek makro:)

NIe chce zakładać nowego tematu dla paru słabych fotkek i myśle że autor tematu sie nie obrazi:)

Panasonic gh2+14-44+pierścienie

946204_561020807274754_1887713572_n.jpg

993508_561021060608062_1215197903_n.jpg996726_561021157274719_2105905134_n.jpg1005073_561021290608039_1541535523_n.jpg1017048_561021323941369_1430995050_n.jpg

Jak na razie denerwuje mnie fakt że nie mogę zrobić "większego" makro bo jak zakładam więcej pierścieni to korala muszę mieć przy samej szybie a i tak jest problem ze złapaniem focusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ustrzelone o zmierzchu.

post-8927-0-31044700-1375731939_thumb.jpg


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje się fotografią makro od jakiegoś czasu( http://foto.recenzja.pl/ekran.php?pic_id=110470 http://foto.recenzja.pl/ekran.php?pic_id=115128 ) - jedna z pasji ale jakoś nigdy nie brałem się za zdjęcia w akwa. Jako że moja wiedza z tej dziedziny jest już na tyle duża nie boję się pyatań , bo kto pyta nie błądzi. W weekend chcę przysiąść i popstrykać i mam do was kilka pytań w związku z makro akwariowym. Jakiego używacie WB, czy może w RAW strzelacie. Jak z czasem i przesłoną, wiadomo że wszystko się rusza, wiem że wyłączenie cyrkulacji pomaga ale pewnie nie uzyska się statycznych obrazów, Jaki macie odpad by uzyskać dobre zdjęcia, ja fotografując w naturze to zwykle zadowalało mnie 5 czasami 10 zdjęć na 100. Czy doświetlacie obiekty by zwiększyć przesłonę i GO, czy może światła jest pod dostatkiem. Czy warto wcześniej wyklarowac wodę za pomoca chemi piure, czy jej klarowność ma duży wpływ na jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja do macro dodam dwie focie chili korala :

9922431263_888dc69b71_b.jpg

9922293846_aaf6434e2e_b.jpg


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite... klekam na kolana i chyle czola.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Olimpusem zawsze fajne makro wychodzi:) Próbowałaś może drukować odbitki makro - ciekawy jestem jak wychodzą z kompaktu na papierze.

Wychodzą dobrze - czemu miałoby być źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, poprosze o jakies podpowiedzi ustawien aparatu, czym bym fotek nie robila to wychodzi mi wszystko na niebiesko, nie wiem co mam zrobic i jak, sprzet lustrzanka canon 5D mark II.


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawialam, ale chyba jeszcze za slabo znam ten aparat. dziekuje :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To tak na szybko było w weekend chce przysiąść nad tematem morskiego makro. Canon 50d.

Na szybko czy nie na szybko - pochwaliłeś się:)

Czekamy na weekend - gdzieś widziałam odnośnik do Twoich macro- jestem ciekawa osiągnieć w morskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na białą kartkę tylko ręcznie w ustawieniach znajdziesz. Tryb balansu K i w menu ustawiasz sobie pokrętłem odpowiednią wartość. Możesz też spróbować wyłączyć niebieskie światło i aparat sobie sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssj44 :D w fotografii siedze dobrych pare lat, wiec wiem co i jak ustawic tylko jeszcze nie bawilam sie nigdy fotografowaniem morskiego szkielka. Nie jestem ciemna w tych sprawach ;) dziekuje za podpowiedzi :)


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angella, nie znam się na fotografii, ale poradził mi VDR, że z aparatu ciężko wyciągnąć kolory w morskim na normalnie ustawionym oświetleniu (dużo niebieskiego) a wręcz czasem jest to niemożliwe. Za jego radą robię w RAW i wywołuję programem do tzw postprodukcji. Ja osobiście robię to programem Phase One Capture One. W zasadzie to ustawiam czarne i białe punkty, na maksa przesuwam balans bieli w górę i trochę wyostrzam, bo mam tragiczny obiektyw, można się pobawić trochę saturacją. Robię fotki Nikonem D90 i niestety kitowym 18-105.

Pozdrawiam, Miklas


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.