Skocz do zawartości
ejerzyk

Morskie Macro

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem sobie najtańsze (35 zł) i bardzo szajskie pierścienie do makro i miałem niezłą zabawę. Na szczęście w tym przypadku tanie nie oznacza złe, bo jest to po prostu kawałek rurki, który odsuwa obiektyw od korpusu. Wstawiam kilka zdjęć na zajawkę, żebyście zobaczyli, co Was czeka w najbliższej przyszłości. Zdjęcia robione już przy samym niebieskim, więc kolory ściśle fluo, a zdjęcia mogłyby być lepsze, ale to są 3 z pierwszych kilku jakie strzeliłem. Jak będę miał więcej czasu w dzień, to postaram się o jakieś ładne makro przy świetle dziennym. :) A na razie tyle:

dsc4540resize.jpg

dsc4542resize.jpg

dsc4543resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łaaadnie :) Możesz wrzucić linka do tych pierścieni?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!! a możesz napisać jak miałeś ustawiony aparat ??? ja też się męczę w temacie zdjęć ostatnio i pewnie trochę by to pomogło zilonemu :)


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścienie makro mam te: http://allegro.pl/pi...2769711798.html

montowałem na nich stałkę Nikkor 50/1.4, która ma pierścień do ustawiania przesłony i mogłem sobie sam ustawić w czasie robienia zdjęć. Na stronie aukcji jest opisane, że można w obiektywach ze stykami (bez pierścienia) ustawić przysłonę na otwartą, jak się go zdejmie trzymając guzik podglądu GO, ale u mnie to nie działa albo coś robiłem źle, czyli na zoomie Tamrona zdjęć nie mogłem robić, bo przysłona się zamykała zaraz po odłączeniu obiektywu. W celu uniknięcia takich perypetii można kupić pierścienie ze stykami, ale one kosztuję 280 złociszy.

Aparat ze względu na brak styków w pierścieniach miałem w trybie M (zazwyczaj fotografuję w A), czas 1/60, przesłonę zmieniałem na możliwie wysoki numerek w zależności od naświetlenia. ISO-Auto, ale z ograniczeniem do 1600 o ile dobrze pamiętam. Ten mój Nikon przy 1600 jeszcze jakoś daje sobie radę, ale nie wiem, bo nie sprawdzałem, jak on ustawiał sobie to ISO w trybie M. Jak wrócę do domu, to nawet z ciekawości sprawdzę, bo możliwe, że wszędzie jest na 200.

Body Nikon D90, szkło Nikkor 50/1.4 + szajskie pierścienie :)

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie aukcji jest opisane, że można w obiektywach ze stykami (bez pierścienia) ustawić przysłonę na otwartą, jak się go zdejmie trzymając guzik podglądu GO, ale u mnie to nie działa albo coś robiłem źle, czyli na zoomie Tamrona zdjęć nie mogłem robić, bo przysłona się zamykała zaraz po odłączeniu obiektywu.

mi również nie udało się zachować przysłony po odkręceniu obiektywu :/

a, że nie mam szkiełka z blokowaniem przysłony (no może z wyjątkiem 70-200 f2.8 ale ten to akurat średnio nadaje się do takich fotek) to pierścienie leżą sobie w szufladzie, a korzystam z pierścienia odwrotnego mocowania z podpiętym jakimś starym heliosem

thumb_12_ślimak_osiadły___Serpulorbis_(2).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś bawiłem się w odwrotne mocowanie, ale tam GO jest straszliwie mała i odległość ostrzenia zaraz za szkłem, więc ciężko zrobić zdjęcie czegoś, co jest 3 cm za szybą akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś mi smaka narobił :) już kupiłem takie pierścionki do swojego aparatu :) wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Jurek, gratulacje, że natchnąłeś naród do eksperymentów. Forumowicze pokażcie co tam macie za szkłem. Aparaty w dłonie! Mamy jakiś substytut konkursu tygodnia.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka następnych zdjęć - tym razem zrobione przy pełnym świetle:

dsc4573.jpg

dsc4590x.jpg

dsc4595t.jpg

dsc4607a.jpg

dsc4612qb.jpg

i zdjęcie Catalaphyllii bez pierścieni makro :) :

dsc4619w.jpg

czekam też na Wasze zdjęcia. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce widać nawet trądzik na czole błazna :D SUPER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczne fotki, ale żeby robić takie fotki to podstawa musi być dobra tj. sama lustrzanka. Ja np. robię Alfą która jest najsłabszą lustrzanką na rynku ale dorzucam do niej pierścień odwrotengo mocowania i przerobioną Smene oraz Heliosa który moim zdaniem ładniej rysuje niż KITowy obiektyw Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu tez sie troche zaczolem bawic i przypadkowo zauwazylem tego jego moscia na szybie czy wiecie co to moze byc?

Ja mysle ze slimak ale jaki? Acha nie wiem czy go jeszcze zobacze bo w chwili kiedy to pisze juz gdzies zniknal a moze zostal zjedzony.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, oglądam i mnie żółć zalewa, nie lubię Was Panowie ;) A tak poważnie to szacun :unworthy:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne :D do D3000 z Kitowym obiektywem to też da radę ??

myślę, że może być problem z zablokowaniem przesłony w pozycji otwartej, ale nie jestem pewien, bo na aukcji opisali jakiś sposób, który u mnie nie działa, ale może na obiektywach Nikona zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tematu tez sie troche zaczolem bawic i przypadkowo zauwazylem tego jego moscia na szybie czy wiecie co to moze byc?

Ja mysle ze slimak ale jaki? Acha nie wiem czy go jeszcze zobacze bo w chwili kiedy to pisze juz gdzies zniknal a moze zostal zjedzony.

Może to jakaś odmiana tego robaka? http://pl.reeflex.net/tiere/2880_Cirratulidae_sp.htm


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche podobny ale moj ma (mial) dwa wasy.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.