Skocz do zawartości
Przemek78

Targowisko w dziale "życie"

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kochani moi to wszystko jest! Czy ktoś z Was zadał sobie odrobinę trudu żeby obejrzeć wzór ogłoszenia jaki zrobiła Debora??? Jest podklejony na targowisku i jest tam dokładnie opisane co gdzie i jak powinno być opisane. To jest idealna sciągawka dla wszystkich wystawiających ogłoszenia. Czy ktoś z tego korzysta? Patrząc na ogłoszenia to może z 15%wystawiających - a szkoda. Nie będziemy robili jakiś specjalnych zapisków w regulaminie bo przypominam że NR nie jest platformą handlową - tylko forum o akwarystyce a targowisko jest tylko jego częścią (wcale nie najważniejsza).

Walker zgadzam się z Tobą -wszystko to jest. Może czasem taki temat odswieży niektórym pamięć.

Masz rację targowisko nie jest najważniejsze, ale nie widziałem żeby ktoś ttemu zaprzeczał.

mobilnie nadający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

bo jak komuś się nie chce to i koniami nie zaciągnie ;)

ja - np:

Tarnów/Małopolska

wys. pkp/ pks.

jak sprzęt to i pocztą :)

podaję na pw. kom dla zainteresowanych i po sprawie - jakoś tam problemów z tym nie mam :)

I tu się mylisz. Moderacja ogłoszeń jest wlaśnie bardzo silna. Nawet jak wystawialem paczke soli mimo, ze w tresci bylo podane ile jej jest wagowo to moderator bezwzglnie chcial fotki w dodatku zrobionej samodzielnie. Nie dalo rady fotka z pudełka soli z netu pobrana. Tak wiec jak osoba decyzyjna na forum będzie chciala i zmieni regulamin to kody lub nazwy miejscowosci będa sie pojawiać lub takie ogloszenia będa trafiały do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nic na ssiłę. Wszyscy którzy tu zajzeli raczej nie mają z tym problemu. Po pozostałych pewnie wpłynie jak po kaczce.

mobilnie nadający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker zgadzam się z Tobą -wszystko to jest. Może czasem taki temat odswieży niektórym pamięć.

Masz rację targowisko nie jest najważniejsze, ale nie widziałem żeby ktoś ttemu zaprzeczał.

mobilnie nadający

Cieszę się bardzo że się ze mną zgadzasz. Ja natomiast nie mogę zgodzić się z Tobą bo zakładając ten temat dotyczący zmian regulaminu sam go złamałeś (punkt 3 podpowiem).

No to chyba tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania ze podanie miejscowości powinno być obowiązkowe tak jak załączenie zdjęcia. To nikogo nie zaboli.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Moderacja ogłoszeń jest wlaśnie bardzo silna. Nawet jak wystawialem paczke soli mimo, ze w tresci bylo podane ile jej jest wagowo to moderator bezwzglnie chcial fotki w dodatku zrobionej samodzielnie. Nie dalo rady fotka z pudełka soli z netu pobrana. Tak wiec jak osoba decyzyjna na forum będzie chciala i zmieni regulamin to kody lub nazwy miejscowosci będa sie pojawiać lub takie ogloszenia będa trafiały do kosza.

zrób ankiete, zbieraj poparcie i zmieniaj świat jesli zalezy Ci na kodach pocztowych

zobaczysz, czy ludziom zalezy tak bardzo jak Tobie na tym pomysle

w każdym podobnym temacie zabierasz głos i takie Twoje święte prawo

to nie jest tak, ze nie mozna czegos zmienic, ale trzeba tego bardzo chcieć i mieć poparcie

bo regulamin targowiska stworzony jest na podstawie postulatów klubowiczow, którzy mieli dobry pomysł na czasie, eliminujace patologie jednostek.

stąd żelazna zasada w dziale sprzedam: zdjęcie + cena, o której to wspomniałeś, a która niekoniecznie Ci sie podobala. Póki co kody pocztowe nie sa obowiązkiem, ale jesli to przeforsujesz wyłonisz grono nastepnych niezadowolonych wprowadzeniem kolejnego ograniczenia w targowisku

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją nie pisałem nic o zmianie regulaminu tylko o jakiejś próbie zachęty. Nie zamierza tu z Tobą polemizować. Cieszę się tylko z tego, że znów kilka osób zwróciło na to uwagę. Niestety tak jak pisałem zajzeli tu pewnie tylko Ci, którzy i tak wypisują w treści ogłoszenia swój namiar. Pozdrawiam

mobilnie nadający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

zrób ankiete, zbieraj poparcie i zmieniaj świat jesli zalezy Ci na kodach pocztowych

zobaczysz, czy ludziom zalezy tak bardzo jak Tobie na tym pomysle

w każdym podobnym temacie zabierasz głos i takie Twoje święte prawo

to nie jest tak, ze nie mozna czegos zmienic, ale trzeba tego bardzo chcieć i mieć poparcie

bo regulamin targowiska stworzony jest na podstawie postulatów klubowiczow, którzy mieli dobry pomysł na czasie, eliminujace patologie jednostek.

stąd żelazna zasada w dziale sprzedam: zdjęcie + cena, o której to wspomniałeś, a która niekoniecznie Ci sie podobala. Póki co kody pocztowe nie sa obowiązkiem, ale jesli to przeforsujesz wyłonisz grono nastepnych niezadowolonych wprowadzeniem kolejnego ograniczenia w targowisku

pozdrawiam

luft

Nie twierdze, że sie nie znajdą. Twierdze jednak, i nie ja sam, że kod pocztowy identyfikujący lokalizację sprzedającego jest kluczowa sprawą, A jego wpisanie to 6 znakow i kazdy go zna. Gdy widzę osobę z drugiego konca kraju to mało kiedy jest sens patrzec na fotkę i reszte ogłoszenia bo zakup + koszty wyslki mogą być nie opłacalne. A fotki sa dziś przecenianie. W kilka kilkunastu minut da się wysmazyć dowolny fotomontaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jest już wątków o Targowisku? Liczył ktoś?

Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę, może w międzyczasie coś się zmieniło.

Szanowna Moderatorko i Moderatorzy, dlaczego nie chcecie zdjąć z siebie niektórych obowiązków i odpowiedzialności? Chcecie dobrze, wiem, ale pamiętajcie, że za każdy dobry uczynek będziecie jakoś ukarani. Ta stara prawda jest wciąż aktualna. Co parę tygodni tłumaczycie dlaczego to, dlaczego tamto... zamiast napisać "bo tak".

Jak zachęcić ogłoszeniodawców do określania lokalizacji? Ignorować ogłoszenia bez tej informacji tak długo, aż ich autorzy się czegoś nauczą.

Ale gdybym był królem :) to w ogóle bym zlikwidował Targowisko w takiej "opiekuńczej" formie. Na wielu forach giełdy funkcjonują w postaci "słupów ogłoszeniowych", na których autor może umieścić jeden wpis, a cała korespondencja między zainteresowanymi jest prowadzona poza forum. Im lepiej napisze ogłoszenie, tym większa szansa na sfinalizowanie transakcji. Teraz Debora poświęca swój czas żeby i dla leniwych albo nierozgarniętych było miejsce na Targowisku.

Targowisko w obecnej formie przypomina przedszkole, a jest coraz gorzej, bo wymagania użyszkodników rosną i oczekują, że każda sprawa będzie pilnowana przez przedszkolankę.

Nie macie wrażenia, że to się wymyka spod kontroli i przybiera dziwną postać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten kod pocztowy to chyba jakiś niedzielny dowcip.

Błagam-skoro 1/3użytkowników wystawia ogłoszenie niezgodne z regulaminem dotychczasowym to nie będziemy jeszcze bardziej go zaostrzać.

Przypominam-targowisko jest tylko dodatkiem do tego forum.

Forum jest o hobby jaką jest akwarystyka morska - a nie platformą handlową.

Dziwne-temat targowiska zawsze boli osoby,które na forum są krótko lub bardzo krótko.

Zajmijmi się pielęgnacją akwariów a nie dokładaniem roboty użytkownikom i administracji.

Przyjemnej niedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jest już wątków o Targowisku? Liczył ktoś?

Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę, może w międzyczasie coś się zmieniło.

Szanowna Moderatorko i Moderatorzy, dlaczego nie chcecie zdjąć z siebie niektórych obowiązków i odpowiedzialności? Chcecie dobrze, wiem, ale pamiętajcie, że za każdy dobry uczynek będziecie jakoś ukarani. Ta stara prawda jest wciąż aktualna. Co parę tygodni tłumaczycie dlaczego to, dlaczego tamto... zamiast napisać "bo tak".

Oj Rafał, jak się cieszę że czasem jeszcze wpadasz na forum ;)

Ale gdybym był królem :)

Ale tu to już przegiąłeś hahahaha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum pozwala na opisywanie wątków przy pomocy tagów. Ta funkcja jest widoczna przy zakładaniu wątka. Co za problem wpisać w tym miejscu np. "Tarnów;Małopolskie;wysyłka;miękkie;LPS" a jak lista korali jest krótka to nawet "Tarnów;Małopolskie;miękkie;LPS;xenia;euphylia". Gdyby administracja forum udostepniła wyszukiwanie wątków po tagach - jest to na wielu forach - to byłaby to motywacja do wypełniania tagów należycie. Jednocześnie ucięloby to kwestię podziału forum na województwa ponieważ każdy uzytkownik sam by sobie wyfiltrował co chce. Jeżeli ktoś chce sprzedać tylko wysyłkowo to wpisze tylko "wysyłka" bez lokalizacji.

Mnie osobiście irytuje że muszę wejść w każdy wątek żeby sprawdzić czy dany sprzedawca jest w ogóle w zasięgu dojazdu a również preferuję odbiór osobisty.

Może by tak ankietę zapuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i znowu wałkowanie tematu ,nie macie ciekawszych tematów ? http://nano-reef.pl/topic/49590-dzial-targowisko/ http://nano-reef.pl/topic/16566-targowisko/ http://nano-reef.pl/topic/41165-targowisko-mala-zmiana/ dalej mi się nie chce szukać


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że sie nie znajdą. Twierdze jednak, i nie ja sam, że kod pocztowy identyfikujący lokalizację sprzedającego jest kluczowa sprawą, A jego wpisanie to 6 znakow i kazdy go zna. Gdy widzę osobę z drugiego konca kraju to mało kiedy jest sens patrzec na fotkę i reszte ogłoszenia bo zakup + koszty wyslki mogą być nie opłacalne. A fotki sa dziś przecenianie. W kilka kilkunastu minut da się wysmazyć dowolny fotomontaz.

Zeby dyskutować co trzeba zmienić w targowisku najpierw trzeba samemu go przestrzegać przeczytaj regulamin i zobacz co zrobiłeś nie tak umieszczając swoje nowe ogłoszenie (ktoś coś przeoczył )


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zeby dyskutować co trzeba zmienić w targowisku najpierw trzeba samemu go przestrzegać przeczytaj regulamin i zobacz co zrobiłeś nie tak umieszczając swoje nowe ogłoszenie (ktoś coś przeoczył )

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

(k) (s) (z) (o) regulamin targowiska punkt 5

Zamiast tego mam cały wyraz. Masz problem ze zrozumieniem tekstu czy nie rozpoznajesz działu ?Ty masz w opisie fikcyjne miasto. Nie ma w Polsce miasta o nazwie Łódz.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu to już przegiąłeś hahahaha ;)

To już wersja zmodyfikowana. Pierwotnie miało być "jak będę królem", a nie "gdybym był królem", więc jak widać, powściągnąłem się dość mocno ;)

Mimo wszystko, ciekawy jestem jakie argumenty stoją za, tak daleko idącą, ingerencją w ogłoszenia.

Obligatoryjność umieszczenie fotografii przedmiotu ogłoszenia, jest dla mnie jednym z najbardziej idiotycznych "przepisów" na jakie natrafiłem w życiu (powody są chyba oczywiste), ale to tylko jeden z efektów tej orwellowszczyzny.

Na co to komu? Przecież można to zrobić prosto i bezkonfliktowo, upraszczając regulamin i procedury, pozostawiając ludziom możliwość wyboru i swobodę działania.

Ja wiem, że jestem dziwny, ale czasami nawet wariat, przez przypadek, powie coś, co może naprowadzić na właściwą drogę. Brniecie Państwo Moderatorstwo w dalsze, niepotrzebne, dyskusje. Dyskusje, które czasami nie są bezpodstawne, biorąc pod uwagę wszelkie niedoskonałości moderowania, jako działalności zwykłych, omylnych, człowieków :) Czasami ktoś jest zbyt niecierpliwy i po kwadransie dobija się do Debory, bo nie ma potwierdzenia, czasami Debora coś przeoczy (np. fikcyjne miasto :)), bo ma na głowie coś zupełnie innego itd.

Nie korzystam często z Targowiska, ale wygląda na to, że to jest jednak istotna część tego serwisu, więc umieszczenie ogłoszenia powinno być proste i bezbolesne. Tak zorganizowane, żeby nie rodziło konfliktów.

Dobra, kawę idę zrobić, bo to pisanie, to chyba na nic...

:coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne-temat targowiska zawsze boli osoby,które na forum są krótko lub bardzo krótko.

wydaje mi sie ze bierze sie to stad ze osoby bedace krotko na forum sa czesto w fazie zakladania zbiornika i czesto korzystaja z targowiska bo kompletuja sprzet/zycie, z czasem zainteresowanie targowiskiem maleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze bierze sie to stad ze osoby bedace krotko na forum sa czesto w fazie zakladania zbiornika i czesto korzystaja z targowiska bo kompletuja sprzet/zycie, z czasem zainteresowanie targowiskiem maleje

Bardzo słuszna uwaga.

I do tego należałoby odnieść ograniczenia wobec osób, które chcą zabrać głos w Targowisku, a nie mają wymaganej ilości postów na koncie.

Szukam tu sensu, szukam... I jakoś nie bardzo znajduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesta nie przeczytałeś ze zrozumieniem regaluminu targowiska a szkoda wejdz na główną strone forum w prawym rogu masz najnowsze tematy twój temat

Euphyllia żółta odmiana - Piekary Śląskie i dalsze okolice

i tak ciężko jest wstawić (K) dalsza dyskusja nie ma sensu pozdrawiam


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna uwaga.

I do tego należałoby odnieść ograniczenia wobec osób, które chcą zabrać głos w Targowisku, a nie mają wymaganej ilości postów na koncie.

Szukam tu sensu, szukam... I jakoś nie bardzo znajduję.

Rozumiem że czytałeś ten temat zanim to napisałaś prawda? :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że czytałeś ten temat zanim to napisałaś prawda? :coffee:

No, czytałem, czytałem. Zadałem tam nawet pytanie o skalę tej sabotażowej działalności i nakłady pracy związanej z porządkowaniem Targowiska, ale zostało zignorowane, wobec czego potraktowałem nowy przepis jako realizację nieprzepartej potrzeby wymyślenia czegoś nowego i zapomniałem o tym na długie miesiące :)

Jak obsługa jakiegoś sklepu chodzi za nami krok w krok, patrząc na ręce, to mamy pretensje, że traktują nas jak potencjalnych złodziei. Jak urząd skarbowy podejrzewa nas o przekręty, to mamy pretensje, że nas traktuje jak potencjalnych złodziei. Ale jak tak nas traktuje forum, to jest wszystko w porządku? Hipokryzja, czy moje widzenie świata jest nietypowe?

Tak naprawdę, nie jest to dla mnie bardzo ważne, akceptuję Regulamin, skoro tutaj piszę. Wiem, że jest pełen błędów, ale nie widzę sensu (ani szans) w walce z tymi niedoskonałościami. Jak pojawiają się dyskusje o tym jak coś usprawnić, to czasami wyrażam swoje zdanie, ale nie po to żeby coś wytknąć i cwaniakować, ale żeby było jak najwięcej opinii, z których by można wyciągnąć jakieś wnioski i poprawić funkcjonowanie forum. Nie jest to jednak moim jedynym celem w życiu.

Piszę to z pozycji szarego użytkownika forum i zdaję sobie sprawę, że punkt widzenia moderatorów może być inny. Przepraszam, jeśli wprowadziłem nerwową atmosferę.

Z moje strony eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zaraz nerwową, nikt się nie denerwuje.

Wiesz Rafał że z Tobą to ja zawsze chętnie w każdą polemikę wejdę ;)

Ale warunek jet taki że obaj wiemy o czym mówimy.

Niestety w tym temacie widać ze nie wszyscy wiedzą bo choć sprawa była poruszana już wielokrotnie i nawet Debora dała linki do identycznych tematów to lecą te same argumenty i te same pretensje. Mało tego połączyłem temat z jednym z poprzednich żeby nie trzeba było szukać.

Niestety żeby wyrazić swoje zdanie nie wystarczy przeczytać dwa posty do góry ale trzeba by zglebić cały temat - szczególnie w tak istnych sprawach jak zmiany na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego mam cały wyraz. Masz problem ze zrozumieniem tekstu czy nie rozpoznajesz działu ?Ty masz w opisie fikcyjne miasto. Nie ma w Polsce miasta o nazwie Łódz.

Na pewno nie wiesz człowieku bez imienia o jakie zadupie chodzi. :ph34r:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.