Skocz do zawartości
makok

[378] przesiadka na post-poligonową lagunkę

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Oj no ja nie wątpie,że wiesz co robisz:)

Byłam tylko ciekawa!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz... dopiero co oko otworzyłem, a ręce już same Ci odpisały :p

Muszę ruszyć zad z łóżka i pojechać po rurę 32mm, bo przez cały weekend nie miałem na to czasu.

EDIT:

Wreszcie udało mi się zmontować hydraulikę i przy okazji nakręciłem dwa filmy o odpieniaczu... może się komuś przydadzą, gdyby chciał zapytać o co w tym chodzi i z czym to się je. ;)

Drugi film na moim kanale YT, w podpisie.

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze post pod postem, żeby podbić, bo mam pytanie... zaginął mi w akcji pterapogon... dzisiaj przeszukałem baniak i nie widzę... albo jest mistrzem kamuflażu, albo zaginął gdy robiłem zadymę dosypując piasku ... i teraz pytanie: czy jeśli zginął to muszę go znaleźć? czy nie wniesie za dużo? w słodkim rosło no3 jak się ryby nie znalazły i innych parametrów się nie badało ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za taka reklamę odpieniacza to powinieneś go za free dostać :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli baniak zasiedlony krabami, i innym robactwem, to jak padł to już go nie ma. Także spoko.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za taka reklamę odpieniacza to powinieneś go za free dostać :)

Widzisz, odpieniacz kupiłem i to w dodatku z drugiej ręki, nawet nie u źródła, co można zobaczyć w archiwum targowiska :p więc nie jest to reklama, a bezstronna opinia... ot taka różnica ;):p

Ironista, najbardziej mnie zastanawia w wyniku czego go nie ma, a nie gdzie jest w sumie... skałami go nie przygniotłem, bo najpierw szły skały, potem ryby, na końcu piach, ale że starczyło na warstwę ledwie dno zakrywającą, to się poważnie zastanawiam wtf? Parametry stałe... nawet szczepka SPSa przetrwała - jedna jedyna którą miałem z przypadku... więc tym bardziej zonk


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego oto dzikusa znaleziono dzisiaj w nocy z latarką w ręku ;)

Odłowić go ni sposób, więc pozostanie mi go pilnować

post-9336-0-39847400-1373285160_thumb.png


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym limitem dla fot? megabajt na post? każde zdjęcie w dzisiejszych czasach wymaga obróbki przy tak maałym limicie

bo chciałem zapytać co to za SPSka mam i u mnie stoi, bo dostałem i nie wiem, może ktoś mądrzejszy podpowie....

post-9336-0-34471100-1373524549_thumb.png

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój dzikus wygląda mi na krewetkę modliszkową . Więc jest musowo do eksmisji , inaczej będą ci znikać każde ryby , krewetki itp.

Co do sps'a to niestety nie wiem.


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modliszka to ta co strzela? to na 100% nie ona, nie ten odwłok


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modliszka to ta co strzela? to na 100% nie ona, nie ten odwłok

Tak to ta co strzela

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem aby modliszka trzelala. Raczej pistoletowa.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu chodziło pewnie o tą taką zieloną z dużymi oczami... na YT bardzo populalrna... wiem o co chodzi - to nie ta ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być duża z zielonymi oczami ;) Jeżeli zniknął ci pterapogon to widzę tu związku z tym "dzikusem".

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu chodziło pewnie o tą taką zieloną z dużymi oczami... na YT bardzo populalrna... wiem o co chodzi - to nie ta ;)

Tak chodziło mi o tą,, ona też ,,strzela''/ udeża taką jakby bławą, która może zbić szkło,


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Makok i zaczynam podążać Twoją ścieżką z tym, że Malawi jeszcze zostaje ;) natomiast chętnie bym zobaczył film w Twojej reżyserii pt "orurowanie, automatyczna dolewka, RO/DI etc".

U mnie projekt "Morze mi pomoże" został zatwierdzony, obecnie przygotowuję 400l pod Cynotylapie Hare aby zrobiły miejsce w 200l dla słonych "kolegów i koleżanek", jestem na etapie kompletowania sprzętu i obmyślam wszelkie podłączenia.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzięki, nie wiedziałem że jestem opiniotwórczym medium :D

...cieszę się z Twojego "kroku naprzód"... dla mnie był to ogromny krok, więc tym bardziej chwała ;)

Twoje życzenie jak najbardziej jest możliwe do sfilmowania, jak tylko będę miał chwilę wolnego (sezon w pracy trwa w najlepsze i nie mam czasu nakarmić ryb - ratunkiem żona) i wreszcie puszczę wężyk w listwach dookoła pokoju... narazie na czas nalewania do zbiornika na solankę/dolewkę wężyk wala się środkiem mieszkania... ale pomysł jest - będzie film ;)

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja żona wczoraj dostała zadanie odebrać transport korali i ryb.... razem z synem mieli spory moim zadniem ubaw, a ich zdaniem traumę... worki były zbyt pancernie zamknięte, koral przenoszony z worka do akwa wypluł nagle całą wodę na podłogę... dziecko płakało że go zabiła, potem ryba która miała dostawac kropelkowo wodę do worka... nagle włączyła się pompa cyrkulacyjna, zwiała worek i ryba spierdzieliła, dziecko znów w płacz że "borsuka" zabito... wspomniany wcześniej koral trzeba było nie wrzucić do akwa tylko włożyć, a tam przeraźliwe nocne stworzenia typu parzące robale, dziecko krzyczało: "mamo nie wkładaj ręki... tam są potwory"... potem 4cm agresywny garbik pogonił nowe rybki, w szczególności młodego borsuczka i znów był płacz... a o 22:00 jak się wreszcie do mnie dodzwonili do pracy to prawie rzuciłem wszystko, bo w chacie panował pogrom, zgroza, płacz i zgrzytanie zębów icon_biggrin.gif

i początkowy zawód... bo korale w workach miały pochowane polipy :D

powiem Wam że akwarystyka słodkowodna nigdy nie dała mi takiego ubawu jak wczoraj jak usłyszałem sprawozdanie icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

w efekcie wszystko przeżyło, korale piękne po godzinie się napompowały... ja uśmiany jak nigdy... a żona i syn? wchodzę do domu a oni z nosami przy szybie icon_razz.gif nigdy nie zapomnę tego widoku icon_biggrin.gif to był pierwszy raz kiedy ich tak zastałem icon_wink.gif pomijając mojego "karpika" jak zobaczyłem po raz pierwszy w życiu LPSy we własnym akwa ;)

foty i filmy koło wtorku środy - gdyż dopiero wtedy przyjdzie nowa nagrywajka

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

super sprawozdanie

Pozdrawiam Całą Rodzinkę


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal na etapie "kompletowania sprzętu"... za to z zaangażowanym pomocnikiem, który koniecznie chciał mieć swój wkład:


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Makok gratuluję Ci syna jest bombowy. Wiktorku bardzo mi się podoba Twój filmik i jestem Twoją fanką :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.