Skocz do zawartości
_Mario_

Czy Borsuk jest groźny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku tygodni mam w akwarium Borsuka (Siganus vulpinus). Jest to rzeczywiście bardzo wdzięczna i pożyteczna rybka. Jednak ... po czasie na reeflexie wyczytałem, że może być niebezpieczna ze względu na jad w jednym z kolców. Zatem trzeba zachować szczególną ostrożność jak się coś robi rękoma w akwarium.

Jak to jest z tym zagrożeniem ze strony Borsuka? Macie jakieś doświadczenia?

pozdrowienia,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wskoczył do komina chciałem sobie pomóc ręką i ukłu mnie w 3 miejscach do krwi. Bardzo bolesna sprawa. Myślałem że mnie prąd kopnął. lekko spuchły miejsca bolały parę godzin. Rany były malutkie wiec sie wmiare szybko zagoiły ale czytałem ze może byc z tym problem. Raczej Cie nie zaatakuje ale trzeba być ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm powiem ci tak borsuk szybko sie oswaja z ludzmi ja swoje rekka karmie czasem :p i nie jest agresywny. ale np Zebrasoma w stosunku do borsuka jest agresywna czasami :) ale daja sobie po "strzale" i spokoj :p


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem swojego ponad dwa lata był duży i ładnie się prezentował kiedy to

pewnego dnia zaczął podjadać koralowce. Jego łupem padły trzy scolymie

po tym incydencie dostał eksmisje.Może poprzez to iż dostawał za mało spiruliny

Dla mnie był łagodny lecz dla rafy okazał się bezlitosny, ale na szczęście to był

pojedyńczy egzemplarz


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostro Nabałaganił.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat....W innym pisałam właśnie o moim problemie z borsukiem. Jak to jest z tym podgryzaniem korali, czy to cecha indywidualna u danego osobnika, czy obgryzanie może być wynikiem braku czegoś w pożywieniu lub objawem stresu? Czym karmicie swoje borsuki? Zaznaczam,iż w poprzednim domu nie tykał korali.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuki karmimy glonami np. algami Nori.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dostaje mrożonki, spirulinę, algi nori i lubi też przegryźć glona spagetti. Kiedy wpada w szał podgryzania wieszam algi i to na jakiś czas odwraca jego uwagę od korali.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.