Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i chłopaki teraz poza tym, że ktoś uczciwy napisał ostrzeżenie, uszanować go za to, zaczniecie sobie dopieprzać, a to za gware a to za... bank, a to za...

Czy nie lepiej nie zaśmiecać takiego tematu własnymi awanturami, a pomóc poszkodowanemu. Może ktoś w okolicy będzie zakładał akwa lub odsprzedawał okazyjnie zwierzęta. Poszukajcie lepiej takich sytuacji i przypilnujcie by zapytać o pochodzenie zwierząt, a nie kotłujecie się jak niedoro...

Środowisko jest stosunkowo nieduże więc my poza policją możemy ruszyć d*py i szukać takich jak opisał poszkodowany "kupujących".

I skończcie te dziecinady bo to przykre... Chłop wam pomóc che ostrzegając, a wy tego nie szanujecie...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krisu, nie opowiadaj bajek - przy oszustwie nie ma limitu, jeśli było wyłudzenie - nawet od złotówki ścigają. Wiem, bo właśnie w takiej sprawie kiedyś zeznania składałem.

Może było wielu poszkodowanych, bo też mogłem zeznawać ale podziękowałem(sam zostałem oszukany na 5zł) ale czas był dla mnie cenniejszy niż walka.

Innym razem zostałem oszukany na 900zł podpisałem paczkę ale pod listem była wycinka towar wyjęty(pewnie w transporcie), policjant rozłożył ręce byli świadkowie on sam pokazał i mówił że te triki są mu znane...

innym razem podczas kolizji (przycierka boczna) mówili że nie są wstanie stwierdzić kto był winny, mówiłem żeby dali nagranie mówili że nagrania nie ma, dopiero jak sprawa miała wylądować w sądzie nagranie się znalazło ale auto było już naprawione.... na własny koszt.....

Takie mam z nimi doświadczenia w działaniu, w mojej ocenie ta instytucja państwowa się nie sprawdza.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ależ nikt kolegi nie dołuje. Wprost przeciwnie. Każdy ciekaw jaki to mechanizm oszustwa.Dziś kupowali morszczyznę jutro mogą od kogoś z nas na Allegro coś kupić i podobnego przekrętu próbować. Chyba każdemu tu zależy by się dowiedzieć wszystkiego a w miarę naszych skromnych możliwości pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się pomóc patrząc od strony prawnej jedyna pomoc to rada - zdrowy rozsądek.

Nie da się w 100% zapobiec mechanizmowi oszustów zawsze coś wymyślą, takie życie.

Jedyna szansa to ruletka na policji lub sprawa w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe kochani moi :) Ale jaki macie problem z wydrukowaniem potwierdzenie ? Dziecinne proste!

Potwierdzenia drukowane są w postaci pliku *pdf - tak ? No, to bierzemy stare potwierdzenie, bierzemy program do edycji plików pdf, edytujemy, zmieniamy datę, odbiorcę, konto odbiorcy i kwotę.

Dziękuję ;)

A kolega dowie się na policji co i jak. A My jako akwaryści - możemy się tylko cieszyć że ktoś mysli też o nas i nas ostrzega.

Szacuneczek.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - prośba o wysyłkę rannym autobusem, potwierdzenie przyszło wieczorem. Co do IP - platforma istore oraz allegro udostępnia je dla policji, która jest już powiadomiona. Teraz czekam na rozwój sytuacji. Jak tylko będę wiedział coś więcej to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie dowiem czy coś się zmieniło w działaniach tej instytucji, poczekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być pesymistą, ale ja miałem wtopę na Allegro w 2005 na 600 zł. Było wszystko. Poszkodowani w sumie na 4500, świadkowie, oszustka i sprawa w sądzie. I co ....... i nic. Mamy 2013 i dalej kasy nie ma, a "laska" sobie dalej chodzi po ulicach. Dostała wyrok w zawiasach, miała naprawić szkodę. Kasy nie oddała. No to sąd znowu sprawę odświeża. Ona się pojawiła, ale z papierami od psychologa/psychiatry/nie wiem kogo bo to tajne było. I sprawa dalej się ciągnie. Byłem 3 x w sądzie w W-wie i raz u siebie :)

Życzę powodzenia. Ja może na 18ke moich dzieci dostanę te 600 zł, ale to wtedy będzie na waciki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej będą cie kosztować dojazdy do sądu, 600zł? na 18stę to powinno być więcej z odsetkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie wolno dopuszczać, niezależnie od kwoty. Jak dla mnie wystarczy, że złapią tą osobę i dowiem się kto to jest - z imienia i nazwiska ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więcej będą cie kosztować dojazdy do sądu, 600zł? na 18stę to powinno być więcej z odsetkami.

3 rozprawy w Warszawie kosztowały nas podatników już ok 700 zł bo sąd zwraca za pociąg IC. Gdzie tu sens.

A co 18ki to wątpię że ktokolwiek mi odda kasę.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Tak jak Skoczek napisał. Pożytek z tego, ze kolega nas ostrzega. Podaj nick tej osoby by ją dodać do czarnej listy i by nic od niej nie kupić i by ona nic od nikogo z nas kupić nie mogła. Fakt kiedyś oszustom tatuowało się na ciele symbole by każdy wiedział. Teraz tego nie ma i jeszcze sie takie rzeczy mniej energiczne ściąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli handlujecie przez internet , macie ugruntowana pozycje to tylko ja jako klient mam prawo ufać , że sprzedawca z np: 1000 pozytywnie wykonanych transakcji mnie nie oszuka.

W przypadku gdy gość robi zakupy u was na kwotę 500żł to należy przemyśleć wcześniejszą wysyłkę .

Podstawowa zasada to forsa na łapę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Pewno ma już 2 albo słupa da. Chyba, że to nie było jego prawdziwe konto, na jego własne dane, tylko właśnie na słupa. To może być problemem. Albo skradzione komuś innemu, albo kupione. Wystarczy trochę poszukać i bez problemu można znaleźć oferty kupna/sprzedaży konta na Allegro z dobrą reputacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mardow, to w końcu jak było ? Falszywe potwierdzenie przelewu, czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Fałszywe.

I ot jest to co pisałem wcześniej. Dawniej nie było tak łatwo fałszować takich dokumentów a dziś nawet laik to zrobi darmowymi programami. Może gdyby jeden z drugim gnojek miał świadomość że jak go złapią i skażą to opublikują jego dane osobowe i w najbliższej okolicy ludziom się na oczy nie pokaże a do tego zasrają kartotekę na wiele lat i poza kopaniem rowów nikt go nigdzie nie przyjmie to by się działo inaczej. A tak niczego się nie boją, bo ich dane są chronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli typ fałszuje może nie masz pewne że coś ugrasz finansowo ale koleżkę możesz ud***ć pewniakowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

I jednak unikanie takich rzeczy. Wyszła po wpłynięciu przelewu na konto lub za pobraniem pocztowym, choć jak ja coś żywego sprzedaje na Allegro to nawet w tym ostatnim przypadku proszę o przedpłate 50% wartości przesyłki. Wtedy klient odbiera towar bo już za niego zapłacił częściowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kasy, nie wysylac, oszukany przez internet....glebszy gorzkiej zoladkowej i wyciagnac lekcje. Kasy sie nie odzyska, sad, policja i instytucje partyjne nie scigna, nie ukaraja i nie odzyskaja jednego grosza. jedynie mozna ograniczyc pole dzialania oszustow przez zdrowy rozsadek. Sprawa juz jest utopiona, zatem z mojej strony dziekuje za ostrzezenie bo tylko tyle w tej sprawie mozna wniesc.

Pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

To jedyna chyba pewna metoda najpierw pieniądze potem towar. Ale z drugiej strony to działa w obie strony. Sprzedający też oszukują i kupujący też mogą mieć obawy wysłać przelew obcej osobie. W ten sposób taki handel mógłby całkowicie zaniknąć a to nie na tym polega. Owszem gdzie się tylko da trzeba osobiście odbierać/ dostarczać rzeczy ale nie każdy ma na to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3, radiesteta ma rację. Poza tym, jak wcześniej pisałem, na kasie aż tak mi nie zależy - wystarczą mi dane osobowe.

Jedyne co to chciałem ostrzec przed takim wysyłaniem "na gębę", wiem, że niejedna osoba tak robiła, robi i mam nadzieję - robić już nie będzie.

Ps. głębszy żołądkowej już był :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba na własne życzenie dałeś się oszukać, z komentarzy jasno wynika, że coś z nim nie tak. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.