Skocz do zawartości
twistman

Ile za wymianę dna?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ile może być warta wymiana dna w zbiorniku 124x60x60? Szyba 10mm float, boczne opti.

Klejenie czarnym silikionem, pachwinowe.

Chciałbym się rozeznać bo to co "krzyknął" mój szklarz nieco mnie przeraziło.

Szybę musze wymienić ze względu na 2 otwory po kominie, który był na środku tylniej szyby. Będzie teraz komin zewnętrzny po prawie całej szer. krótkiego boku.

A może da się to załatwić innym sposobem? bez rozwalania zbiornika?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem :-) ale co z naprężeeniemi pod prawie 450 l wody? czy jet to bezpieczne?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej odpowiednio grubą i dużą szybę i .. (ja bym tak zrobił) akurat ta szyba ma oparcie na blacie.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w akwarium 150x40x50 też nakleiłem szybę 10mm na żle wywierconym otworze i minęło 2 lata i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po taniosci naklej szybę, naprezenia byly jak byl komin to i teraz beda takie same, ale jak robisz komin zewnetrzny to i tak wymieniasz jedna szybe np tylna to za jednym zamachem i wymienic mozesz dno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybę naklej nie wklejaj, poproś lokalnego szklarza pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też kiedyś byłem u szklarza bo chciałem przerobić sumpa na mniejszego a z mojego materiału to też mnie zabił ceną :( tak więc jak tu przedmówcy doradzają wklej tam szybę min 10 mm i będzie gites zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pytałeś ? Bo znam dwu szklarzy, jednego mogę polecić, drugiego nie :) jak coś, pisz na PW.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penie,że naklejenie powinno wystarczyć,przecież w bardzo dużych zbiornikach widziałem,że dno często składa się z dwóch szyb oddzielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zaklejone dwa otwory w dnie i nic się nie dzieje. A jeszcze kilka lat temu była moda na klejenie dna z kilku części jak długość przekracza 120cm. Moje ma 150cm długości i jest dzielone w połowie. A cały zbiornik z 8 szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. By mi to zaklejenie dziur ratowalo sytuacje. No nic na razie z nim ponegocjuje a to jako plan awaryjny...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu mialem "małą" awarię w słodkim akwarium pękło dno. Po naprawie właśnie naklejeniu dodatkowej szyby do dnia dzisiejszego wszystko jest ok. Nie licząc ok 100 litrów wody co wtedy wylało się na podłogę ;) dobrze, że mieszkałem na parterze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zaklejone dwie dziury w dnie sumpa (szyba użyta do jego produkcji była ze starego baniaka) - zakleiłem kawałkiem szyby 15x20cm 8mm całą marząc silikonem i grało, zasypałem 20kg grysu i chodziło ;)

olałbym tego szklarza... nie chciałoby mi się nosić baniaka


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pęknięcie w prawym dolnym rogu z tyłu akwa na które nakleiłem kawałek szyby. Było tak 8 lat ze słodkim i teraz 0,5 roku próbne morskie zalane i nic się nigdy nie działo.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci tu radzą...I Ci dobrze radzą...

Po co chcesz sobie na siłę życie komplikować .

Wymiana jednej ze szyb to gorzej niż klejenie od podstaw.

Dlatego po prostu szkoda kasy na takie kombinowanie .

Naklej łatę i po sprawie...( z szyby ma się rozumieć) :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej doradzę ,skasuj stare akwarium młotkiem i postaw nowe :) . Przy tych gabarytach, koszty nowego zbiornika są niewielkie ,względem tego co wydajesz na eksploatację .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.. Przemku jakbyś wczesniej raczył odpowidac na zapytania cenowe to pewnie szkła bym nie kupił.:-).. a tak to muszę kombinować. Szkło będzie rozklejone i przebudowane. Dno i front opti ma być wymieniony. Opcja wiem że nie najtańsza ale chodzi o to żeby było piknie ...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twist, no właśnie nie będzie. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że takiego baniaka, jak od Przemka, nikt w Lublinie, ani w Warszawie Ci nie sklei. Za to, jak trafisz na szklarza, co makaron umie na uszy nawinąć, zapłacisz jak za zborze :) Poza tym, jak masz przeklejać i kombinować, zamów nowe - z zyskiem dla wytrzymałości i wyglądu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale. Wszystko ok. ale ja nie lubie czekać na wyceny tydzień bo czuje się olewany. Cóż może rzeczywiście będzie nieco gorzej wykonane niż Twoje ...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna zmiana planów.

Jako, że system, który stawiam ma być "docelowym" :-) i cieszyć oko w każdym detalu, kupione szkło idzie pod młotek...

Zbiornik główny będzie klejony u LSS. Po zachwalaniu ze strony kolegów postanowiłem skontaktować się jeszcze raz.

Zwracam honor. Przemek to gość konkretny i zdecydowany i muszę przyznać że miał poważne powody, przez które wycena się opóźniła.

Temat nieco zboczył z kursu, ale wszystkim dziękuję za pomoc.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak moje malawi szło pod młotek to szło :p

o czymś takim myślisz? frajda nieziemska Ci powiem ;)

a producenta wybrałeś dobrego - jestem mega zadowolony z mojego zakupu u niego (nagrałem film o moim akwa - jest na YT)

Edytowane przez makok (wyświetl historię edycji)

takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.