Skocz do zawartości
Autograf

Autograf Reefmax

Rekomendowane odpowiedzi

Petrus1:

-skała syntetyczna to taka jak naturalna w składzie chemicznym i budowie ale zrobiona przez człowieka

-ceramiczna-zrobiona z ceramiki

-żywa -martwe koralowce

-żywa kulturowa hodowlana -zrobiona z betonu wrzuconego do oceanu aby obrosła zyciem z mórz

;)

Autograf-u mnie zdjęcie sie nie wyswietla,nie wiem jak u innych

:yes Dzięki Debora, jesteś :innocent: . U mnie się zdjęcie wyświetla :)


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto akwa po przeprowadzce. Od tamtego tygodnia leje te bakterie te co na zdjeciu i niby troche lepiej wyglada lepiej ale potrzebuje wiecej czasu. Na glony kupilem salariasa i 3 duze mexikan turbo. Zastanawiam sie czy Zoa nie za wysoko jest jak na ten koral?

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

post-22024-1378213136,06_thumb.jpg

post-22024-1378213171,01_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoaski daj na samo dno, górę zostaw sobie w przyszłości na SPS :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odpieniacz wywala mi bardzo duzo piany ale taka mokra i duzo wody zbiera sie ze po 24 godnach mam pelny zbiorniczek. Jaki jest tego powod i czy to normalne czy mam go przykrecic troche?dzieki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z panelem od kliku dni, chodzi o to ze panel sterujacy nie chce mi zapalac bialych swietlowek. Dzwonilem do Aquael to mowili zebym wylaczy wtyczke i reset przytrzymal 15 s zrobilem i zapalily sie ale na drugi dzien rano gdy niebieska zapalila sie biale niechcialy. Recznie zapalajac tez nie dziala ale zauwazylem ze jak swietlowki wyciagne i wloze to odpale recznie ale gdy ustawie automatyczne zapalanie to nie odpali sie. W czym problem? Moze ktos pomoc ?czy mam oddac do sklepu i wymienic?dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem ale problem może być ze starterami i całym sterownikiem ale baniak jest na gwarancji reklamuj.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do sklepu i wymienia mi obudowe. I odrazu kupie sobie swietlowki ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do sklepu i wymienia mi obudowe. I odrazu kupie sobie swietlowki ATI.

No i bardzo dobrze :thumbup: . A tymczasem dawaj może jakieś aktualne zdjęcie... :p


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22024-1385333391,61_thumb.jpgpost-22024-1385333409,26_thumb.jpgpost-22024-1385333426,34_thumb.jpgpost-22024-1385333442,2_thumb.jpgpost-22024-1385333457,6_thumb.jpg oto kilka zdjec. akwarium wyglada coraz lepiej na solo h2ocean pro i bakteriach specjal blend. Dodalem siporaxu do patykow w trzeciej komorze i wyglada dobrze. Zastanawiam soe nad koralmi na gore:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wczraj wyciagnelem wszystko z pierwszej komory i wyplukalem z tego syfu co sie nazbieral od startu. I zastanawia mnie czy mozna by zamieci te plastikowe kulki na cos lepszego by ulepszyc filtracje czy calkowicie wywalic i kupic np jakis pozadny filter zewnetrzyny do morskiego akwarium a widzialem ze sa super? Na forum nie moglem nic znalesc wiec pytam. Pozdro

W swojej zabawce rodem z AquaEla używam w panelu tylko absorbentów PO4 i No3 ( Po4X4 phosphate remower i Purigen) . Jako filtr mechaniczny jest wata perlonowa. I nic więcej. Pracuje , woda jest czysta i parametry ok. Zwierzaki rosną ( SPS i LPS)

Witam oto moj RM po 2 mieciacach i mam pytanko do doswiadczonych akwarystow czy w tej sytuacji mam jeszcze czekac i nic nie robic czy lac jakas chemie? Oto fotki pozdrawiam

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Kolego akwarium to nie jest oddział onologiczny, żadnej chemii. Podmieniaj wodę uzywając dobrej soli. Z naciskiem na " dobrej".

Zainwestuj w stadko ślimaków turbo. Walka z glonem polega na odebraniu mu pożywki a nie laniu chemii. Włóż jakiś wegiel w niewielkiej ilości, no może nie jakiś.Dedykowany do akwarystyki morskiej bo pozostałe mają podwyższone wartości fosforanu.

Forum jest ok ale niektóre dobre rady fachowców od czyszczenia skały karcherem mnie przerażają. Zalecam cierpliwość.

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"!


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-22024-1390953341,57_thumb.jpgpost-22024-1390953367,52_thumb.jpgpost-22024-1390953390,82_thumb.jpgpost-22024-1390953473,53_thumb.jpgepost-22024-1390953497,49_thumb.jpg

Witam

po paru tygodniach awarium wyglada w miare okey

NO3 15

NO2 0

PH 8.0

PO4 0.25

Ca 430

KH 11

Niektore korale wygladaja dobrze a noe ktore slabiej i mam nowa favie i mysle ze w zlym miejscu jest by mogla rozrastac sie. Xenia szaleje i chyba niedlugo trzeba cos z tym zrobic. Leje baktrie specjal blend i karmie mrozonkami raz z czosnkie a raz z omega 3 dla do rej kondycji zwierzakow a dla korali to koral fluid ale mysle nad red sea energy. W marcu zamontuje auto dolewke i mysle o tunze osmolator nano?Ostatnio patyki wywalilem z 3 komory i sam siporax tam jest okolo 1.5 l

A w pierwszej kulki i i seachem purigen.Wczoraj zamowilem matrix seachem na probe do komory pierwszej zamiast jednego koszyka z kulkami. Zobacze co to da.

15/02

Wczoraj do pierwszej komory wlozylem w dwa koszyki kawalki skal jak na zdjeciu i na to sachem purigen i pare kulek na to a 3 koszyk wyciagnelem bo w drodze jest auto dolewka tunze nano 3152. Dzis przy podmiance wymienie pompe odpieniacza na NJ1200 i do 3 komory na spiorax dorzuce kulki RM oraz do purigen. Domowilem jeszcze chemi pure elite. Mysle ze to starczy co do filtracji i woda powina byc super. W deodze jest tez zooplanktron by dokarmic raz w tygodniu korale a zwlaszcza caulastre bo cos slabo wyglada moze za mocno wieje na nia?y8a9y7e5.jpgpezugety.jpgy8u4yten.jpg

Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uhuremyq.jpgpost-22024-1392726473,94_thumb.jpgjak najlepiej to dodawac,prosto do akwrium czy pierw rozpuscic z woda i wtedy wlac. Nowa zabawka od zony Edytowane przez Autograf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem nowa solpost-22024-1396349183,42_thumb.jpg oraz red sea energy. Mam nadzieje ze korale odczuja zmiane na lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam nowa sol?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zuzylem wiadro - b. dobra sol.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze sol dobra corale pompuja ladnie a od red sea energy colory mocniejsze maja np euphilia. Dobra sol zobacze co czas pokaze bo dopiero 3 podmianki byly

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że temat umarł ponad rok temu. Ciekawi mnie jak zbiornik wygląda dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy dom z żona i baniak podszedł na sprzedasz ale w oknach jest kolejny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocila tesknota za morskim......[emoji3590][emoji3590]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie można otworzyć fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.