Skocz do zawartości
azja-83

Pompy Aqua Nova - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gabriel, porównywałem NCM 3500 do New Jeta 3000.

Modele NCM 6500 i 10000 są tańsze niż New Jet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

315 zł/3500l i wynik x 3000 czyli przeliczenie ceny AN 3500 l na 3000 l ceny NJ wynosi 260-270zł

więc różnicy cenie nie ma dla tego modelu.

dla 6500 10000 15000 nawet rozmowy nie ma.

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej pomimo, że cena modelu 3500 jest troszkę wyższa od 3000 NJ (z tym że jakby do NJ producent dołożył te 500 l więcej mocy to cena już by się pewnie zatarła, nie wspominając już o wzroście zużycia energii z 55 W jakie podaje producent) to i tak jest akceptowalna patrząc się pod względem z użycia energii, wydajność o ile jest nieprzekłamana i kultury pracy o której i wy wspominacie.

Niektórzy użytkownicy tych pomp na innych forach twierdzą, że pompy nieźle wymiatają, tak więc jest szansa, że trafił się dobry produkt za przyzwoite pieniądze.

Trzeba się będzie zastanowić też nad modelem 6500 bo nie wiele droższy tyle, że do 360 litrów chyba za mocna, choć zawsze nadmiar idzie jakoś ujarzmić.

Zobaczymy tylko jeszcze jakie ma zużycie energii.

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę 6500 bo mam dosyć strat związanych z czasem eksploatacji... bo np coś zarośnie, bo coś gdzieś nie takie kolanko, bo przyjdzie mi do głowy bypass na jakieś nowe cudo itp... mi nawet nie chodzi o oszczędność energii, pogodziłem się z faktem, że akwarium prądu żreć musi, już dawno temu... i już od zawsze moje obiegówki zużywały około 50-70W... mi chodzi o kulturę pracy, bo śpię opodal... pompę zamawiam jutro (znaczy dzisiaj ale o ludzkiej porze) także niebawem powinno się okazać ile zużywa....

narazie całe moje akwarium z oświetleniem pokazuje na mierniku ~480W i nastukało w 3 tygodnie ~41zł (miernik ma taką funkcję że programujesz koszt kWh i nalicza, aż zresetujesz)... także naprawdę bez dramatów, więcej wydaję na piwo ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj maila od przedstawiciela Aqua-Nova, części w razie "W" takie jak wirnik czy ośka można dokupić. Tylko trzeba wysłać maila z modelem oraz zdjęciem np wirnika bo podobno były zmiany konstrukcyjne w tych pompach.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też rozważałem model 6500 ale boje się że woda w sumpie może zostać wypompowana zanim się zdąży spiętrzyć w kominie


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie całe moje akwarium z oświetleniem pokazuje na mierniku ~480W i nastukało w 3 tygodnie ~41zł (miernik ma taką funkcję że programujesz koszt kWh i nalicza, aż zresetujesz)... także naprawdę bez dramatów, więcej wydaję na piwo ;)

Ja uwzględniając świecenie 200 w przez 12 h/dobę i kolejne tylko 100 W na inne sprzęty przez 24 h/dobę (razem 300 W) zakładając 0.60 gr za kilowat w taryfie G11 ( pewnie tak jakoś wyjdzie a może i drożej - muszę sprawdzić :)) wychodzi okolo 90 zł na miesiąc.

To ile ty płacisz za kilowat? :)


Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za miernik ??

o filmiku nakręcę jutro rano filmik, jak odsunę stare akwa i będzie dostęp do gniazdka - będzie na moim kanale YT (link w podpisie)

ale w skrócie to coś takiego

miernik1.jpg

i nie jestem dokładnie pewien od kiedy mierzy bo to pierwszy miesiąc... zresetuję go wraz z okresem rozliczeniowym od ENEI to będę dokładnie wiedział ile zużywa mi akwa... imho bardzo przydatne urządzenie

Daro: koszt kWh u mnie brutto to: 0,5735zł

Azja: też się tego obawiam bo z racji tego że moj sump ma 64l netto, a komora pompy pracuje na bardzo niskim poziomie wody, ale liczę na to że wszystko zagra... będzie na styk, z racji tego że nie jestem w stanie oszacować na ile spiętrzy wody nad grzebieniem... najwyżej skleję na szybko większy sump - mam tonę akrylu w chacie ;)


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dzisiaj zamówiłem wersje 3500 , będę zmieniał baniak to ją sprzedam i kupie 6500, jak będzie zamontowana napisze recenzje

:)


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dzisiaj zamówiłem wersje 3500 , będę zmieniał baniak to ją sprzedam i kupie 6500, jak będzie zamontowana napisze recenzje

:)

A więc czekamy :)

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co mi wiadomo, to jeśli chodzi o części do kubełków AN są one dostępne bez problemu, gdzieś nawet widziałem na którejś stronie. Kiedyś jak pracowałem w zoologicznym to mieliśmy filtry prosto od importera i na hasło, potrzebny zawór/głowica itp., wszystko było na drugi dzień:))cena 1/3 tego co markowy sprzęt naprawczy/wymienny, trzeba tylko poszukać kogoś kumatego kto trochę tego zamawia i ma takie "chody" u "producenta". Ogólnie sprzęt mogę bardzo pochwalić...a cena przy tym jest pierwsza klasa. Nie chce robić reklamy albo coś, ale jeśli ktoś chce to mogę na PW podać nazwę użytkownika, który był wtedy dużą konkurencją dla nas "sklepu" i na pewno dużo tego brał od AN.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj do mnie trafiła aqua-nova NCM-3500 , pompa faktycznie cichutka bo odpieniacz słychać dużo bardziej, poprzednia pompa (Ocean Runner 3500 chodziła dużo głośniej ). Żeby nie było że opisuje pompy w samych superlatywach to powiem tak:

- NCM-3500 jest nieco słabsza niż Ocean Runner 3500 - widać to po samym strumieniu na wylocie rury.

- Producent chyba planował uzależnienie klienta od serwisu ( debilne 4 śrubki które uniemożliwiają samemu chociażby wyczyszczenie wirnika).

SNC00011

Jak widać na zdjęciu wygląda to jak nagwintowany pręt , wkręcony głęboko

SNC00014

SNC00016

Ogólnie jeśli ktoś uzupełnia cyrkulacje obiegiem to polecam kupić model 6500

Droższą alternatywą był by Aqua medic Eco Runner 3700 ale to pompa powyżej 500zł


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj do mnie trafiła aqua-nova NCM-3500 , pompa faktycznie cichutka bo odpieniacz słychać dużo bardziej, poprzednia pompa (Ocean Runner 3500 chodziła dużo głośniej ). Żeby nie było że opisuje pompy w samych superlatywach to powiem tak:

- NCM-3500 jest nieco słabsza niż Ocean Runner 3500 - widać to po samym strumieniu na wylocie rury.

- Producent chyba planował uzależnienie klienta od serwisu ( debilne 4 śrubki które uniemożliwiają samemu chociażby wyczyszczenie wirnika).

Jak widać na zdjęciu wygląda to jak nagwintowany pręt , wkręcony głęboko

Ogólnie jeśli ktoś uzupełnia cyrkulacje obiegiem to polecam kupić model 6500

Droższą alternatywą był by Aqua medic Eco Runner 3700 ale to pompa powyżej 500zł

rozkrecenie jest banalnie proste sciągasz jeszcze ten element ( stopki ) i tam sa srubki na krzyzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do czynienia z tymi pompami od pewnego czasu i tak naprwade ich wykonanie jest różne z aqua novy sa wmiare ok ,ale ściagnołem ich troszke od inneg producenta... w sumie miałem do czynienia z 3 producentami -wygląd identyczny ale wykonanie i materiał (w sensie-tworzywa ) to róznie...

generalnie ta w najlepszym wykonaniu- dla mnie piękny mięki start po 2 minutach z powodu braku wody wyłącza się,niski pobór W,i cicha praca,ale niestety nie AN za tą kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrecenie jest banalnie proste sciągasz jeszcze ten element ( stopki ) i tam sa srubki na krzyzaka

O tym nie pomyślałem że tam tam mogą być śruby. :)

Ogólnie fajna, cicha pompa tylko, że mogłem kupić wersje 6500.

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał jaki jest pobór mocy pompy 6500: na moim mierniku 53W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze co do poboru też je sprawdzam ale wszystko zależy od oporu czuli hudrauliki zakrętów długosci itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak się mocuje te pompy? Jakoś nie widzę przyssawek lub coś podobnego.

Możecie opisać lub lepiej jakąś fotkę wrzucić?

waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak się mocuje te pompy? Jakoś nie widzę przyssawek lub coś podobnego.

Możecie opisać lub lepiej jakąś fotkę wrzucić?

waldek

nie rozumiem. ..stawia się...nie ma żadnego mocowania...płaska podstawa na której stoi


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, większość pomp ma przyssawki (zobacz np. Eheim compact+).

Czyli wkładam na dno sumpa i ona nie tańcuje? nie wpada w jakieś wibracje? Czy muszę to jakąś cegłą unieruchomić?

Nie śmiejcie się ale z takim rozwiązaniem nie miałem styczności. Nie chcę kupić pompy i potem mieć z nią problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, większość pomp ma przyssawki (zobacz np. Eheim compact+).

Czyli wkładam na dno sumpa i ona nie tańcuje? nie wpada w jakieś wibracje? Czy muszę to jakąś cegłą unieruchomić?

Nie śmiejcie się ale z takim rozwiązaniem nie miałem styczności. Nie chcę kupić pompy i potem mieć z nią problemy.

nikt sie nie śmieje. zapytałeś, odpowiedziałem. pompę mam, nie ma żadnych przyssawek, nie tańcuje przy pracy. drgań nie zauważam.


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - Jak z wydajnością pompy np AN 6500 ?

Słyszałem że pompy AN 10000 mają małą wydajność, Azja napisał że AN 3500 też jest słabsza do porównywalnej OR, a jak z AN 6500 ?

Obecnie mam NJ 4500 i szukam czegoś mocniejszego bo podłączeniu Filterka do obiegu zasilanego z powrotu wydajność pompy mnie nie zadowala.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ineresuje mnie ta 6.5 tys myślicie że da radę w obiegu z 1000l spływ mam niestety 32...Planuję też założyc jakiś baypas..Czy kupic tą mocniejszą??? Albo jakaś inna alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.