Skocz do zawartości
felek

Jak długo żywa skała wytrzyma bez odpieniacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak wyżej, chodzi o to czy mogę wrzucić żywą skałę ( skała od roku leży w sumpie, nie oświetlana ) do akwarium bez odpieniacza . Odpieniacz mogę kupić dopiero pod koniec lipca(kiedy dostanę pieniądze z ubezpieczenia), a skałę będę miał już 8 lipca.

Jeśli skała tyle nie wytrzyma to czy ktoś z okolić Trójmiasta nie miał by do wypożyczenia na jakieś 2-3 tygodnie odpieniacza do 450l ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuję odpieniacza czy skała może poleżeć ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpieniacz nie ma nic do tego, przecież właśnie o niego chodzi ! Czy skała może poleżeć bez odpieniacza czy go potrzebuje ? Nie wiem czy zrozumiałeś , skałę kupuję od kogoś gdzie leżała w sumpie , i chcę ją wsadzić do nowego mojego akwarium które jeszcze nie jest zalane.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, i jak długo może tak pociągnąć(już wiem że te 3 tygodnie wytrzyma) ale czy jest jakieś maksimum czy można tak bez końca oczywiście bez dokładania żadnego życia ?

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może długo, podmieniaj wodę i będzie dobrze, nie zapomnij ze nanorafki ludzie maja bez odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu dałbym skałę do baniaka, nie świeciłbym bo po co ,żadnego życia do czasu jak będziesz miał odpieniacz, silna cyrkulacja na skałę i bakterie. Możesz się pobawić w tym czasie testami no2, no3 i po4. Myślę nawet że w ten sposób złagodzisz dojżewanie baniaka.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj spaghetti tak dla świętego spokoju ale nie powinno być kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LR nie potrzebuje odpieniacza i oświetlenia, potrzebna jest odpowiednia cyrkulacja= postawa metody berlińskiej

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sumpa będziesz miał dobrą żywą skałę. Przewalaj ją do akwarium jak najszybciej się da. I tak będziesz miał dojrzewanie a odpieniacz to by ci był potrzebny jak byś miał skałę z frahtu gdzie wszystko z wierzchu na skale umiera i trzeba gdzieś zgniliznę po trupach odprowadzić.

Taka skała z sumpa jest dobra bo można zaliczyć ją do odgazowanych i nie przecchodzić kilku miesięczniotygodniowych dn :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.