Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie zakladac kolejnego tematu to zapytam tutaj, moze ktos polecic sklep w ktorym dostane ladne kawalki suchej skaly?

Poszuka sobie sklepu Seafarm i zadzwioń do Seba, widziałem mają dość dobry stuff :)


Szkiełko 260x70x85, sump 140x50x55, BK 300, AM Ecorunner 9000, 3x Tunze 6105 na kontrolerze, 700W Led, komputer, pompy dozujące... 150 kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala juz jest.

21kg suchej, 27kg zywego piasku, 15kg siporaxu

Sol aquaforest FSRS

Metoda VSV.

duzoo wody z podmianku, mysle ze z 30% akwa.

Dziekuje za odp.

Temat mozna zamknac.


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że start na bogatej, docelowej soli to pomyłka. Przerabiałem zestaw 60kg żywej skały zalanej 400l solanki na preis. Zielone glony pędziły jak oszalałe przez 2,5 miesiąca.

Teraz startuje z nowym baniakiem i na 100% będzie to IO.

Zależy co masz na myśli pisząc o soli bogatej lub ubogiej. wydaje mi się że sól bogata to taka co posiada dużo pierwiastków śladowych, uboga w fosforany i maxymalnie odwzorowuje prawdziwą wodę morską. Chyba że masz na myśli sól bogata w fosforany itp. a ta na glony nawet na suchej skale jest idealna, będą rosły ja złoto. Fosforany i światło :) Nie chcę faworyzować ani dołować firm produkujących ale niektóre sole będące w handlu są chyba w betoniarce mieszane. Używałem większości które są w handlu ale w klasie gremium, obecnie używam Tunze, jeszcze miesiąc temu sypałem Preisa, za jakiś czas pewnie będę sypał coś innego. Nie jestem zwolennikiem jednej soli


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz. Patrzysz na datę posta?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startuj na docelowej soli nie kombinuj z jakąś IO skoro robisz zbiornik rafowy a nie FO

a dla czego tak twierdzisz???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak dojrzewanie? Przeszlo lagodnie? Bo ja startowalem na suchej skale i soli IO pod koniec lipca i jeszcze do tej pory mam zielone gloniska, chociaz w niektorych miejscach widac ze zaczynaja odpadac i zostaje czysta skala.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dojrzewania nie było jako takiego. parametry momentalnie zrobiły się dobre. jedynie od 2tyg na skalę pojawiły się brązowe glony ale dziś widzę że już schodzą. jest też trochę zielonych.


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.