Skocz do zawartości
Raffy14

Żółtko z jajek jako naturalne aminokwasy?

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

Nieraz odbiło mi się o uszy, że ktoś stosuje samo żółtko z jaj kurzych jako naturalne aminokwasy dla koralowców. Zaledwie kilka kropelek, z wyczuciem - bo podobno nawet najlepszy odpieniacz siada, a korale pompują się jak głupie. Ktoś próbował z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaem na reefcentral ze kole z Tajwanu dodaje miodu jako zrodla aminokwasow. Kropelka dwie z wyczuciem. Kolory spsow ma przepiꫮe.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie policzę ile wychodzi kropla aminokwasów jakie używam i na ile starcza mi buteleczka to nie bardzo chciałoby mi się bawić w miód, czy jajka. No chyba, że udowodnilibyście, że widoczne przesłanki za tym, że takie jajo jest x razy lepsze. Jednak w takie eksperymenty są raczej dla ludzi posiadających wolny czas, a gotowe produkty dają komfort powtarzalności co dla mnie jest bardzo cenne. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, a czy ktoś z Koleżanek i Kolegów próbował?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft w pełni się z Tobą zgadzam. Takie historie traktuję jako ciekawostki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugotowanym rozbełatanym żółtkiem jaja karmiłem kiedyś narybek w słodkowodnym. Jednak trzeba uważać bo taki pokarm szybko się psuje i łatwo zamiast nakarmić to podtruć wodę.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam te spartańskie czasy, dobrze, że już za mną, zwłaszcza sprzętowo :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu w słodkowodnym karmiłem ryby lanymi kluskami rosły i rozmnażały się jak głupie


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajkiem bym się bal, ale miodem - czemu nie ? Ma ktoś jakies doświadczenia ? Ja do krewetkarium słodkiego daje pylek pszczeli i zadnych negatywnych skutkow nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ze ktos leje grochowke...

Kochani to nie te czasy zeby szukac zamiennikow bo nic na polkach nie ma. Macie gotowe preparaty to co Was swedzi... ?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja slyszalem ze ktos leje grochowke...

Kochani to nie te czasy zeby szukac zamiennikow bo nic na polkach nie ma. Macie gotowe preparaty to co Was swedzi... ?

Bo się człowiek zaczyna nudzić, jak wszystko w akwa dobrze "leci" i zaczyna kombinować. A nóż będzie lepiej...

Edit: Dziękuję za poprawienie słowa NUŻ ale chyba zbyt pochopnie to zostało zrobione.

Nikt nie szuka noży w akwarium, tym bardziej lepszych.

słowo NUŻ oznacza

wyrażenie, którego używa mówiący, gdy ma nadzieję, że stanie się to, o czym mowa; a nuż........ np. się uda.

Pozdrawiam czujnego moderatora

Edytowane przez SzymonH (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem podaje mleko z raz na miesiąc i nie widzę problemów. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem podaje mleko z raz na miesiąc i nie widzę problemów. Pozdrawiam

raz na miesiąc jak nic to mi mucha wpada do systemu i też nie widzę problemu. Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mucha? Polska czy Hiszpańska? :smiling:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja tam bede lal fluid jbl'a bo wygodne dozowanie i brak efektow ubocznych, przy żółtku chyba bym zwariowal zreszta jajko wole wszamac :D ciekaw tylko byłem czy ktoś stosuje ten sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo mnie zainteresował bo lubię takie naturalne eksperymenty. W pierwszym poście jest mowa o ludziach którzy to stosują, chodziło ci o kogoś konkretnego? Dziś powinienem podać standardowa dawkę reef bustera ale może spróbował bym z jajkiem tylko pytanie co jet w takim razie lepsze żółtko czy białko a może mieszanka?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem podaje mleko z raz na miesiąc i nie widzę problemów. Pozdrawiam

Też się przyznaje do mleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był fajny temat o mleku zaś później na topie było fito może teraz czas na małą jajecznicę dla korali. :thumbup:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam......może zrobić kanapkę z kiełbasą, zmiksować w mleku z jajkiem i dodać jedną kroplę na 100 l ?. Zauważyłem, że moje korale mega się pompują jak wyczują smażonego schabowego. Boję się jednak, że jak go wsadzę do akwarium, to mogę wysadzić zbiornik. Co wy na to??


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie teraz... z jaką kiełbasą? swojską? wiejską? podwawelską? czy może jałowcową?

;)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje pytanie: Który moderator poprawia "błędy" ortograficzne na czerwono?

... Edit: Dziękuję za poprawienie słowa NUŻ ale chyba zbyt pochopnie to zostało zrobione...

Post nr 11 wciąż "wisi" i nas wszystkich kompromituje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby resztki z talerza do zbiornika wrzucać tylko aby znaleźć dobry czysty,naturalny zamiennik ,który będzie lepszy niż czysta chemia w opakowaniach z napisem "Morskie",najlepszym dodatkiem jest jednak podmianka (też chemia ale najbliższa prawdzie) a tak na prawdę to ludziska każde gówno by wlali żeby im korale błyskawicznie rosły i mogli sprzedawać ,to jest największy symulator dolewania dodatków ,ja sikam do akwa :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.