Skocz do zawartości
twistman

Twistman 620 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacja !!!


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podoba najbardziej podkład do filmiku super hehehe


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście podkład w dechę... szczególnie do borsuka pasuje to daj mi, daj mi, daj mi .... :-)

Nagrywane komórą na spontanie...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne :) W końcu muszę zajechać zobaczyć - lampa tak jak Ci wczoraj mówiłem - wykonanie kosmiczne :) Tylko za mocno nie świeć..

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj znać jak będziesz jechał. W budowie ją widziałem ale nad szkłem jeszcze nie.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy też masz takie różowe blinki na piasku od lampy... w każdym razie ja z początku nie mogłem się do tego przyzwyczaić. Tera tego nie widzę lub wreszcie trafiłem z ustawieniami w lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jak będziesz w pobliżu to dzwoń - jakoś się umówimy.

co do różowych blików to rzeczywiście są... wydaje mi się że trzeba będzie skorygować moc świecenia diód będących w mniejszości i znacznej odległości od siebie.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up.

Sypnęło trochę glonami, czego zresztą się spodziewałem...

Ponownego dojrzewania po przekładce chyba nie da się uniknąć.

Ale jest i tak bardzo delikatne.

Jest też trochę problemu z lampą, a właściwie z tym jak korale na nią reagują. Zrobiły się jaśniejsze niż były a euphilia dużo słabiej polipuje. Mam wrażenie, że światło jest zbyt mocne więc je skręciłem na ok 60% - zobaczymy co będzie.

Przesunąłem też o godzinę cykl świecenia, zaczynam nieco później a kończę później - może korale nie mogą się przyzwyczaić, a może po prostu za dużo zmian na raz.

Do akwarium trafił też hepatus, od razu nieco go zsypało i zaraził borsuka. Obie ryby po kilku dniach wydobrzały i mają się świetnie.

jakieś foto z komóry:

67.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiany od ostatniego upa...

Przede wszystkim psychologiczne, po tym jak zobaczyłem zbiorniki kolegów z W-wy: Roberta K. i Grażdana oraz korale w sklepie Krzyśka Tryca. Ech... ale nie o tym będę się tutaj rozwodził.

Parametry w zbiorniku za pomocą ballinga wyszły powolutku aczkolpwiek skutecznie na prostą. Pomimo że nie widać gigantycznych przyrostów korale ssą średnio 240 ml. każdego z płynów dziennnie.

NO3 udaje się utrzymywać w ryzach na poziomie 2,5, ale nie będę już sztucznie podbijał tylko powoli zbliżał się do 0.

N02 i PO4 nie dają zabarwień na salifercie. KH, Ca, Mg książkowo.

Nadal nie możemy się jakoś dogadać ze światłem, po skręceniu część korali w dolnych partiach poszła w brązik :-( widać do szczególnie po monti zielonej która była w poprzednim zbiorniku jako fluo.

Na skale cóż... są jeszcze glony którymi zajadają się borsuk, hepek i ślimaki, jest ich coraz mniej ale w niektórych miejscach ładny dywanik.

Mam wrażenie, że dopiero teraz akwarium zaczęło "zaskakiwać", ze względu na glony i niezbyt czystą skałę (bo jednak sucha nie oznacza czystej ) odstawiłem jakieś 2 tyg. temu suplementację w pierwiastki śladowe- kolory zaczęły wracać.

Sól jak zwykle ta sama co w poprzednich projektach - czyli "biedne IO" - podmieniam 10% co 2 tygodnie.

Mam nadzieję że następny up będzie obrazował już czyściutką skałę bez glonichów.

Link do filmu, niestety z komóry w niezbyt dobrej jakości:


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, faktycznie od kiedy ściąłeś to drzewo więcej się miejsca na górnej półce zrobiło :)

A ze światłem to wiesz.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lada moment będę stawiał swoje nowe szkiełko z nastawieniem na led'y a tu widzę że również masz mieszane uczucia do ledów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na lampe bo jak ją masz tak nisko to możesz przypalić seriatopore a jak zkręcisz ja za bardzo to znowu akropory traca kolor mam tak samo i nie jestem zadowolony, założyłem dodatkowo 2x39W i dzisiaj odebrałem kolejne 2x39W które za dwa dni podłączę. Mam 240W 4 kolory na 350l wody. Euphylie są gęstsze ale mają dużo cieńsze gałązki. mam problem bo na jednej wysokosci w najwyższym miejscu mam akropore i seriatopore i albo jedno marnieje albo drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym przypalaniem to temat rzeka... w porzednim zbiorniku miałem dużo mocniejsze swiatlo i nic sie nie działo.

Ale teraz mam inne problemy.. dwie godz temu miałem wypadek. Gość wjechał mi w bok samochodu z 70/h, z auta totalna ro***erducha a miało dopiero 30 tys km... hmm. Na szczescie mi sie nic nie stało :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "szczescie" byly przeziebione i żona z nimi została bo normalnie by ze mną jechały


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox. Może dzisiaj bym do Ciebie podskoczył po te kilka ślimaków. Iii....i W razie czego zabiore też worki na szczepki :-)

Może jak Cie z czegoś ograbie to mi sie humor poprawi :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadaj - jakoś 17+ powinienem już być

Cieszę się że jesteś cały. Qlfon mnie wczoraj trochę wystraszył.

Qlfon - jak się nudzisz to też byś się wybrał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, najważniejsze że nikomu nic się nie stało a humor z czasem się poprawi. Sam nie miałem większych przygód ale żona dostała strzała w pięciodniowy samochód.

A co tam Qlfon zmalował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmalował, tylko mnie wczoraj nastraszył tym wypadkiem bo nie było do końca wiadomo czy Krzysiek cały i zdrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic ;-) tylko Foxowi powiedziałem co się stało Twistowi... nic nie dodawałem od siebie :-)

Qlfon mobilnie. now Free


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi samochodami - jutro umówiony jestem z rzeczoznawcą na likwidację po wjechaniu w bok mojego samochodu przez "panią" na parkingu. Dzień wcześniej na trasie Rzeszów Lublin z tira poleciały 2 sztaby metalowa rozwalając samochód firmowy. A w niedzielę zalałem sąsiadkę z dołu wodą z RO. Ktoś mnie przebije ... ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Andrzej mam nadzieję że nie ja :-) Przynajmniej nie mam takich aspiracji...

Żeby nie było offopowo zupełnie to:

Fox ślimaki od Ciebie ostro wzięły się do roboty z gloniskami. Idą jak kosiarki, nie to co te moje małe pierdoły, które miałem, dopełniłem wprowadzeniem sporego jeżowca globulussa i czekam na śliczne szybki.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w dechę, jak by brakło ślimaków to jeszcze trochę się znajdzie :)

btw - ta kawa w weekend to aktualna? Bo się żona moja dopytywała o plany na weekend..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że aktualna, a nawet w większym gronie bo Qlfoniki też wpadną.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.