Skocz do zawartości
twistman

Twistman 620 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem dziś chwilkę żeby pobawić się zestawikiem "top down camera box + kom. Galasy S5"

Udało się strzelić kilka fotek domowego zaroślaka. Niestety głębia ostrości w S5 nie powala, ale coś tam widać.

Ogólnie świetna z tym zabawa :-)

t1.jpgt2.jpgt3.jpgt4.jpgt5.jpgt6.jpgt7.jpgt8.jpgt9.jpgt10.jpgt11.jpgt12.jpgt13.jpgt14.jpgt15.jpgt16.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pod wielkim wrażeniem .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku szykują się duże zmiany... Po tylu latach lojalności wobec soli IO a później RC podjąłem decyzję o przejściu na Fauna Marin.

Powodem jest to, że szukam przyczyny chudych i kruchych szkieletów akropor. Niby koral ma kolor i rośnie ale nie jest to to samo co w zbiornikach co niektórych znajomych, gdzie te same korale są zdecydowanie grubsze i co tu mówić twardsze. Moje da się złamać w palcach, te same w zbiorniku np. Foxa trzeba by było chyba ciąć piłą.

Więc w pierwszej kolejności zmieniam sól, później być może i światło :-).....

Może ktoś z Was ma jakieś spostrzeżenia na ten temat?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja tematu. Być może jedna z ostatnich dotyczących zbiornika domowego....

Najprawdopodobniej cały zestaw będzie na sprzedaż.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku szykują się duże zmiany... Po tylu latach lojalności wobec soli IO a później RC podjąłem decyzję o przejściu na Fauna Marin.

Powodem jest to, że szukam przyczyny chudych i kruchych szkieletów akropor. Niby koral ma kolor i rośnie ale nie jest to to samo co w zbiornikach co niektórych znajomych, gdzie te same korale są zdecydowanie grubsze i co tu mówić twardsze. Moje da się złamać w palcach, te same w zbiorniku np. Foxa trzeba by było chyba ciąć piłą.

Więc w pierwszej kolejności zmieniam sól, później być może i światło :-).....

Może ktoś z Was ma jakieś spostrzeżenia na ten temat?

Krzychu zmieniać sól możesz co rusz . Uważam że lepiej byłoby zastanowić się co jest przyczyną konkretnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsza poważna zmiana soli, zawsze akwaria prowadziłem na OI i RC. Teraz poszła już 3-cia podmiana na Fauna Marin.

Muszę powiedzeć, że jak na pierwsze wrażenia po zmianach to jak dla mnie sól znakomita. To produkt zupełnie z innej półki jakościowej niż te, które do tej pory stosowałem.

Szybka rozpuszczalność, sól sypka - nie zbrylona. Po pierwszej podmianie byłem zszokowany że akry nie "śliniły" się po dolaniu świeżej solanki - tak jak to miało miejsce do tej pory

Jeszcze jedna cecha. Podmiany robię zawsze w zbiorniku do automatycznej podmiany uzupełniając go do 30L wody i zasalając 1350 g. w przypadku soli RC - dawało to zawsze wynik zasolenia na poziomie 1.024. Tymczasem przy tej samej ilości wody i tym samym wyniku zasolenia Fauny trzeba niecałe 1200g/30L.

Zwierzaki wydają się zadowolone ze zmian.

Co do chudej tkanki to mam wyrobione zdanie - jest to raczej światła LED, inne czynniki mają w tym przypadku raczej znaczenie marginalne.

Ale jestem uparciuch i dalej świecę swoją hybrydą - najprawdopodobniej zawiśnie ona też nad nowym projektem, który już się krystalizuje.

Nowy projekt nie jest podyktowany tym że coś złego dzieje się w tym akwa - zbiornik jest stabilny jak nigdy...

ale jak ktoś już kiedyś w moim wątku powiedział "Twistman 1000 brzmi lepiej niż Twistman 620" :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było jakiejś aktualizacji. :ninja:

Powód prosty: ostatnio więcej czasu spędzamy w pracy niż w domu :-)

Więc aktualizacja, naturą rzeczy, będzie dotyczyła zbiornika testowego w firmie.

Geneza powstania tego akwarium była prosta... Potrzebowaliśmy kawałka zbiornika do testowania nowego sprzętu, mogliśmy to robić nawet w kasterkach w wodzie z podmian, ale założenie jakiegokolwiec zbiornika z życiem najbardziej oddawało warunki pracy sprzętu do jakich jest przeznaczony.

Akwarium miało być proste, a podstawowym zadaniem jakie miało spełniać to możliwość zwodowania odpieniacza na rurze do 450 mm.

Na początku traktowane było po macoszemu. Później jednak się okazało, że miękkie, zoa i ukwiały mają się w nim doskonale i akwarium może być także ozdobą naszego biura :-)

Na starcie mocno go przerybiliśmy - było ponad 30 ryb - co widać na poprzednim filmiku. Efekt był taki że NO3 dobiło do 70....

Trzeba było coś z tym zrobić. Do zbiornika trafił reaktor zraszany BIO-R-200 zasypany siporaxem oraz mocny odpieniacz 200 z wewnętrzną pompą.

Codziennie lane są bakterie (bezpośrednio do reaktora) po 5 kropli BioDigest oraz Pristine Seachema (który dba doskonale o czystość złoża Siporax). W międzyczasie ubyło też trochę ryb - część z nich wróciła z powrotem do "domu" - czyli akwarium naszego Kolegi, które wcześniej miało awarię.

Pomimo podmian, które są bardzo rzadko, bo co 3-4 tygodnie w ilości 60L (na wodzie z podmiany ze zbiornika SPS-owego) efekt jest taki, że NO3 zjechało do 5. Skała jest czysta i bez widocznych glonów a zwierzaki mają się doskanale.

W tej chwili musimy to wszystko ostro dokarmiać: codziennie idzie 2 kostrki mrożonek, suchy pokarm, 15 kropli Fito oraz suplementacja po 5 kropel ABCM Grotecha.

Powiem tak, cholernie się cieszę, że podjeliśmy decyzję o założeniu tego FUN TANKA... Niewiele z nim pracy i problemu - taki samograj. Akwarium jest zupełnie inne od tego co mam w domu - przez co nie jest w stanie się znudzić i bardzo mi się podoba. Podzielam w pełni zdanie Grześka, które napisał powyżej, że jest to totalna odskocznia od twardych i ma swój urok.

PS. Niedługo dodajemy nieco miękkich i grzybowieńców.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ? Jaka korzyść jest z codziennego podawania bakterii do ww filtru zraszanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho widzę, że ktoś podczyścił mój temat z zamieszonego filmiku...

Ciekawe w czym był problem? że trzeba było ingerować do tego stopnia, że cały post jest teraz bez sensu.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać wiele jest czyszczone...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ? Jaka korzyść jest z codziennego podawania bakterii do ww filtru zraszanego?

w czasie kiedy szybko chcielismy zbic NO3 laliśmy bakterie w ten sposób, po to aby ciągłe je namnażać w jak najwiekszym stopniu i utrzymywać ich populację wewnatrz reaktora. Teraz to już trochę tak z przyzwyczajenia przy porannym karmienu. W opisie dozowania jest jedna pomyłka - biodigest z ampułki rozrabiany jest w 20 ml wody i dopiero w ten sposob dozowany po 5 kropel dziennie.

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie coś ten post nie widział bez filmu biorąc pod uwagę zbieżność w czasie publikacji nowego filmu z Twojego baniaka na FB i na YT. I odpowiedź mamy już:( Jak ktoś czyta ten wątek i wątek dotyczący czyszczenia wątku sponsorskiego AF i znajdzie mój wpis (jest w tamtym wątku jeden) to niech sobie połączy kropki. To są jawne jaja....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega jaja...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest troszkę wolnego czasu, więc w "odpoczynku" od świątecznego stołu (a właściwie stołów) postanowiłem zrobić aktualizację prywatnego akwarium.

Niestety jest z nim troszkę problemów - niektóre akry zrobiły się kapryśne i zaczęły "podciągać sukienki" - niepotrzebnie chyba zbijałem nutrienty do niewykrywalnych poziomów...

Miłego oglądania - koniecznie w 4K Res :-)

Świątecznie Pozdrawiam


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek mógłbyś mnie w święta nie denerwować tym podciąganiem sukienek , wiesz że mam zamiar Cie oszabrować.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakie masz oświetlenie i cyrkulację ?

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakie masz oświetlenie i cyrkulację ?

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk

Hej,

W stopce starałem się zawrzeć wszystkie informacje:

lampa jest mojej konstrukcji (z dużą pomocą kolegi, który bardziej ogarniał sprawy elektroniczne)

TM LED Cree 300W + 4x54W T5

Ledy nieco ponad 300W bo z tego co pamiętam to 320.. 7 kanałów sterowania na sterowniku od Morświna (bardzo fajne ustrojstwo)

Ilość poszczególnych kolorów ledów opisywałem gdzieś na poprzednich stronach tego wątku.

Dopalam też 4x54W Giessmana

cyrkulacja to 2x6095 na tunze 7096 + Vawebox w kominie zewnętrznym na 6055

doszła też dodatkowa tunze, która dmucha za skałę - przepływ coś ok 3,5K - nie pamiętam :-)

Możesz napisać jakie masz oświetlenie i cyrkulację ?

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk

Hej,

W stopce starałem się zawrzeć wszystkie informacje:

lampa jest mojej konstrukcji (z dużą pomocą kolegi, który bardziej ogarniał sprawy elektroniczne)

TM LED Cree 300W + 4x54W T5

Ledy nieco ponad 300W bo z tego co pamiętam to 320.. 7 kanałów sterowania na sterowniku od Morświna (bardzo fajne ustrojstwo)

Ilość poszczególnych kolorów ledów opisywałem gdzieś na poprzednich stronach tego wątku.

Dopalam też 4x54W Giessmana

cyrkulacja to 2x6095 na tunze 7096 + Vawebox w kominie zewnętrznym na 6055

doszła też dodatkowa tunze, która dmucha za skałę - przepływ coś ok 3,5K - nie pamiętam :-)

Przelecialem cały wątek którys raz z kolei :)

świetne akwarium, czym teraz świecisz, t5+led?

Dzięki.

Świecę tak, jak opisałem powyżej, wiem że lepsze efekty byłyby na T5, a akwarium było by zgodne z najnowszymi trendami :-) ale jakoś tak zostało...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Jak byś teraz zakładał nowe akwarium to nadal byś montował waveboxa w kominie ? I czy to że masz go przy krawędzi a nie na środku komina nie wpływa na jego pracę i cyrkulację?

Wysłane z Samsunga Galaxy S7 EDGE z Tapatalk


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiornik. A jak się sprawują bakterie w złożu siporax? Mam coś podobnego i tak myślę co bedzie jak się zacznie brudzić zatykać siporax. Chodzi mi o te co wspomniałeś Prestine Seachema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tak gwoli wyjaśnienia, w tym baniaku przez jakiś czał pływało kilka moich ryb - Krzysztof przyjął je na czas restartu. No i potem trzeba było je odłowić...

Powiem tylko że zafundowałem Krzysztofowi totalną i całkowitą demolkę. Każda skała była wyjęta - wraz z koralami, przełożona i ułożona od nowa. Wszak nie tak łatwo odłowić błazny czy babkę - inżyniera... Oczyma duszy widziałem już czym to się skończy, cały ten detrytus spłukany do wody ze skały....

Obejrzałem film.

Podniosłem szczękę z podłogi.

Wiecie, gdyby ktoś inny powiedział mi że taki "sajgon" nie wysadzi baniaka, podszedł bym bardzo sceptycznie. Ale tutaj widziałem na własne oczy.

Wiem że Krzysztof nie miał jak zrobić podmiany po wszystkim. A mimo to system (odpieniacz i reaktor) sobie poradziły. To jest dla mnie najlepszym dowodem na jakość produktów.

A co do cięcia wątków - cóż, Krzysztof nie jest już sponsorem - jest groźną konkurencją do wyrobów właściciela.

Więc trzeba tępić i czyścić. Bo przecież innego powodu nie można brać na serio, w sytuacji kiedy tylu domorosłych majsterklepków w pełni jawnie się reklamuje. Ok choćby w temacie http://nano-reef.pl/topic/88859-maxspect-glaive-do-akwarium-54l/#entry922106 post #4

Wstyd i żenada....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.