Skocz do zawartości
Gość Enia

szklane jacuzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enia

Akwarium już od paru ładnych dni czeka sobie w garażu.Wymiary to 200 / 60/60( używane).Jak mi się znudzi to będzie robiło za wannę.Włączy się falowniki i odpieniacz i będzie jacuzzi. ;) Już się córki do niego przymierzały ;)Mnie osobiście jego wymiary kojarzą się z szklaną trumną dla królewny Śnieżki. Wprawdzie siedmiu krasnoludków i królewicza brak,ale jak się jakiś znajdzie to konia mam i mogę pożyczyć. ;) Dzisiaj dojechały cegły do budowy stelaża .Miały być piękne stare ,szare ,które leżą w ogródku,ale dzikie koty zrobiły sobie na nich kuwetę, więc sobie je odpuściłam.Osobiście wniosłam do domku 150 sztuk nowych, pięknych białych cegieł .Rączki mam trochę dłuższe niż zwykle,ale budowa ruszyła :)Jutro koniec z murowaniem,potem jeszcze grafitowe fugi, unigrunt, blat i czarna roleta,która zasłoni schody i zabieram się za sump. :)

post-19418-0-30240800-1374174130_thumb.jpg

post-19418-0-45939700-1374174146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, podziwiam koleżankę za zapal do pracy, mało która kobieta poświeciła by się tak dla swojego hobby, tymbarskiej że w twoim przypadku jest to akwarystyka, tak rzadko rozumiana i lubiana przez płeć piękną...

A tak nawiasem gdzie będzie stał sump i jak rozwiążesz hydraulikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no zaszalałaś :) super

jakieś wyobrażenia odnośnie obsady w tym jamniczku już masz?

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Sump będzie zaraz za akwarium, pod schodami.Tam mam kupę miejsca i kaloryfer,który w zimie dogrzeje wodę ;)Hydraulika to dla mnie czarna magia,ale pomoc już mam obiecaną. Moje największe osiągnięcie to podłączenie umywalki z baterią, a to nie to samo. Na sump wykorzystam moje stare akwarium 300 l.Rozczaruję Was, ale będzie to baniak dla ubogich ;) Wszystko sprzęt używany.Cześć już mam, będę dawać informacje w trakcie montowania wszystkich gratów, pewne kwestie muszę jeszcze przemyśleć.Koszty murka to 140 zł za cegły 50 zł zaprawy i 100 murarz :)Luft ,pewnie jak każdemu początkującemu podobają mi się miekasy, ale nigdy nie mówię nigdy. Jak będę pewna,że dam radę to może pojawią się jakieś twarde korale.:)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale w takim szklanym jaccuzi patrzac z zewnatrz wszystko co wlozysz bedzie wydawalo sie wieksze. Tylek tez cy cus...

:p

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Cy cuś nie zaszkodzi jak będzie większy,gorzej z tym tylkiem ;)Zrobię sobie z ciekawosci zdjęcie i zobaczę co tam się powiększy :)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enia no to już teraz wszyscy czekamy na te twoje cudo :p tak więc pierwsze co zrobisz to pochwalisz się na forum :) a potem będziesz sama oglądała :p pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enia :clap: za zapał,bedzie świetny projekt ,te ubogie pomysły zrobione ze smakiem są najpiekniejsze :thumbup:

Miękkimi koralami można się zachwycać nie tylko na początku,pzry tej długości zbiornika polecam wavebox.

Dokładaj kolejne foty z realizacji.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Ha, ha ha ;) Próba wody dopiero w poniedziałek.:) Dziś przywiozłam blat o grubości 36 mm ,biały ,klejony z dwóch płyt w zaprzyjaźnionym zakładzie-130 zł.Murek skończony i schnie.Teraz patrząc na niego cieszę się, że postawilam na swoim i ma taki kształt i aż pięć poprzecznych rzędów.Praca halangra nie bardzo mi odpowiada,wolę sama budować,(dobrze, że dali mi się wyżyć przynajmniej przy waleniu ścian.)W tym wypadku zdałam się na fachową pomoc ,bo pod akwarium musi byc idealnie prosto,a moje poczucie co jest równo jest bardzo względne.:)Dla poglądu wrzucę zdjęcie ksera planu parteru domu, który mam do swojej dyspozycji.Jest to niski parter 2,20 wysokości,ale cały mój.Na czerwono zaznaczylam ściany, których się pozbyłam, a na niebiesko akwarium.I kilka zdjęć z akcji pt. rozp.........;)

post-19418-0-23397100-1374265657_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mam problem że zdjęciami.:( Tylko mogę dać po jednym do każdej wypowiedzi hm? Piotrek,w sprawie waweboxa muszę skonsultować się z moim osobistym hydraulikiem ;) Jak pisałam,to jest dla mnie czarna magia.Dobrze,że znalazły się na tym forum dobre dusze,które męczę pytaniami już parę miesięcy. :)

post-19418-0-19482800-1374265894_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Akwarium stoi.Przy wierceniu otworów w blacie spaliłam wiertarkę,musiałam dokończyć robotę piłą.Za to dzisiaj kupiłam sobie taki sprzęt,że wgryza się w beton jak w masełko.Cymesik :) Za akwarium powiesiłam czarną,podgumowaną roletę z Ikei. Dzięki temu będę mogła czasem obejrzeć solniczkę od tyłu.Wczoraj częściowo zalałam i zasoliłam akwarium - jakieś 200 l. Dziś robi się kolejne 100.Przez dwa tygodnie baniaczki bedą chodzić równocześnie,to znaczy po 300 l w każdym. Potem wszystko będzie przeniesione do większego razem z 300 l starej wody.Wieczorem zrobiłam podmianę wody.Do nowego trafiło 20 l ze starego.Plan mam taki,żeby co 2 dni wymieniać wodę między akwariami i dolewać trochę bakterii.Nie wiem czy mogę już wrzucić trochę skały bez korali, która teraz leży sobie w tyle starego baniaka.?Pełno w niej mysis. Ps. Debora, znienawidzona przeze mnie błazeria w pokoju już zerwana,reszta też zniknie,a na słupie zostanie pomalowana na biało,albo zabudowana :)

post-19418-0-32965500-1374588461_thumb.jpg

post-19418-0-10963100-1374588473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo tej wódki lejesz do akwa he he


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jakoś trzeba przeżyć ten bałagan ;).Chwilowo wszystko to jedna wielka prowizorka.Nawet ledy wiszą na lampie,musiałam z niej kryształy poodkrecać. :)edyt -właśnie tata z moim bratem przywieźli mi super prezent.Zrobili mi system automatycznie włączający cylkulatory w akwarium w razie braku prądu. :)Ostatnio musiałam prowadzić przedłużacz z domu do przetwornicy w aucie.Nic przyjemnego. ;)

post-19418-0-45150800-1374598582_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko projekcik Ci wychodzi jedynie ten styropian pod akwa szpeci wszystko a wystarczyło dać matę 4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

To jeszcze nie jest skończone,dużo pracy jeszcze mnie czeka.Styropianu nie będzie widać. :)Co z tymi skałami ? mogę je już wkładać do nowego akwarium?

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enia -pisz co dalej się dzieje ? dużo skały dołożysz czy przy tej ilości zostaniesz ? na jakim etapie jesteś ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

W środę zepsuł mi się odpieniacz w 300 ,więc dałam ogłoszenie z prośbą o wodę żebym mogła szybciej przełożyć korale do 700 l. Przez 3 dni jeżdżąc po okolicy zebralam ponad 200 litrów.Bardzo Wam dziękuję T.TOM.T,Signarus,Siwczenko i MojeSumienie.Wypad do Pszczyny był niewesoły,bo w tym upale stałam w korku i wyskoczyła mi temperatura na silniku.Żeby ratować auto musiałam puścić na max ogrzewanie.Doswiadczenie bezcenne :)W niedzielę koło 14 zabrałam się za przekładkę.W nowym akwarium kręciło się od tygodnia 270 l świeżej solanki, odlałam 100 do beczki, żeby było na potem do sumpa, a zostawiłam 170 l. Do tego dodałam 200 l od chłopaków i 250 z starego baniaka .Powoli przelewałam wodę w te i spowrotem,aż się te parę zwierzaków,które mam zaaklimatyzowało.Jakoś udało mi się wszystko przełożyć.Odpieniacz musiałam wsadzić na podstawce do baniaka,bo ze starej solniczki chce zrobić sump, a to trochę potrwa.Roletę chwilowo mam zwiniętą, bo mocno pryska woda z odpieniacza i nie chce jej zniszczyć.Najbardziej jednak wkurzajace są przy takiej długości baniaka te cholerne kabelki.Nie mogą robić ich ciut dłuższych? :( Skała jeszcze nie jest do końca tak ułożona jakbym chciała, nie dałam rady .Planuje dokupić trochę suchej i ceramikę do sumpa jakieś 10 l Af.

post-19418-0-48801500-1375129922_thumb.jpg

post-19418-0-91102400-1375129941_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego akwa stosuję się tunze 6105 i wierz mi że 5 m kabelka Ci starczy :) a jvp są dobre do wiaderka a nie do 2 metrowego smoka .Enia za szybko wszystko za szybko temu to tak wygląda.Poza tym akwarium robi wrażenie

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

dieter 25 w pełni się z Tobą zgadzam.Są przynajmniej 3 "za" za szybko, za mało pieniędzy,za mało ludzi do pomocy.Chciałam to zrobić jak należy,powoli,ale zepsuł mi się ten odpieniacz i nie chciałam niepotrzebnie wydawać pieniędzy na jego naprawę.Cylkulatory to też porażka,aż wstyd się przyznać,ale o sprzęcie jutro, bo trochę słońce mi dopaliło w aucie i jeszcze widzę podwójnie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są i będą - życie ale efekt już widać :thumbup: pewnie odetchniesz jak zamkniesz obieg z sampem ,jestem ciekawy bo też to przechodziłem, jak miałem już pół tony wody w zbiorniku to mi się przypomniało że jeszcze całość do ściany muszę dosunąć :wallbash:

ważne że zwierzaki już przeszły najgorsze i jest ok ,działaj dalej i pokazuj bo jest co oglądać i podziwiać ,nie tylko akwa ale też Ciebie z mocnym zapałem :yes


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dzięki Piotrek, ale z tym zapałem to też nie tak do końca,bo gdyby nie taki jeden z was ;) ,który ma cierpliwość mi pomagać to by było po zapale.Miałam wszystkie możliwe plagi, cyjano, dino i ospę i diabeł wie co jeszcze, ale sie udało bez chemii wyprowadzić zbiornik,a tu znów przesiadka.Przez miesiąc powtarzałam sobie jak mantrę słowa -żadnych nerwowych ruchów. ;)Bardzo się martwię teraz o korale i tridacny, żeby tylko przeżyły.Trza się modlić i czekać. :)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.