Skocz do zawartości
Gość Enia

szklane jacuzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Enia jak tam akwa? chętnie zobaczymy jak to wszystko obecnie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może jak już będzie aktualizacja, to wszystkim szczęki opadną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dieter 25.Nie martw się szczęka Ci nie opadnie,bo nie dam żadnych zdjęć. :) Korale, aż tak szybko nie rosną, a nowych nabytków nie posiadam.Niech się teraz wszystko pomalutku stabilizuje i cieszy moje oko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dużo dobrego i złego się ostatnio działo w mojej solniczce.Miałam wahania parametrow,bo odpieniacz nie chciał pienić,ale znalazłam przyczynę i i jest już ok.Przypalilam lampą led seriatopore,a kilka szczepek spsów zjadł mi diodon.Nie wiem co mu odbiło.Cały czas był grzeczny,chyba mu zabrakło ślimaków.Nawet skałę poogryzal i na piasku leży mi spora ilość żwiru.Brzydko to wygląda i nie wiem ja go usunąć.Po tym jak skosztował euphyllie diodonik dostał nowe mieszkanko,dałam mu do towarzystwa brzydala. :) Jakoś bardzo się do niego przywiazalam i nie mogłambym go sprzedać. :) Nikt tak na mnie nie leci jak mój pan Klusek. ;) ( tak go córki nazwały) .Akwarium mam do malego sprzątania,parametry stabilne,korale ładnie się otwierają.Mam też nowy nabytek, przepiękną 15 cm tridacne od Midbossa.Jest u mnie już 2 tygodnie,ale dopiero teraz się nią chwale, a i tak z drżacym sercem.Sporo przeszła.Bardzo dziękuję Walkerowi,który zaoferował mi pomoc i pojechał po ta tridacne, zapakowal jak najcenniejszy skarb i wysłał mi ja z Warszawy do Katowic przesyłka konduktorska. :) Mam ogromny dług wdzięczności. :) Walker ładnie poprosił pana konduktora ,żeby uważał na przesyłkę i nie obracał paczki.Nie dość, że konduktor nie bardzo chciał się zgodzić na przesyłkę to jeszcze podał mi ja w Katowicach przez okno traktując jak worek kartofli.Myslalam,że k.... dostane.Pobiłam rekord trasy Katowice-Mikołów. ;) ,bo lekko kapało z paczki.Aż boję się pomyśleć co pan konduktor wyprawiał z nią w czasie podróży. W domu o otwarciu wydawało się, ze jest z nią wszystko ok i tak też napisałam do Midbossa.Niestety wcale tak nie było.Za bardzo się otwierała i prawie nie reagowała na dotyk.Przelozylam ja do akwarium z małymi tridacnami, gdzie jest mocniejszy przepływ.Woda w nim jest pobierana z 700 l solniczki i wraca do dużego kaskadą,tak że w sumie oplywa tridacny 800 l wody.Po jakimś tygodniu malza poczuła się znacznie lepiej i mam nadzieję, że tak już zostanie. :) Po tym wszystkim nie mam ochoty jej ruszać i przekładać do dużego baniaka.Jakoś jej tu dobrze,ma dobry przepływ wody i kupę światła. :)Dopiero teraz o tym wszystkim piszę,bo nie chciałam zapeszac i gdyby tridacna nie przeżyła miałam plan pana konduktora przecisnąć kilka razy przez okno. ;) Oto kilka fatalnej jakości zdjęć telefonem i to pod ledami :)

post-19418-0-07229100-1389959557_thumb.jpg

post-19418-0-84101600-1389959572_thumb.jpg

post-19418-0-43481000-1389959585_thumb.jpg

post-19418-0-12154200-1389959597_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

W niedzielę kupiłam przesliczną dendronephthye. :) Bardzo proszę o przepis na obiadek dla tego stworzenia. Narazie podałam jej mocno zmiksowane mrożonki z kroplą koral f. Zauważyłam,że nie lubi silnej cyrkulacji i to na tyle. :)

post-19418-0-56963600-1390933121_thumb.jpg

post-19418-0-91548600-1390933141_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Bardzo chętnie dam dużo papu, tylko co ona lubi najbardziej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki koralowiec w Twoim akwarium ?? Oj kupuj solidniejszy odpieniacz. A żre wszelkie mrożonki, możesz mieszać je z suchym dla korali.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jędrzej,odpeniacz shuran ( nie wiem jak to się pisze),który kupiłam od Ciebie daje radę :) . Parametry miałam wysokie,bo tłamsiła go jedna rurka.Teraz jest już ok.Codziennie wywala mi 2 cm syfu.Zwiekszyłam dawkę wódki z 5 ml na 8 ml.Wyrzuciłam też tą okrapną skarpete,która się zatykała co 2 godziny i nie dało się jej porządnie wyplukać.Zastapiłam ją zwykłą podkolanowką, którą zmieniam codziennie.Właśnie zrobilam testy. W ciągu tygodnia no3,po4 spadły dokładnie o połowę. :) Dosłownie skacze z radości. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Haha,dokładnie. ;) Jak tu nie pamiętać? ;) Od tej ilości wiedzy, którą mi zapodałeś jeszcze mi huczy w głowie ;) Może przezyję. ;) Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Mała zmiana planów. :) Tridacny już w dużym akwarium. :) Wpadlam na pomysł zrobienia podstawek z kieliszkow.Podstawki oblalam klejem cx5,żeby były stabilniejsze,a potem do góry nogami i to samo zrobilam przy kielichu,albo klej albo skała.Oczywiscie prawie cała góra kieliszka została potłuczona.Planuję zrobić wyższe platformy,ale ciężko znaleźć tak wysokie kieliszki lub swieczniki. :) Cel w końcu został osiągnięty i już nie muszę się bać,że krab dzikus,którego nie mogę wyłowić zje mi tridacne,a i wieloszczety też chyba po szkle nie chodzą. :) No i oczywiście im wyżej tym więcej światła. :) Zdaję sobie sprawę,że kombinuję jak koń pod górę, ale tak już chyba mam :) Żeby nie było,że piszę tylko o samych radościach. Ostatnio miałam ochotę wystawić już te akwarium do ogródka.Ukwiał przed podziałem tak łaził,że poparzył mi całą kolonię zoa.Niestety,żeby go sprzedać,a raczej je,bo się podzielił musiałam rozwalic młotkiem środkową konstrukcje.Teraz zbieram się żeby ja jakoś pokleic. :( Miałam za wysokie zasolenie,bo splawik myli się o 4 kreski!!! i trochę za niskie kh.Robiłam testy nowym zestawem wg instrukcji ze starego. Takie same opakowania,wygląd butelek,a w starym dawało sie 2 krople odczynnika. ,a w nowym 4.Na szczęście różnica była niecalago stopnia.Teraz sytuacja już opanowana. :) No i mam małe dojrzewanie, bo zmieniłam oswietlenie na Ati i dodalam 9 kg piasku. :)

post-19418-0-18821600-1394368152_thumb.jpg

post-19418-0-73789700-1394368195_thumb.jpg

post-19418-0-00302400-1394368419_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój syn własnie patrzy na bajkę Samoloty i tak patrze jak ten samolocik śmiga pomiędzy pachołkami i zerkam na twoje kieliszki i twoje rybcie i wyobrażam se jak śmigają pomiędzy nimi.

Pomysł, super, zobaczymy czy ryby ci nie powywracają tych podstawek :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie to wygląda ,tridacny jak by zaczęły pylić to byłby efekt jak kominy geotermalne :) u mnie w sampie wieloszczety po szkle chodzą ,fakt że małe egzemplarze .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Ryby nie mają szans wywrocic.Podstawki są bardzo ciężkie i szerokie,tylko tego nie widać,bo są obsypane piaskiem. :)

post-19418-0-82910700-1394369948_thumb.jpg

post-19418-0-33006900-1394369983_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyglądają na solidne, ale mój Hepcio dał by im rade


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł genialny, już wiem na czym położę swoją tridacnę, gdy takową nabędę :D


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Yarcio ,nie ma szans.Podstawka wazy prawie kg. :) Widzisz mojego naso ? On ma koło 20 cm i już nie raz przydzwonił w to przy karmieniu.:) :) :) Amatricis ,dzięki :) Te dwie ostatnie były robione na szybko z tego co znalazłam w domu .Pochodzę po sklepach i postaram się zrobić ładniejsze.:) Za niedługo moje akwarium będzie przypominało bardziej sklep jubilerski ,ale ważne ,ze moje perełki sa bezpieczne (mam nadzieję) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dendro fatalnie.Przełożyłam je do małego akwarium i karmie ile się da i czym się da i klapa .:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale jak dla mnie te podstawki za sztucznie wygladaja, taka bajka z latajacymi przydaczniami :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Zdaję sobie z tego sprawę ,ale bezpieczeństwo tridacn ważniejsze. :) Jak złapie tego kraba to może się odwaze umieścić je na skale.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.