Skocz do zawartości
Gość Enia

szklane jacuzzi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enia

Troszkę czasu minęło od ostatniego wpisu. Dojrzewanie było bardzo łagodne.:) Dzisiaj zafundowałam mojej solniczce kolejny wstrząs,ponieważ dolożyłam parę kilogramów skały,którą kupiłam 2 tygodnie temu .Skała długo moczyła się w osobnym akwarium,pochodzi z likwidowanego baniaka,który działał około 1,5 roku. Wymyśliłam sobie, że zrobię z niej trzecią wyspę,ale od myślenia do działania długa droga przynajmniej u mnie ;) ,tymbardziej, że do klejenia takiej kaskady były potrzebne cztery rączki, a ja na razie mam tylko dwie. Pozostałe dwie łapki,mózg i cierpliwość dołożył Michał BB.Co przymierzyłam jakiś kawalątek skały do klejenia Michał zaraz położył go inaczej i było o niebo ładniej.Półeczki to też jego pomysł :).Jeszcze raz Ci dziękuję dobry człowieku.:)Trochę baliśmy się przenieść całą konstrukcję do akwarium, ale się udało.:)Jestem ciekawa czy będzie następne dojrzewanie,wolałabym nie. Na wszelki wypadek nie będę jej mocno oświetlać przez jakiś czas. Teraz może w końcu wezmę się za te fugi.Wrzucam kilka zdjęć,woda jest mętna,bo musiałam oczyścić dno z piachu. Jak wyczyszczę akwarium i poustawiam do końca korale tak jak mają być to zrobię kilka fotek wszystkich żyjątek.Teraz rybki się pochowały.:)

post-19418-0-55784000-1378230378_thumb.jpg

post-19418-0-58038100-1378230396_thumb.jpg

post-19418-0-51042300-1378230417_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półka jak z ikei :)

już się do Was nie oddzywam :( .... zamiast wpaść do mnie na kawę - to sami piliście kawę :(


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Znów się nie odzywasz ?Poczekaj aż ta półka obrośnie życiem :)Myśmy tu ciężko pracowali ,a nie kawę pili :)Nie wiem jak Michał BB ,ale ja na pewno do Ciebie wpadnę podziwiać nowe akwarium,a i do siebie też zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeee... nowe to dopiero podziwiać będziesz po nowym roku :)

na razie stoi w garażu :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

MojeSumienie,a co w garażu podziwiać nie można?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo właśnie chodzi tu o to żeby zarosla:)i w środku jest masę jaskiń dla rybek :)

:clap: że myślisz o rybkach


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] i w środku jest masę jaskiń dla rybek :)

@Enia to Ty planujesz rybki jaskiniowe tam trzymać? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

I nawet podwodne rybki planuję ;) Na razie mam 5 rybek niefoto.;) Jak tylko wyciagam telefon żeby zrobić zdjęcie to znikają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enia jako pierwsza na świecie pokonałaś prawa fizyki - pierwsze "pionowe akwarium" na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Widzisz co potrafi moj telefon Sony Xperia ten od Bonda ;)Jeśli chce się to komuś poprawić stawiam martini wstrząśnięte, nie zmieszane.;)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Bond też nigdy nie czytał instrukcji ;)

Proszę bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Postaram się coś cyknąć jutro,bo dzisiaj to już ciemno.I muszę się przyznać do kolejnych błędów i porażek.Ostatnio odeszła na wieczną rafę jedna z moich tridacn.Ukwiał ja poparzył, że tak powiem śmiertelnie. :( Tak się pompował, że sięgał do niej mackami.I ukwiał i tridacna wybrały tą samą skałę. Ani jednego, ani drugiego nie mogłam odczepić tak się przyssały.Próbowałam je oddzielić skałą,ale w ukwiale mieszkał duży pomidor,który każdą skałę zrzucał.Jak mi się w końcu udało go złowić było już pozamiatane i tridacna się nie zregenerowała.Teraz już wiem,że trzeba było bardziej się postarać.Drugi błąd to to, że za nisko dałam ledy.Zafiksowałam się na myśli,że mam za słabe światło i je obniżyłam.Błąd.Korale zaczęły robić się jasne,a różowe zoa prawie białe.Dobrze, że pojechałam do sklepu Akwa Świat i zauważyłam,że tam ledy mają znacznie wyżej.Zaraz jak tylko przyjechałam do domu przewiesiłam lampę.Minęły 4 dni, zoa różowe,korale ciemnieją,a i zdjęcia nawet telefonem wychodzą o niebo lepiej.:)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może tridacne załatwiły Twoje próby targania jej ze skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Debora to, że napisałam ,że nie mogłam odczepić ,wcale nie znaczy, że próbowałam na siłę.Poprostu nie mogłam, bo wiedziałam, że źle by się to skończyło.Oba były mocno przyssane.Źle to ujęłam.:)Jeszcze mam ciekawą obserwację dotyczącą tridacn.Pamiętasz jak zastanawiałyśmy się czy tridacna wyciągnieta z wody jeśli jest otwarta to nadal jest żywa.Zauważyłam,że im większa tym wolniej się zamyka.Ta moja najwiejsza prawie wcale.Tak, że wszystko możliwe. :) cd.przygody z tridacnami-Wczoraj odebralam zamówione 3 rybki. Między innymi diodona ;)Okazało się, że lubi tridacny,ale trochę w inny sposób niż ja.Zrobiłam dziś klatkę dla tridacn i jest ok. :)

DSC_1995.jpg

DSC_1984.jpg

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ją odczepiłaś czy odcięłaś?

Podważałaś czymś?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora może mieć rację ,przydacznie powinno się bardziej ścinać niż zrywać ,każde oderwanie tridacny może ją zabić


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dlatego jej nie odrywałam ,tylko starałam rozdzielić je skałą.:) i sorki za zdjęcia ,były robione telefonem w pionie ,a wychodzą obrócone .Nie wiem co jest grane .;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Może ktoś będzie tak dobry i pomoze mi z tymi zdjęciami . :) A jeśli chodzi o tridacnę to sama się odczepiła i spadła na piach.Położyłam ją na inną skałkę ,ale za mocno była poparzona i się nie zregenerowała.

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Enia ale Ty jeszcze za poprzednie zdjęcia się nie rozliczyłaś ;-). A jeśli chodzi o tridacne trochę dziwne ze sama spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Wiem, wiem, masz Martini jak w banku.:)Spadła jak już była mocno poparzona.Chociaż zdrowe też zmieniają miejsce.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.