Skocz do zawartości
gilek231

H2Ocean Filtr przepływowy jak podłaczyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem filtr przepływowy i jak go mam podłączyć chodzi mi o ten zawór z ta kulka on ma blokować wypływ wody zęby woda bardzo powoli przepływała czy żeby miała spowodowany przepływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może i jest on ma w środku taka kulkę która tam sobie lata i w zależności jak od której strony się go włoży to ona albo blokuje przepływ albo leci woda normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplyw powinienes regulowac albo moca pompy albo dodatkowym zaworem miedzy pompa a filtrem. Kulka raczej na pewno sluzy jako zawor zwrotny zeby woda sie nie cofnela. Powinna luzno przepuszczac wode


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak drugi mam zawór co woda idzie od pompy i nim mogę sobie regulować przepływ wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór z kulką moim zdaniem to dekoracja półki w warsztacie, przynajmniej mnie do tego służy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zawór przeciwzwrotny ten z kulką...przy braku prądu nie pozwala na cofniecie się wody z filtra i medium.... czyli np pelletek....zalezy kto co wsypie

wystarczy w niego dmuchnąć żeby zobaczyć w którą stronę blokje a w którą nie


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopływ i odpływ stale są pod powierzchnią wody to nic nie może się cofać ! więc zawór zbędny.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Robi niestety tak nie jest, wiele zależy od konstrukcji filtra i położenia pompy zasilającej filtr.

Zobacz na kostrukcję poniższego filtra. Do jednego kolanka podłączasz zasilanie a do drugiego odpływ (to chyba jasne:))Wystarczy, że pompa zasilająca będzie poniżej poziomu rurki wypływowej i tej zielonej rury dopływowej, to wsszystko zostanie wyssane przez pompę do sumpa.

2008529151234635.jpg

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki chłopaki za pomoc to będzie zawór zwrotny zęby nic z niego nie wypłynęło jak braknie prądu czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi,czy ta zielona rurka Wam się wyciąga u góry ? Ja mam jak by sklejoną a przez to jak wsypałem zasyp to jej nie mogę włożyć do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi,czy ta zielona rurka Wam się wyciąga u góry ? Ja mam jak by sklejoną a przez to jak wsypałem zasyp to jej nie mogę włożyć do środka.

ale co wyciągałeś ją do wsypania zasypu? bo nie rozumiem


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Robi niestety tak nie jest, wiele zależy od konstrukcji filtra i położenia pompy zasilającej filtr.

Zobacz na kostrukcję poniższego filtra. Do jednego kolanka podłączasz zasilanie a do drugiego odpływ (to chyba jasne:))Wystarczy, że pompa zasilająca będzie poniżej poziomu rurki wypływowej i tej zielonej rury dopływowej, to wsszystko zostanie wyssane przez pompę do sumpa.

2008529151234635.jpg

bez znaczenia są poziomy ! jak odpływ i dopływ są pod wodą ! nie trzeba było spać na lekcjach fizyki!

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ta rurka zostaje i wtedy wsypujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie jest chyba wklejona do dekla bo nie ma możliwości jej wyjąć.

Ps.Jakimi pompkami napędzacie to ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ja mam Aquarium Systems Maxi-Jet 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa takie filtry i na 100% mam te zielone rurki wklejone,normalnie to bez sensu bo jak wsypać zasyp ? Chyba ją u góry rozetnę i połączę na kawałek przewodu gumowego.Dzwoniłem d kolegi i też mu się ta rurka nie wyjmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego,że mamy wersję Boyu,która jest 100zł tańsza,ale sobie już poradziłem.Odciąłem tą rurkę prawie przy samej górze i połączyłem rurką inną rurką,tak więc wsuwa się to jedno w drugie i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a no może tak być ze u mnie jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopływ i odpływ stale są pod powierzchnią wody to nic nie może się cofać ! więc zawór zbędny.

Robi to tylko teoria, w praktyce poziom wody w sumpie to średnio 22 cm a kolumna tego filtra to 32 cm, więc po jego wyłączeniu, woda wraz z medium będzie cofać się zieloną rurką do pompy i dalej do sumpa.

Zaworek spełnia swoja rolę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.