Skocz do zawartości
MojeSumienie

Chorwacja - Orebić

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas upragnionego urlopu. W tym roku planowaliśmy spędzić czas po raz kolejny w Chorwacji, ale tym razem pod gołym niebem i tym razem niedaleko Dubrovnika – Orebić – mniej więcej na wysokości Korczuli.

Wyruszyliśmy ze znajomymi na 2 auta z Tychów w nocy – mieliśmy do przejechania 1360km. Zapowiadało się 15-17h jazdy (w zależności od kaprysów dzieci :) ). Trasa: Polska – Czechy - Austria – Słowenia – Chorwacja

Ceny winietek podam później – bo kupowała je moja żona, a ja nie pamiętam cen. Kupowaliśmy je na granicy – bo były tańsze niż w PZMocie

Trasa prosta i monotonna – praktycznie same autostrady. Jedynie w Frydek-Mistek jest kawałek jazdy przez miasto, potem w Mikulowie jest jeden pas i ciężko jest coś wyminąć – chyba, że jest się kamikadze jak 3 mijające nas auta Polaków, którzy pędzili na złamanie karku z rodzinami i łamali wszystkie możliwe przepisy i bluzgali przez CB – no, ale trudno… Mentalności ludzi się nie zmieni…

Jadąc na GPS, zawsze wyłączam w opcjach przeprawy promowe, bo w sumie rzadko z nich korzystam. Tym razem okazało się to błędem – choć w sumie dostarczyło to pięknych widoków i jazdy po serpentynach w Górach Dynarskich, ale przez to straciliśmy 3,5h czasu na przejazd 140km – niestety po serpentynach nie da się pogonić.

Wybierając tą dłuższą trasę trzeba liczyć się (innej możliwości nie ma) z przejazdem przez Bośnię i Hercegowinę. Tu czasem jest różnie z celnikami. Jak im coś wpadnie z nudów do głowy to mogą przetrzepać. Np. znajomym sprawdzali zieloną kartę J a Ci niestety nie mieli i przetrzymali nas chwilę na granicy. Ale znajomy w końcu jakoś rozwiązał problem i pojechaliśmy dalej.

Autostrada ciągnie się od samego wjazdu do Chorwacji, aż do wysokości miasta Vrgorac – koszt przejazdu – pierwszy kawałek autostrady – auto osobowe do 3,5t – 48kun, następny kawałek – 220kun i tak jak pisałem wyżej można wybrać drogę przez góry, albo można skorzystać z przeprawy promowej w mieście Ploce (około 30km od autostrady).

Koszt promu – 138kun auto, 30 kun osoba dorosła, 16 kun dziecko.

Prom płynie około 50 minut. Wysiada się w mieście Trpanj (przepiękne malutkie miasteczko), a potem można się rozjechać w różne strony.

Ważna informacja! Trzeba być min 1h wcześniej chcąc płynąć promem i trzeba się ustawić w kolejce (tego pilnują BARDZO) jeśli przyjedziesz za późno – możesz nie zmieścić się na prom, a prom pływa co 2h. Więc jeśli masz pecha, możesz iść na spacer. :)

Po 17 godzinach dojechaliśmy szczęśliwie do Orebica – mieliśmy wcześniej rezerwację na polu campingowym Adriatic

http://mapy.google.p...toid=po-7700696

Liczyłem, że trud jazdy zrekompensuje nam ten camping, ale niestety – zgodnie z polskim powiedzeniem – miało być super – wyszło jak zawsze – okazało się, ze owszem, mamy zarezerwowane miejsca, ale… na rozbicie malutkich igloo, a nie dużych namiotów… No dobra byłem zmęczony więc może miara mi się zmniejszyła. Rozbilibyśmy nasze namioty, ale pewnie po wyjściu ze swoich namiotów trafilibyśmy do innego namiotu… było tak ciasno, i tyyyyle ludzi, że szok. W dodatku pan „recepcjonista” powiedział, że możemy się rozbić tu, albo tam, albo w sumie możemy poczekać w aucie bo następnego dnia 7 osób wyjeżdża i będziemy mogli sobie wybrać miejsce.

Powiedział nam też, że jest lodówka, ale nie ma w niej już miejsca…

Normalnie żyć nie umierać.

A ponoć miał być to kameralny i extra camp – przynajmniej tak napisali na stronie.

Byłem tak wq…ny, że nawet nie miałem ochoty na urlop… Wykłóciłem się ze znajomymi, że ja tu nie zostanę i idę szukać następnego campingu. Jeśli nie znajdę w 30 minut to my śpimy w aucie, a rano będę szukał wzdłuż wybrzeża.

Ceny za pobyt wychodziły mniej więcej za 3 osoby i auto – 41 euro/dobę, za 4 osoby 47 euro/dobę – porównując do cen za kwatery z klimą (40-80eur) to wcale nie tak mało. Więc chyba miałem prawo wymagać choć ciszy i spokoju na tym polu.

Jak powiedziałem – tak zrobiłem – 100 m od tego pola znalazłem inne. Camp Vala… to było to czego oczekiwałem… cisza spokój cień, miła obsługa

Utargowaliśmy pobyt za 33 eur/dobę w tym wi-fi gratis (był to duży rabat, bo wi-fi na tydzień kosztowało 170 kun :) ) Co prawda i tak nie korzystaliśmy – bo nasze miejsce było wyżej niż antena i nie dochodził sygnał… ale po co komu net na urlopie :)

Powiem tak… to było to, co misie kochają najbardziej… miejsce super, plaża SUPER (kamienista, ale tu były małe otoczaki, a na większości wybrzeża są ostre kamienie. Więc tu nawet karimata nie była potrzebna) Ubikacje i prysznice szorowane kilka razy dziennie, lodówka, CISZA I SPOKÓJ.

Wszyscy uśmiechnięci, mili, uczynni.

Jako, że ta część Chorwacji jest górzysta i góry są dość wysokie ( o ile dobrze pamiętam, najwyższy szczyt ma chyba 1930m) wybrzeże też jest skaliste, a co za tym idzie większość campingów usytuowana jest na zboczach gór. Dla mnie wielkiego (czyt: grubego) chłopa to była masakra wchodzić z plaży pod górę :) jakieś 400m w pełnym słońcu… ALE DAŁEM RADĘ! Oczywiście nie omieszkałem właścicielce powiedzieć że przydałby się tu wyciąg dla takich wielorybów jak ja :D :D

Polecam ten camping wszystkim w ciemno. Nie ma tu tylko atrakcji dla dzieci w postaci placów zabaw, czy innych. Ale raczej w Chorwacji nie widziałem takich placów dla dzieci.

Polecam pojechać w ciemno i poszukać dla siebie fajnego miejsca. Camp Vala nie rezerwuje miejsc, ani telefonicznie, ani przez internet – nawet dla stałych bywalców.

Trochę się rozpisałem… ale ja lubię beletrystykę :)

Co warto, a czego nie warto? Tego nie wiem… bo każdy lubi coś innego :)

Orebić – fajne miasteczko. Życie tu budzi się jak wszędzie na wybrzeżu po godzinie 20. Sklepiki na sklepikach, fajna promenada wzdłuż morza na której jest kilkanaście knajpek. Osobiście polecam knajpkę mniej więcej pośrodku promenady BISTRO JADRAN. Knajpa raczej taka sobie, w kiblu śmierdzi, ale obsługa świetna i przede wszystkim WSZYSTKO ŚWIEŻE – dają tam przepyszną pizze i ryby świetnie przyrządzone. Ja nie jadam owoców morza – ale z tego co mówił mój znajomy, który uwielbia takie ruszające się rzeczy na talerzu – kalmary ponoć mają tam najlepsze. Ceny są tam najniższe i pewnie również z tego powodu zawsze jest tam pełno ludzi.

Polecam też lodziarnię – nie pamiętam nazwy – ale poznacie ją bez najmniejszego problemu. Jest tam zawsze FULL ludzi. Zasługą są całkiem niezłe lody, ale bardziej przyciągają pracownicy (dwóch gości), którzy rzucają kubkami, gałkami lodów, lodami w kubkach… po prostu dobrze się bawią swoja pracą, a przy tym bawią klientów. Mówią bardzo dobrze po polsku. Matematyka po wyjściu z lodziarni nabrała dla mnie innego znaczenia :) 6X6 = 66 :) Ale to musicie sprawdzić sami. Jeśli uwielbiacie jeść dużo lodów – to nie kupujcie jednorazowo po 5 gałek, bo dostaniecie małe gałki. Kupicie sobie kilka razy po 2 gałki, a dostaniecie górę lodów. Jedna gałka kosztuje 6 kun. Smaki do wyboru do koloru.

Korczula – nazywana Małym Dubrovnikiem. Bardzo urokliwe stare miasteczko do którego można dostać się promem, ewentualnie wpław jak ktoś ma kondycję. Prom z Orebica kosztuje 15kun za osobę, dzieci do lat 6 w zależności od nastroju kapitana, albo free, albo 6 kun :)

Polecam chodzenie po zacienionych uliczkach i podziwianie starych budynków. Oczywiście tu też jest full sklepików. Obiad polecam zjeść w szeregu knajpek od strony morza. Do wyboru do koloru. Owoce morza, ryby, pizza, desery i nawet dobre steki – ceny bardzo przystępne.

Dubrovnik…. Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam napisać… bo jestem zdruzgotany. Byłem 3 razy w Chorwacji zwiedziłem wszystko do wysokości Splitu – byłem zachwycony starym Trogirem, Sibenikiem, Zadarem i wieloma innymi. Nie byłem jeszcze w Dubrovniku. Ten wyjazd planowany był pod kątem właśnie zwiedzenia Dubrovnika.

Nasłuchałem się wcześniej, że trzeba tam być na 9 rano, żeby znaleźć miejsce na parkingu. To byliśmy. Upał jak szlaq. Weszliśmy na te mury. Widoki na skały i morze cudowne… ale co dalej?

Dla mnie Dubrownik jest PRZEREKLAMOWANYM pasażem w Realu albo Tesco w dniu promocji. Miliard ludzi, ceny z kosmosu, smród jak z kibla i znudzeni pracownicy sklepów, bileterzy. Wejdziesz to wejdziesz – kupisz to kupisz… a jak nie to za Tobą i tak wejdzie milion ludzi i tak kupią. Róbta co chceta. Uczciwie mówiąc Dubrovnik wzbudził we mnie niesmak. Nie wiem czym się tam zachwycać? Chyba, że po sezonie - jak nie ma przepoconych ludzi do okoła i miliarda kolonii i wycieczek.

Tym razem więcej nic nie zwiedziliśmy – po prostu camp był tak rewelacyjny, że chciało się odpoczywać i wyciszać. Głowę miałem tak pustą z tego lenistwa jak nigdy. Nawet moja żona, która zawsze na urlopie 2 dni odpoczywała, resztę zwiedzała, a ostatnie 3 dni pracowała J - tym razem miała takiego lenia, ze nawet pakowaliśmy się 3h przed wyjazdem – bo nikomu się nie chciało tyłka ruszyć.

Trochę przydatnych informacji…

1 kuna = 0,56 zł – 0,59zł (wszystko zależy od kursu po jakim się wymieni – oczywiście piszę tu o kursie w Orebicu i na Korczuli – być może gdzieś indziej jest taniej lub drożej) Bardziej opłaca się wymieniać euro niż złotówki. NIE OPŁACA SIĘ WYMIENIAĆ ŻADNEJ WALUTY ZARAZ PO WJEŹDZIE DO CHORWACJI! Wymień tylko kasę na autostradę, albo zapłać kartą.

Pola bezpieczne – możesz zostawić aparat na stoliku i wyjechać na cały dzień – nikt go nie ruszy. Dotyczy to również NAS… nie rusz co nie Twoje.

Parkingi – od 6-8 kun/h Bez względu o której porze wrócisz do auta i tak będzie czekał na Ciebie parkingowy, żeby Cię skasować J

W lipcu owoce są jeszcze drogie, bo dopiero się zaczynają.

W zatokach woda jest dużo cieplejsza niż na wysokości Korczuli. Tu dało się odczuwać dość zimne prądy morskie. Pewnie dlatego, ze tu jest bezpośredni dostęp do pełnego morza.

Jeśli jedziesz i korzystasz z CB – weź pod uwagę, że nie jesteś sam na łączach…

Niestety jeśli chodzi o nurkowanie nie mam informacji, bo nie nurkowałem, ale ponoć w Orebicu jest jakieś centrum nurkowe. Wiem tylko, ze jest jakiś zatopiony wrak statku, na który organizują nurkowania.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę…

Mam nadzieję, że oprócz beletrystyki trochę info komuś się przyda. Jak ktoś szuka więcej informacji to polecam przewodniki lub internet.

Zdjęcia dołączę później – bo zasypiam J wróciłem dziś o 4 nad ranem.

EDIT: fotki (kilka landszafcików :) )

tak wyglądało nasze miejsce :)

post-14969-0-78787000-1374610099_thumb.jpg

jakaś uliczka na Korczuli

post-14969-0-89078100-1374610090_thumb.jpg

widok na Korczulę z promu - akurat przypłynął prom popatrzcie na proporcje :)

post-14969-0-59524000-1374610093_thumb.jpg

widok na Orebić :)

post-14969-0-82059400-1374610094_thumb.jpg

jeden z ładnych widoków z murów Dubrovnika

post-14969-0-02454600-1374610097_thumb.jpg

i taki landszafcik pod publiczkę :)

post-14969-0-38914600-1374610092_thumb.jpg

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująco i na temat. Fajna wyprawa. Swoją drogą Darku, taki sposób pisania o miejscówkach lubię, masz fajną lekkość "pióra" Może z takich materiałów wystrugasz jakiś przewodnik?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się nad tym zastanawiałem... ale jakoś to nic z tego nie wyszło :) Poza tym wiesz... przewodnikiem muszą się zachwycać wszyscy. Więc i Ty pisząc też musisz być zachwycony... A ja zachwycam się tym co mi się podoba, a jak mi się nie podoba to mówię to wprost.

Musiałby to być "przewodnik - prosto z mostu" :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że "TwojeSumienie" by Ci inaczej nie pozwalało :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super opis ;) z narzeczoną na 95% za 2 tyg też wybieramy się do Chorwacji, tyle że do Rogoznicy. Powiedz mi, kuny można kupić u nas w kraju?


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tym samym czasie po drugiej stronie morza w miejscowości Lumbarda (7min od Korculi) - słowem minęliśmy się :)

Uzupełnię winiety:

Czechy - 15 EURO / 10 dni

Austria - 8,5 EURO / 7 dni

Słowenia - 15 EURO / 10 dni

Promy:

Split -> Vela Luka 540 Kun/auto + 60 Kun/dorosły + 30 Kun/dziecko

Orebic -> Korcula 135 Kun (auto + 3*dorośli + 1*dziecko)

Super miejscówka, snurkowaliśmy do 5m, z obserwacji wymienię może tylko czerwone rozgwiazdy, masę jeżowców i sporo ciekawych okazów ryb, których nazw niestety ..... umknęły mi :))

Kuny można kupić, ale są w zasadzie niepotrzebne. Płaciliśmy kartą gdzie się dało, a jeśli potrzebna była gotówka to w ruch szły bankomaty.

Edytowane przez jaszczomp (wyświetl historię edycji)

c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały ten peljesac jest super ,spędzam tam wakacje co rok najczęsciej w trpanji,dla mnie w orebicu za dużo ludzi (oczywiscie też byłem

). bajecznie pieknie jest w tych małych miejscowościach kuta, loviste, żulijana itd. a nie daleko trpanji mamy taką plaże ukrytą (kawałek autem) że na choryzoncie nie widac ani jednego turysty:).

Ostatnio też jezdzimy do molunatu za dubrovnik -jeden sklep jedna knajpa mało turystów prywatna plaża z apartamentu i tylko rybki nurkowanie i w kółko... aha i jeszcze travalica:) w tym roku biorę szczepki zoa i klej :)

Edytowane przez Artek edos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kun w Polsce się nie opłaca kupować, znajomi kupili i przelicznik wyszedł im chyba 0,65 zł

EDIT:

wstawiłem fotki :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też byłem w tamtych okolicach, co do cen noclegów to faktycznie nie za tanio na tym campingu. Płaciłem za kwaterę 25 euro za 2 osoby tyle że bez klimy ale to była najtańsza opcja jaka znalazłem na miejscu. Peljesać to piękne miejsce, warto się tam wybrać.Polecam


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wybierającym się do Chorwacji polecam forum cro.pl.

Zwłaszcza info o korkach,bo takiego ruchu jak w tym roku to nie pamiętam.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wybierającym się do Chorwacji polecam forum cro.pl.

Zwłaszcza info o korkach,bo takiego ruchu jak w tym roku to nie pamiętam.

P.

jak jechałem w tamtą stronę to droga była pusta - ale w tym roku się wycffffaniłem :) bo pojechaliśmy w środku tygodnia.

natomiast jak wracaliśmy to faktycznie była masakra. Pół Austrii w przebudowie i co chwile zwężenia... 1,5h stania w korku


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś będzie w następnym tyg w Rogoznicy? jakieś coś można by wypić ;)


70x45x45 (140l) panel 70x17x45 (53l)

Midiflotor

Jebao WP-25

Lampa PS BP 160W Master

New Jet 1200

6430_6571.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Chorwacja jest piękna i mimo że wiele się zmieniło(ceny, nastawienie lokalnych do turystów) troszę na niekorzyść(kierunek komercja) - to i tak z basenu Morza Śródziemnego najmilej chyba wspominam Cro :)

Chorwacja szczególnie piękna jest od strony morza, im dalej od lądu(bliżej południowych wysp - jak Lastowo, Mljet) tym piękniej - a czas jakby stanął w miejscu...

Pyszne jedzenie, super widoki i naprawdę sympatyczni ludzie - to tworzy niepowtarzalny klimat.. :)

Opis podróży super - masz talent do "dzielenia się" wspomnieniami ... :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam imiennika ale mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe jak okraszę twoją opowieść kilkoma zdjęciami z Chorwackiej ziemi mojego skromnego autorstwa - Miejsce: Brela, Dalmacja - Riwiera Makarska.

post-21962-0-60748000-1380029022_thumb.jpg

post-21962-0-45878900-1380029027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odmienne wrażenie z pobytu w Dubrovniku ;) tyle, że ja byłem tam na samym początku lipca. Im później tym gorzej... Wynajmowaliśmy dom 2 piętra z tarasem i ogrodem + kuchnia i jadalnia w oddzielnym budynku, parking w cieniu orzecha włoskiego za 90 euro/doba ;) więc ceny to kwestia... hmmm poszukania oferty. Dla porównania apartament na wyspie Lopud 60 euro/dobra. Dubrovnik jest bardzo ładny szczególnie nocą!

To co podał Mojesumienie odnośnie kosztów parkingu to dotyczy III strefy. II kosztuje 12-15 kun, a I strefa 20 kun. Można zostawić auto pod Konzumem w Gruzie (robiąc zakupy) za free i podeptać po Dubrovniku. Kupiłem winiety w pzmocie zapłaciłem poniżej 200 zł za 30 dniówki. na Słowację i Węgry.

Ceny paliw niższe niż w Polsce. Tankowałem przed słowacką granicą i za 42 litry zapłaciłem 250 zł a w Chorwacji przy autostradzie za 44 litry 220 zł ;)

Co do nastawienia Chorwatów to ono zmienia się z roku na rok na coraz mniej pozytywne w stosunku do Polaków! Podczas naszego pobytu słyszeliśmy o przypadku naszych rodaków którzy uciekali w nocy z kempingu nie płacąc, tak samo jak Węgrzy... tych na dodatek złapano i była nocna akcja.

Co do jedzenia to niezłe głupoty wypisują niektórzy na forach, że drogo itd... nie wiem czy tak drogo... Nie braliśmy żadnego jedzenia, kupowaliśmy wszystko na miejscu i niektóre produkty były tańsze niż u nas. Wino w Czarnogórze po 2 euro, ogólnie warto odwiedzić to państewko ale tylko dla zabytków i taniego wina poza tym to horror!!! Łapówki i zachowanie nie odbiega od filmów sensacyjnych ;-)

Na odcinku pomiędzy autostradą (zjazd, a granicą z Bośnią i Herc) bardzo tanie i dobre wino za 5 litrów 80 kun! Na odcinku 17 km Bośni i Herc świeże i tanie owoce morza! Farmy i stragany przy drodze.

W samym Dubrovniku nieczynny bazar w porcie z owocami morza przeniesiony na Lapad. Trzeba wstać rano o 6, kupujesz za śmieszne pieniądze ryby, kalmary itd. później grilik i tanie wino ;)

Jak ktoś nie lubi jeździć autem to do Dubrovnika można polecieć tanimi liniami 250 zł w jedną stronę za osobę! później taxa albo kwatera w Cavtat ;) bo lotnisko mimo, że Dubrovnik to leży w pobliżu Cavtat

Ludzie optymistycznie opisujcie te wasze wyjazdy, a nie drogo, byle jak itd... tu uwaga nie personalna... zauważona po lekturze niektórych wpisów na wspomnianym forum cro.pl

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nauczyłem, że jak jadę na urlop to nie przeliczam, tylko staram się odpoczywać.

Jedynym wyjątkiem było Lazurowe Wybrzeże... gdzie mną trochę pozamiatało cenowo :) i załapałem doła, ale w sumie to wątek na inny przewodnik :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.