Skocz do zawartości
luft

Ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podziwiac takie akwa jak schodzy ze szkla i trzeba patrzec pod nogi?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, mamy tu na forum baniak ze szklanymi schodami obok i bardzo się podobał:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto się spieszyć bo... nic nie widać


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Jadąc wczoraj na wakacje nad nasze piękne morze odwiedzilam wc na stacji benzynowej.Na jednych drzwiach była nalepka- dla kobiet ,drugich -dla mężczyzn i prysznic,a na trzecich...... No właśnie nie wiem jak to interpretować.;)

post-19418-0-23417500-1376151502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Są jeszcze dwie możliwości. 1 - ostrzeżenie na przyszłość dla motocyklistów,2- może weszły nowe przepisy i jeżdżąc na wózku też trzeba mieć już kask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomyślałem,że motocykliści mają się już przyzwyczajać do korzystania z WC dla inwalidów,czyli punkt 1 . Koledzy,czytając to nie obraźcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... może weszły nowe przepisy i jeżdżąc na wózku też trzeba mieć już kask

:thumbup:

Marek, Twoja interpretacja też ma sens

;)

Chyba wszyscy powinniśmy się zacząć uczyć korzystać z toalet dla niepełnosprawnych. Dzisiaj próbował mnie zabić kierowca autobusu. Kto wie, czy nie dzieliło mnie od wózka do końca życia, jakieś pół metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle pod tą nakleją widnieje po prostu najzwyklejsza półka, na której motocyklista może położyć kask. W naszym złodziejskim kraju raczej żaden nie zostawi kasku na motorze oddalając się od niego, więc wchodząc do budynku stacji z reguły, albo trzymają go w ręku, albo na głowie. W jednym i drugim przypadku korzystanie z toalety nie jest raczej komfortowe, więc jeśli się nie mylę na stacjach BP są zamontowane półki, na które ten kask można odłożyć.

I tak należy interpretować tą naklejkę.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle pod tą nakleją widnieje po prostu najzwyklejsza półka, na której motocyklista może położyć kask. W naszym złodziejskim kraju raczej żaden nie zostawi kasku na motorze oddalając się od niego...

W tym wypadku ukradli nawet polke... :D


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W/g mnie to jest tak załatwiaj potrzeby w kasku bo możesz być filmowany :scooter::harhar:

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie rozumialem tej opinii odnosnie "dawcow organow". statystyki nie klamia. najwiecej osob ginie w wypadkach samochodowych nie motocyklowych! :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,z tym że po wypadku na motocyklu niewiele tych organów ze mnie zostanie. Dla mnie nielogiczne określenie. Druga sprawa, że ostatnio bardzo promuje się transplantologię, a podpisywanie oświadczeń woli jest postrzegane bardzo pozytywnie, więc określenie nawet nie jest obraźliwe. Określenie dawca organów, ani logiczne ani obraźliwe, świadczy bardziej o ułomności używającego, nie wiem o co miałbym się obrażać jako motocyklista.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo - statystyki w tabelce.

http://www.scigacz.pl/Wypadki,motocyklistow,2011,wyrownalismy,rekord,17788.html

Wole byc dawca niz sprawca, a jezdzil bede do poki nas smierc nie rozlaczy :scooter:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się ciekawy list warszawskiego lekarza sprzed kilku lat

"Wszystkie media, policja i politycy kreują następujący obraz największego zagrożenia na polskich drogach:

Wg nich jest to młodzieniec lat 20-25, który będąc pod wpływem alkoholu lub amfetaminy, a najlepiej jedno i drugie, pędzi przez środek miasta 200 km na godzinę stuningowaną beemką z ciemnymi szybami, nie zatrzymuje się do kontroli policyjnej i po staranowaniu kilkunastu samochodów zatrzymuje się na latarni.

W lecie pierwszeństwo obejmuje motocyklista, szybkość wzrasta do 250 km/h, a nawet niektóre serwisy bez żenady mówią o 300 km/h. "

"A wiecie Państwo kto jest, też w moich statystykach, absolutnym numerem jeden jeśli chodzi o liczbę ofiar? Jest to pani lat 30-40, trzeźwa, w dobrym, służbowym samochodzie, przejeżdżająca pieszego na pasach. To się zdarza CODZIENNIE, i to kilka - kilkanaście razy dziennie. "

Cały list m.in. tutaj


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości TVP Katowice informują o absurdzie biletu rodzinnego do Gliwickiej Palmiarni. W rozumieniu "sprzedawców" wejściówki - rodziną są tata, mama + dzieci. Nie pomyślano o zniżkach dla emerytów, którzy również zabierają swoje wnuki do Palmiarni. Sprawą ma się zająć rada miejska.

W linku materiał wiadomości: od 7min15 sek. Można tam zobaczyć ciekawe akwarium słodkowodne.

Niestety problem zniżek, biletów okresowych dotyczy bardzo wielu miejsc w różnych regionach kraju, w których spotkać można się z przyrodą.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.34 a nie 7.15


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.34 a nie 7.15

Moim zdaniem 8:15 :)

Ale to nie jest ważne. Robię się agresywny jak słucham takich rzeczy: "Teraz nad nową definicją rodziny pochyli się Rada Miejska..."

I znowu wynagrodzenie dla konsultantów, rzeczoznawców, firm eksperckich itd. Kolejny sposób żeby wyprowadzić z budżetu tyle kasy ile się da.

Co za różnica, czy dziecko wejdzie ze swoją matką czy z sąsiadem dziadka? Chyba ważne, że wejdzie. A jak już wejdzie, to zadaniem Palmiarni jest zrobić wszystko co w jej mocy żeby dzieciak wyszedł stamtąd mądrzejszy.

Dajemy się robić w jajo na każdym kroku i tyle... Szuka się forsy nie tam gdzie trzeba i wydaje nie tam gdzie należy.

Ciekawe czy w Sosnowcu wciąż istnieje palmiarnia. Byłem tam raz, wiele lat temu i nie wyglądało to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1149068_477024815727757_213198284_n.jpg

LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ta ryba odgryza jądra w Bałtyku"

635118212956059694.jpg

więcej przeczytać mozecie tutaj :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.