Skocz do zawartości
Maciekelkk

PILNE wysokie azotany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ....

Niestety w jednym ze sklepów w Olsztynie kupiłem wkład na azotany, niestety nie znam nazwy sprzedawca pozostawił ja do swojej informacji zapewne coś banalnego lecz skutecznego , nie miałem żadnych problemów z parametrami aż tu jak postanowiłem te medium wyjąc ze względów na jego bardzo już przykry zapach nastąpił krach NO3> 25 ; PO4 > 0,1 w ciągu dosłownie czterech dni .

Mam do was wielką prośbe o podpowiedz , chcę zastosować wódkę do zbicia i stabilizacji lecz również zakupiłem Seachem De nitrate Adsorber azotanów oraz oczywiście Rowa Phos ExPhos . Czy można zastosować wódkę plus absorbery ,.czy tylko absorbery lub samą wódke . Z góry bardzo dziękuję.

Dodam mój cukiereczek akcopora bieleje od góry , mam nadzieję że przeżyje

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by bylo, gdybys zbijal powoli. NO3 nie jest zle. PO4 ok.0,1 tez ujdzie. Takze zalezy, ile "powyzej 0,1". Jesli masz fajny odpieniacz, to moze wystarczy dodawac 1 - 2 ml wodki dziennie (zaczalbym od 0,5)?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by bylo, gdybys zbijal powoli. NO3 nie jest zle. PO4 ok.0,1 tez ujdzie. Takze zalezy, ile "powyzej 0,1". Jesli masz fajny odpieniacz, to moze wystarczy dodawac 1 - 2 ml wodki dziennie (zaczalbym od 0,5)?

Stani , liczyłem na Ciebie , dosłownie przed minuta zrobiłem testy a więc dosyć sporo powyżej PO4 0,10 a NO3 powyżej ,025 . .jak będę zbijał wódka absorbenty nie będą przeszkadzały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpieniacz masz z zestawu ? Jesli tak to ja bym z wodka nie ryzykowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpieniacz masz z zestawu ? Jesli tak to ja bym z wodka nie ryzykowal.

Tak z zestawu , bardzo przyzwoicie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpieniacz masz z zestawu ? Jeśli tak to ja bym z wódką nie ryzykował.

ja lałem i było cacy miałem same sps'y


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a może trzeba zmniejszyć ilość ryb w akwarium, z tego co się orientuję pływają u Ciebie dwa Pokolce, to sporo jak na 180l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, No3 na poziomie 25mg/l nie jest groźne? Od jakiego stężenia jest groźne dla sps-ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a może trzeba zmniejszyć ilość ryb w akwarium, z tego co się orientuję pływają u Ciebie dwa Pokolce, to sporo jak na 180l.

Witam z pokolców pozostała zebrosona , naso przeprowadziła się do pięknego dużego domku , łącznie rybek mam 8 sztuk , od prawie roku nie zmieniam nic ten sam system karmienia , ta sama liczba rybek zwiększa się tylko ilość LPS SPS ., przyczyna skoku brak wcześniej używanego absorbentu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz oryginalny odpieniacz z zestawu to jest początek twoich kłopotów ,jest za słaby wódkę możesz dawać pod warunkiem że masz ją czym odpienić


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, No3 na poziomie 25mg/l nie jest groźne? Od jakiego stężenia jest groźne dla sps-ów?

Przyjmuje sie ze NO3powyzej 50mg/L zaczynaja byc szkodliwe.

nie miałem żadnych problemów z parametrami aż tu jak postanowiłem te medium wyjąc ze względów na jego bardzo już przykry zapach nastąpił krach NO3> 25 ; PO4 > 0,1 w ciągu dosłownie czterech dni .

Jakie miales poziomy NO3 i PO4 przed skokiem?

jeśli masz oryginalny odpieniacz z zestawu to jest początek twoich kłopotów ,jest za słaby wódkę możesz dawać pod warunkiem że masz ją czym odpienić

Mysle ze to nie wina odpieniacza bo wyzej Maciek napisal ze "nie mial wczesniej zadnych problemow z parametrami". Wydaje sie prawdopodobnym ze powiedzmy na skutek slabej cyrkulacji w filtrze (czy tez skarpecie - bo nie wiemy co to za wklad redukujacy azotany) wystapily procesy gnilne, oczym swiadczy przykry zapach. Ruszenie takiej bompy powoduje ze do wody trafia NH3/NO2 ktore mogly spowodowac bielenie SPSow, a w wyniku dalszej nitryfikacji spowodowaly skok azotanow na 25mg/L

to tylko jedna z mozliwosci, a tak naprawde to zgadywanka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest całkiem niezły po mino iż jest oryginalny z kompletu , twierdze to po tym iż pieni bardzo ładnie każdego dnia wywala ok. 70 ml syfu zielony kolor ciemny oraz na ściankach warstwa szlamu , absorbent był w skarpecie , wręcz jestem przekonany iż jego brak oraz jego ruszenie spowodowało taki skok , zawsze parametry od chwili włożenia tego absorbentu parametry miałem na poziomie PO4 nie wykrywalne NO3 0,2 max 0,5 .

Podpowiedzcie czy stosować wódkę czy jak wcześniej pisałem Seachem De nitrate Adsorber azotanów

Edytowane przez Maciekelkk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uwazasz ze odpieniacz jest wystarczajacy to skupilbym sie na jakiejs metodzie probiotycznej z tym ze nie tyle na samej wodce ale albo na vsv albo na NO3-PO4-X od RedSea ktory zbiera dobre opinie. Poczytaj ostatnie poste bo ktos o tym preparacie pisal.

Co do odpieniacza jesli jednak bedzie zbyt slaby to moze ktos Ci pozyczy MCE600 to powiesisz na krawedzi.

Co do pochlaniaczy NO3 to jestem do nich nastawiony sceptycznie, ale to tylko moje zdanie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jeszcze większe no3 i na początku dałem reducin bio pelet spadło do twojego poziomu i ni czorta niżej więc przyszedł czas lac wódeczkę stopniowo i teraz mam no 3 jakieś 0,2 oczywiście bio pelety są w filterku dalej jak na razie reszta parametrów nie ucierpiała i są w normie

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powiem tak nic a nic nie rozumie, dokonałem, jak co tydzień podmiany wody 15 % po podmianie parametry NO3 > 25: PO4 > 0,1, po trzech dniach od podmiany oraz dawkowania wódki 1 ml na 150 l wody, oraz zmniejszenie pokarmów dla ryb oraz korali a system karmienia miałem następujący

Rana jedna kostka solowiec lub artemia , ikra itp. Oraz Kenta Coral Accel i Phyto Plex po 2 ml na przemian co drugi dzień na noc pasta H2Ocean Reff Paste .

Parametry spadły PO4 nie więcej jak 0,1 NO3 > 0,10 .

Jaki wniosek wódka pomaga, lecz czy po trzech dawkach już widać tak znaczące różnice czy zmniejszenie karmienia miało decydujący wpływ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że w szczególności zmniejszenie karmienia - ważne że parametry się poprawiły teraz tylko doglądaj ich i ustal odpowiednią ilośc wódki


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.