Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Przerobiłem sobie ostatnio moje akwarium słodkowodne na morskie. Jest to 202l morszczyzny, bez komina jedynie z otworami w tylnej scianie, założone je na suchej skale z wodą pół na pół z podmianki i świeżej. zdjęcia są z dzisiaj czyli 39 dzień od założenia (18.06).

Oświetlam je teraz 5h dziennie po 2x54W (połowa mocy), refugium oświetlam około 12h dziennie 3x18W. Mam w nim 2 pompy cyrkulacyjne (tunze i koralia) o łącznej mocy około 8k, pompa obiegowa tunze silent o max wydajnosci 2400l/h, odpieniacz delteca no i 2 grzałki 150W i 300W (miałem dwie to wsadziłem dwie) + automatyczna dolewka ale jeszcze nie odpalona bo nie potrzebuje jej na razie.

Początkowo wyskoczyły mi okrzemki ale wyłączyłem lampę na około 2 tygodnie co pomogło mi je zwalczyć w 100%, teraz widzę różowe narośle na skałach które się ich czepiają myśle że to cyjano czekam dalej zobaczymy co się z nimi będzie działo.

Życia na razie nie przewiduję wsadzać do baniaka, testów nie robię (bo po co jak woda z podmianek) jak macie jakieś sugestie albo propozycje to chętnie poczytam.

post-14106-0-67853400-1374922030_thumb.jpg

post-14106-0-35793500-1374922041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest deltec 500 z kubkiem od apf ? Jak to przerobiles

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi otworami uważaj jak będziesz miał ślimaki... mi się rozmnożyły turbo i łażą wszędzie. jeden mieszka w odpieniaczu i oddycha pianą :p

kiedyś go wyciągne. potrafią mi wpełzać do JVP i wydawać odgłosy wiercenia w ścianie.

Głównie chodzi mi o zatkanie u ciebie. zadbaj o to:) pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ślimaki, ale też może Ci wpaść jakaś ryba.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mam tak bo nie mam jeszcze nic zycia w akwarium, mam juz przygotowane powiercone nyple ktore wkrece w te kolanka, tylko ze czekam na zawor kątowy aby ladnie to wszystko ustawic gdyż na zwykłym zaworze straciłem cierpliwość podczas jego ustawiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zobaczylem fotki to tez, pierwsza rzecza o ktorej pomyslalem to zabezpieczenie splywu. Najtaniej mozesz to zrobic z walka do wlosow z ktorego nalezy zerwac "rzepa". Dostaniesz wtedy kawalek rurki z otworkami.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o oświetlanie przy starcie akwa.

Jest 47 dzien akwa świecę teraz połową mocy baniak (pusty) czyli 2x54W przez 6,5h po za wykwitami cyjano nic sie wielkiego nie dzieje, podnoszę teraz systematycznie świecenie około 10 minut na dobę aż dojdę do tych 10h. Czy jest sens włączyć kolejne 2x54W teraz? czy dopiero jak sie już coś w baniaku będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym podniósł(dokleił) przegrodę w sumpie 3-cią od lewej tak aby był spadek do drugiej komory a teraz to taki zastój jest


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o faktycznie nie pomyslalem o tym.

a co z tym swieceniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie bardzo masz komu świecić wiec się nie śpiesz, odpalisz całą elektrownie jak się pojawi życie teraz tylko się glony wysypią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 58 dzień (czyli prawie 2 miesiące) nie podmieniam wody jedynie uzupełniam odparowaną bo cyjano rozrasta się bardzo bujnie, a że jedna z metod walki z cyjano mówi że nie powinno się podmieniać więc konsekwentnie nic nie robię. Czekam aż samo zniknie myślę że jeszcze z miesiąc może dwa zobaczymy. W każdym bądź razie staram się być porządnym akwarystą i być CIERPLIWYM :) a to zdjęcie z dziś.

gallery_14106_2730_139296.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 92 dzień akwa cyjano ma się bardzo dobrze nie widzę aby miało się coś zmniejszać i nie wiem czy traktować go jakąś chemią czy dać mu jeszcze czas aby się wyszalał. Nie robiłem jeszcze testów ale chyba w tym tygodniu już coś będe sprawdzał. A życia jeszcze niby nie wrzuciłem do niego ale tyle małych zwierzaków po dnie lata że jest na co popatrzeć. Myślę że jak testy przejdą dobrze to wrzucam już jakieś ślimaki by trochę poruszały pisakiem.

gallery_14106_2730_242884.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_14106_2730_85045.jpg

Jest 207 dzień akwa. Refugium mi nie rosło ale za to cyjano i inne gloniska na skale bardzo bujnie się rozwijały. Pomyślałem nad zmianą sposobu filtracji wody i około 50 dni temu wywaliłem glony ale za to dorzuciłem około 25l++ siporaxu wymieniłem odpieniacz wlałem sporo bakterii i dzisiaj postanowiłem zrobić pierwszy test wody NO3 2-5 PO4 0.03 (salifertem) temp 25,2C zasolenie 1.023. No i chyba wrzuce pierwsze spsy w końcu! Jak by ktoś z okolic Lublina miał małe szczepki sps do sprzedania to chętnie przygarnę, a ja jutro tnę z drugiego akwa pierwsze badylki mam nadzieję że coś ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze zlikwidowales te skalki po lewej stronie.Idealnie ta polka nadawala sie pod sps :) .Nic tylko zacza czasiedlac zyciem.Powodzonka :) .


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.