Skocz do zawartości
Lidmann

Nowe większe 650l "KĄCIK" z rafą...

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie tylko coś to oświetlenie do mnie nie przemawia, przy tym kształcie akwarium zawsze ciężko jest dobrać lampę żeby równomiernie oświetlić całość chyba , że taki był Twój zamiar żeby oświetlić tylko środek. Dlatego większość morskich akwariów jest prostokątna lub kwadratowa.

Nad akwarium wisi aktualnie jeden 120 watowy chinczyk ale to tylko na teraz na dniach będę zamawiać docelowe oświetlenie skłaniam sie ku oświetleniu ledowym ok 500w w trzech lampach więc akwa będzie równomiernie doswietlone.

P.S Były 2 Chińczyki ale jeden wpadł do wody :-D

Edytowane przez Lidmann (wyświetl historię edycji)

6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500W :shock: . Nie wiem czy jest potrzeba aż tyle tam ładować. I tak będziesz miał taką lampę nieźle skręconą . Ja się jakoś za bardzo nie znam ale IMO 350W - 400W powinno wystarczyć .


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak koło tych 400w miało byc ale ze względu na to ze jestem dość mocno ograniczony nietypowymi wymiarami z konfiguracji lamp wychodzi ok 500w poza tym lampa o mniejszej mocy jest mniejsza i będzie nie równo oswietlała akwa. Co do ceny lamp to nie będzie duża różnica więc lepiej skręcić lampe niż wymienić pózniej na większa :-)


6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że cena nie robi różnicy to ok.

Mówię ze przy paru tysiącach za lampy to czy będzie 400 czy 500w to różnica niewielka (pareset zł) a jak będzie za mało W to będę musiał kupić nowa lampe za pare tys. a używkę sprzedam za 30-40% ceny zakupu a to już będzie różnica. Wychodzę z założenia ze chytry płaci dwa razy a jak coś robić to raz a dobrze :-)

Edytowane przez Lidmann (wyświetl historię edycji)

6086_6181.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej vortechy, glosne i drogie. Za ulamek ceny kupisz jebao wp40, jedna sztuka bez waveboxa robi u mnie fale stojącą ok 3cm wysoką a mam akwarium 115x115cm


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej vortechy, glosne i drogie. Za ulamek ceny kupisz jebao wp40, jedna sztuka bez waveboxa robi u mnie fale stojc ok 3cm wysok a mam akwarium 115x115cm

Jak z glosnoscia tej Jebao?

Bo ja mam vortecha i powoli juz zaczyna mnie denerwowa殠

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na granicy slyszalnosci, bardziej slychac szum powietrza z bubble kinga, akwarium mam calkowicie odkryte, pewnie jak zabuduje to nie bedzie nic slychac.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj lepiej fotki całości już z rybami i kilkoma koralami... :)


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie całość wyglada , bardzo podoba mi sie kształt szkła (lubie nietypowe rzeczy)

powodzenia

ps. jak juz bedzie życie to chetnie zobacze na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej jak jak będzie przebicie to mp 40 cie nie pie......e :D

Te pompy mają genialny strumień wody, ja je z całego serca polecam,fakt faktem do cichych nie należą ale warto sie poświęcić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bynajmniej jak jak będzie przebicie to mp 40 cie nie pie......e :D

Te pompy mają genialny strumień wody, ja je z całego serca polecam,fakt faktem do cichych nie należą ale warto sie poświęcić ;).

A ja mam jedna i nigdy wiecej kolejnej nie kupie ani nikomu nie polece.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim narożnym akwarium , to fajną perspektywę można już stworzyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ? Akwarium tętni życiem ?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zmienilem vortecha mp40 na jebao wp40 i zdecydowanie jebao jest cichszy i mocniejszy nie wspominajac o cenie


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.