Skocz do zawartości
bleq

Chłodziarka - czy to ma sens ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy chcialbym poruszyc kwestie Chłodzenia akwa ...

Znowu u mnie na poludniu upaly , znowu 32 stopnie w akwa, znow walka butlami z lotem itd

Kazdy powie - kup chłodziarke ....

Ale tak po glebszym namysle...|

Każda chlodziarka dziala jak lodowka.. na zasadzie odprowadzenia ciepla na zwenatrz urzadzenia ..

I teraz czy nie jest to bledne kolo ???

odprowadzamy cieplo z wody a chlodziarka wyprowadza je do powietrza w pokoju

wiec znowu podnosimy sobie temperature powietrza otaczajacego akwarium ...

Wyjsciem bylo by ustawienie chlodziarki na zewnatrz mieszkania, tak jak klimatyzatory

ale tu pojawia sie dla mnie watek ekologiii

Przenosimy kawalek oceanu z innego zakątka ziemi do nas , do zupelnie innej strefy klimatycznej

i nadwyrężajac warunki u nas panujace pragniemy stworzyc idealny biotop w naszym akwa....

I teraz w jakichs mikro procentach przyczyniamy sie do podniesienia globalnej temperatury odprowadzajac cieplo z naszego akwa, w naturze wystarczają zimne prądy oceaniczne i juz jest rafa ochłodzona...

bez wplywu na globalna temperature ....

Jak to widzicie ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wybuch wulkanu uwalnia do atmosfery wiecej zanieczyszczen niz ludzka rasa przez caly okres swojego istnienia na tej planecie. nie dajmy sie zwariowac :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny chłodziarek akwarystycznych i odsuwając na bok kwestie ekologiczne - chłodziarkom mówię nie.

Wczoraj troszkę poszperałem w necie, podzwoniłem - efekt? Za 2-2,5 tys. można kupić normalną klimatyzację wraz z montażem tak do pokoju 25-30 metrów kwadratowych.

Nie ma problemów z odprowadzeniem ciepła, bo urządzenie odprowadzające jest na zewnątrz, zwierzaki mają chłodno i ja przy okazji też.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, taniej, lub w tej samie cenie zamontujesz klime w pokoju :thumbup:


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klime do akwarium i pokoju można sobie samemu zamontować już za około 800zł i jest to typowy split czyli jednostka zew i wew trzeba tylko troszkę wiedziec co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystko można zrobić samemu. Problemy mogą być 2. Brak wiedzy i brak narzędzi. Oszczędzając kilka słówek za montaż, można zrobić szkód w mieszkaniu za równowartość usługi.

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motto prawdziwego maniaka diy : "wydam 150zl na narzedzia by zrobic czesc warta 50zl" :D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motto prawdziwego maniaka diy : "wydam 150zl na narzedzia by zrobic czesc warta 50zl" :D

coś w tym jest...

ja mam chłodziarkę i sobie chwalę ...co do oddawania ciepła ...pewnie że jak mozna to klima lepsza...ja niestety przy powaznym remoncie nie wziąłem pod uwagę gorących pór roku...i dlatego mam chłodziarkę, ale jakbym był madrzejszy przy remoncie montowałbym klimatyzację


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pzez te kilka dni w roku, można robić lód w lodówce i dodawać zamiast dolewki. Takich dni nie jest w roku więcej, niz ze dwa tygodnie. Więc przy małym akwarium, chłodziarka jest raczej zbędna. A przy większym, to jednak klimatyzacja pomieszczenia. Nie wyobrażam sobie, żeby podgrzewać sobie pomieszczenie, żeby korale miały niższą temperaturę :)

motto prawdziwego maniaka diy : "wydam 150zl na narzedzia by zrobic czesc warta 50zl" :D

I to jest piękne :) Bo te narzędzia, wykorzystasz nie raz. A czego się nauczysz, to Twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pzez te kilka dni w roku, można robić lód w lodówce i dodawać zamiast dolewki. Takich dni nie jest w roku więcej, niz ze dwa tygodnie. Więc przy małym akwarium, chłodziarka jest raczej zbędna. A przy większym, to jednak klimatyzacja pomieszczenia. Nie wyobrażam sobie, żeby podgrzewać sobie pomieszczenie, żeby korale miały niższą temperaturę :)

I to jest piękne :) Bo te narzędzia, wykorzystasz nie raz. A czego się nauczysz, to Twoje.

aż tak nie podgrzewa powietrza chłodziarka...wiesz ja dużo pracuję...jak wracam ok 22....to juz jest chłodniej...nie miałby kto robić tego lodu...każdy musi dobrac sobie metode dla siebie


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak t ojest z poborem pradu? Czy klima w mieszkaniu nie pobiera wiecej niz chlodziarka do akwa?


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest piękne :) Bo te narzędzia, wykorzystasz nie raz. A czego się nauczysz, to Twoje.

Tak tak, zawsze pompę próżniową można wykorzystać do pakowania art. spożywczych w woreczkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam Arcadie AT250 do 500 litrów niby... U mnie chodzi w 250l. W domu 30c w akwarium 26.6c i chodzi non stop pobiera 250w.Takze jak bym miał teraz kupować to jednak klime na sufit. I jak mors w domu siedział hehe.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.