Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Pytanie odnośnie owadów (ćmy, komary itp) jak wpadną do akwarium lub do sumpa czy to może się rozkładać w wodzie po swojemu czy jednak wyciągać truchła z wody bo tego lata trochę tego jest. Czy rozkładające się "zwłoki" mają jakiś wpływ na parametry wody (silniejszy wzrost glonów) czy raczej nie ma na to wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie jakiś wpływ ma ale czy na glony to piorun wie. Lepiej wyciągnąć i wywalić, ale bez paniki :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 300 litrach wody-szczerze wątpię by 10 komarów coś zmieniło w składzie wody... ale i tak lepiej wyciągnąć bo nie będzie to wyglądało estetycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jak widzisz cokolwiek nie pożądanego co wpadło do akwarium powinieneś to wyławiać. Aczkolwiek żeby wzrost parametrów był w ogóle zauważalny do akwa musiało by Ci pewnie wpaść z 25 takich ,,wypasionych'' much :harhar: , pojedyncze sztuki nie powinny wpłynąć na parametry.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nigdy nie wiadomo co taka "mucha" kryje w sobie..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie to wyławiać bo dziennie to parę szt. wpadnie ale w przeciągu tygodnia to może się bano zrobić. Pytanie czy jak wpadnie kilka stworzonek do komina gdzie nie ma (bez inwazyjnie) możliwości wyciągnięcia, czy nic złego się w akwa nie pojawi. Oczywiście po drodze jest odpieniacz i cała reszta w sumpie.

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Samce komarów zapychają mi dyszę w odpieniaczu i to jest jedyny wpływ jaki zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie ma się co przejmować ale lepiej wyciągać to co widać. Dzięki za szybką odp i pozdrowionka.

Edytowane przez Walker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie ryzykowałbym z takimi wynalazkami blisko akwarium. odpieniacz to też zaciąga i "uzdatnia" tym wodę w akwa. na forum było kiedyś pisane o odświeżaczach itp zapachowych wynalazkach i ich zgubnym wpływie na baniak.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki to ma dokładnie wpływ będzie widać pewnie po sezonie letnim , ale nie mam wyjścia bo akwarium jest obok drzwi na taras a tam one są cały czas otwarte nawet po to by było kilka stopni mniej w domu. A wieczorem wiadomo lata tego ile wlezie.

Edytowane przez myszek8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. do mnie nawet pasikoniki wpadały przed założeniem moskitiery-w momencie zjawiały się rozgwiazdy i owad... znikał :> czasem jak mi wlezie coś większego, to nawet krewetki się interesują dodatkowym mięsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryb nie macie? U mnie co powierzchni dotknie to błazen razem z kopytami łyka. Aż się o kota boję.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też się dziwię o co w temacie biega. Może osa lub coś z wielkiego z jadem ale muszki komary itp raczej powinny być dla ryb krewetek krabów fajnym dodatkiem do diety. Pamiętajmy że w naturze też stanowią one dodatek w menu wielu z nich bo czasem wpadają do morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o owady w sumpie. Z racji że tam mi nie pływają ryby i nie wiem jak u Was ale u mnie w kominie też ryb nie ma, a w nocy świeci się lampka nad refigium to ćmy te duże lecą do tego światła jak oszalałe i jak wpadnie do wody to nie może się wydostać i potem takie truchło pływa. Nie mam jeszcze moskitiery dlatego na wieczór raida do gniazdka wpinam, ale co wleci do szafki bo nie mam ścianki od tyłu to już tam zostaje.

Edytowane przez myszek8 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Raczej chodzi o owady w sumpie. Z racji że tam mi nie pływają ryby i nie wiem jak u Was ale u mnie w kominie też ryb nie ma, a w nocy świeci się lampka nad refigium to ćmy te duże lecą do tego światła jak oszalałe i jak wpadnie do wody to nie może się wydostać i potem takie truchło pływa. Nie mam jeszcze moskitiery dlatego na wieczór raida do gniazdka wpinam, ale co wleci do szafki bo nie mam ścianki od tyłu to już tam zostaje.

A nie dasz rady sumpa nakryć czymś ? Wystarczy chyba siatka o drobnych oczkach. Kiedyś do tego i do napadania na banki stosowało się pończochy. Teraz nie wiem ale może podobne tkaniny istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy te martwe owady mają jakiś zły wpływ na parametry wody. Jak tak to mogę poświęcić parę minut dziennie na wyławianie. Resztki co kiełże i wieloszczety nie dadzą rady wyjeść dryfuje między komorami w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, choćby tych ciem naraz i 10 wpadło, nic Ci z tego powody nie padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rośliny owadożerne m.in. dzbanecznika którego trzeba dokarmiać ale właśnie nie wolno ich karmić ćmami bo mają za dużo "złych" pułków na skrzydłach takich jak kurz dlatego też moje pytanie ponieważ to mój pierwszy sezon letni z morskim i to co obserwuje i nie mogę znaleźć odpowiedzi to pytam bo większość z Was ma już takie doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i ze zdumienia wyjść nie mogę. To gdzie wy mieszkacie - w dżungli amazońskiej?

Jak mi raz na miesiąc jakaś mucha do mieszkania wpadnie to nawet jest to ciekawe, a tutaj kożuch z owadów na powierzchni wody?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz, nie wierz, ale to i tak nie ma wpływu na zbiornik, szczególnie jak masz większy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie te większe to kot wyłapuje zanim do akwarium dolecą :) Raida i podobnych wynalazków to bym jednak nie polecał. Tam jest wszędzie napisane o ekstremalnej toksyczności dla organizmów wodnych. Nie widzę sensu ryzykować, już lepiej w moskitierę zainwestować.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.