Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Macie mangrowce w swoich systemach? Pochwalcie się jak rosną :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

U mnie nie rosły,wręcz zamierały.Nie wiem co robiłam źle,było dużo światła,pływały na podkładce . Było tylko gorzej.Wrzuciłam je do wazonu ze słodką wodą,na oknie od północnego zachodu i zapomniałam.Po miesiącu wypuściły piękne korzonki, czekam na listki i znów wrócą do solniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spłukiwałaś liście słodką wodą? U mnie bez tego zamierały a liście się kurczyły.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspominałeś kiedyś przy caulerpie - metabolizm mangrowca jest bardzo wolny. Ponizej foto z sumpa - z nagiego patyka tyle wyrosło po 3 tygodniach. Patyk przeniosę do komina na przyssawce ponieważ świecenie w sumpie 5W 6500K power compact co noc to średni pomysł - siporax, odpieniacz na tym cierpi. Właśnie czyszczę ten drugi z mazi.

20130802_220926.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

One jeszcze nie miały liści, tylko centymetrowe korzonki i ogonek z którego miały te liście się rozwinąć.Zamiast rosnąć,ogonki poodpadały, a korzenie nie powiększały się ani o mm. edit -nie wiedziałam,że trzeba polewać słodką wodą. Teraz tak myślę,że to było przyczyną uschnięcia zalążków liści.Sól na nich się osadziła i amba.

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie trzyma mangrowców? Kto może pochwalić się takim buszem? :) (foto z RC)

DSC_1082.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem, ale nie pamietam na ile wiarygodna byla to informacja, ze mangrowce nie nadaja sie zupelnie do pochlaniania nutrientow z wody morskiej. Ze wzgledu wlasnie na ich wolny przyrost sa malowydajne w redukcji PO4 i NO3. Mozecie to potwierdzic?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie trzyma mangrowców? Kto może pochwalić się takim buszem? :) (foto z RC)

DSC_1082.jpg

Jak przy tym buszu wyglądają parametry? Od dawna o nich mysle do refugium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie mangrowca, któy ładnie rośnie, ale żeby wychodować taki busz to trzeba by ładnych pare latek,

mój rośnie juz od ponad 3 lat :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam :) Ale pewnie będę miał... w nowym baniaku. Glony i roślinki mnie lubią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś o nich, ale jakoś tak wyszło że mi przeszło


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł spokojnie będą, tylko muszę wszystko poograniać bo sporo mam ostatnio na głowie bo jestem gościem w domu!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam kilka swoich fot.

Mangrowce mam od 2 miesięcy, wcześniej były w osobnej komorze a dzisiaj przerzuciłem je do komory z piachem i zmieniłem światło na LED. Zobaczymy czy będą zadowolone :)

7f994a2929a15b99m.jpg

70223304e5e21017m.jpg

9faa3101235bc6b1m.jpg

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem że kolega mixEEr ładne krzaki wyhodował :)

16170616514_9124c6dd1b_o.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakbysmy sie tutaj dzielili tez wiedzą stricte "ogrodniczą"

trzymałem w kominie 3 sztuki

przy czyszczeniu go 2 łodygi zmieniły poziom zanurzenia i zmarniały

- dlatego o tym piszę, że ma to wpływ i uważajcie na to


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie nadałyby się inne rośliny do czegoś takiego ?

Po zdjęciach widzę że to coś ala hydroponika jak w słodkowodnym :p z tym że w słodkim jest połączony wazon lub inne małe akwarium przez który przepływa woda i wraca do akwarium a w wazonie jest np. Keramzyt na którym rosną rośliny :)

I korzenie są lekko zanurzone w wodzie.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośnie w paludarium jeden mangrowiec. Miałem również kilka sztuk w morskim ale rosły zdecydowanie gorzej i w końcu z nie do końca mi znanych przyczyn, padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie oswietlenie do mangowcow najlepsze, wystarczy zwykła zarowka , ledy moze ? , jestem w trakcie zakładanie refugium i mysle aby mangrowe tez wsadzic , moze jakies swiatło ktore by zapewniło wzrost mangrowcow , ale tez glony np . Caulerpa , moze ktos cos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft oświetlałeś je jakoś specjalnie czy tylko tyle co same złapały?

komin jest w ciemnym rogu, ale przez kilka godzina padała smuga intensywnego światła słonecznego przez szczelinę jaką dawałem/daję niedosuniętą zasłonę. Także przyrosty są, ale nie takie jak u Mintaja pod lampą

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mangrowca w refugium razem ze spagetii i oświetlam małym zetlightem, mam go ok roku i dochował się 6 liści :) jak go kupowałem był dość mały i miał 2 listki, nie skrapiam go słodką wodą ani nie ruszam, korzeniami jest zanurzony w dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Odświeżając temat kupiłem dwa mangrowce i chciałem zapytać czy do ich oświetlania może posłużyć taka lampa ?

http://allegro.pl/ha...783258.html bo słyszałem ,że potrzebują dużo światła.Na razie nad nimi świeci zwykła świetlówka T5 39W.Ale światło mi się wydaje zbyt się rozprasza...

e777d9253155035d.jpg

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę :) Tylko nie nastawiaj się że jakoś super obniżą azotany i fosforany :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.