Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

08 kwietnia kupiłem filtr ro di od tamtego czasu wymieniam żywicę gdy miernik pokazuje więcej niż 000 robiłem to ok 2 razy dzisiaj otworzyłem kurek od wody i zauważyłem że zaczęła lecieć szybciej niż zwykle a miernik pokazuje 007-008 podpowiedzcie czy to już czas na wymianę wkładów ?


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wkłady są zanieczyszczone to woda powinna lecieć raczej wolniej niż szybciej.

Moim zdaniem coś się stało z membraną. Często uszczelka na tym niebieskim wkładzie (membrana) zwinie się.

Popraw i sprawdź powtórnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem potrafi sie przytkać ogranicznik przepływu wtedy więcej wody leci przez membranę, spróbuj go podłączyć przez 30 minut na odwrót moze sie przepłucze i bedzie OK o ile to ogranicznik, ewentualnie wymień na nowy... o ile to wina ogranicznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz po membranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po membranie moje ppm wynosi 176


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bracie to ona po prostu nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo. Coś nie tak z membraną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to możliwe że żywica z 176 na 002 zmieniła ?? dzisiaj dosypałem żywicy do pełna bo brakowało ok 2 cm i z 008 zeszło na 002

jeśli membrana padła to jaką zakupić 75 czy 100


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz pojemnik na żywicę ;)

Przede wszystkim rozkręć wszystkie pojemniki i posprawdzaj uszczelki,

No i oczywiście sprawdź TDS bo coś dziwne te pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz membrane okolo 50tki to mozesz miec mniej zywicy jak masz np 100 (tak ja ja) to mam 2 kubki z zywica plus teraz dorobilem sobie okolo 3l pojemnik na zywice do tego. zawsze lepiej miec mniejsza membrane znaczy sie z mniejszym przeplywem niz z wiekszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkość membrany nie ma wpływu na jakość wody, tylko szybkość przepływu przez żywicę. Załóż zaworek przed filtrem z żywicą i reguluj przepływ aby TDS był 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartku

Pewny jesteś, że dobrze zamontowałeś osmozę ... i to niechodzi mi o kierunek przepływu wody (bo to rozumiem sprawdziłeś ..) tylko o to czy ją odpowiednio mocno wcisnołeś (powinieneś wyczuć takie dwa kliknięcia ,dwie uszczelki gumowe na końcu powinny zaskoczyć ) jeśli się tak nie stało to przez osmoze przedostaje ci się brudna woda co tłumaczyło by tak wysokie parametry na TDS i bardzo szybko będzie się zużywać żywica DI ...(normalnie powinna wytrzymać kilkaset litrów) i to wiele by tłumaczyło :) Po osmozie musisz mieć max 10% (najczęściej mniej) wartości zmierzonej na kranówce i dopiero wtedy podłącz DI ...

Może to być to sprawdź ..

Pozdrawiam

Mariusz


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu zaworu do RO DI nie "dawaj" od razu na max bo różnica ciśnień powoduje uderzenie hydrodynamiczne i możesz uszkodzić filtry włącznie z ich rozsadzeniem. Otwieraj stopniowo lub zastosuj reduktor ciśnienia 1-4 bar (ok~99PLN).

Nie dotyczy to tych którzy mają za niskie ciśnienie, wtedy potrzebna pompa elektryczna (ok~240PLN).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ją na wyjściu z mmbrany mam 007-005. ZAwór towary na max. Zywicabrobi mi 000. . A u ciebie z 175 co może zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wiozłem się za filtr rozkręciłem i złożyłem ponownie wyszło wynik za membraną to 124 troszkę przeraża mnie jak słyszę jakie wy macie czy wymiana samej membrany pomoże ?? czy resztę wkładów tez wymienić dodatkowo po odkręceniu wypadła mi przecięta uszczelka sylikonowa chyba od początku miałem z nią problem czy dokupię gdzieś taką ?? i czy ktoś może polecić mi jakiś zestaw do mojego filtra

http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź co wylatuje z rurki ściekowej... może po prostu są zamienione.

Na zdjęciu z aukcji czerwona rurka to ściek i powinna być podłączona do odpływu kanalizacji.

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są zamienione z ściekowej wylatuje ponad 360 trochę pobawiłem się uszczelkami na membranie i udało sie uzyskać wynik 020 i tak wysoki ale lepszy od 175 uszczelka jakoś trzyma mimo przerwana i końcowy wynik to 3 wspaniałe zera


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup uniwersalny zestaw naprawczy do baterii i tam znajdziesz odpowiednie uszczelki.Ewentualnie zdjąć się da z ogrodowych przyłączy węży.Jak zlikwidujesz nieszczelność na męmbranie wszystko wróci do normy.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wymień ta uszczelkę i dobrze było by wymienić jeszcze prefiltry i przepłukać cały układ dłuższą chwile i o ile membrana nie uległa uszkodzeniu (w co wątpie) wynik jeszcze spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.