Skocz do zawartości
thomas516

czy warto kupowac takie lampy led?

Rekomendowane odpowiedzi

trafilem na takie lampy led i zastanawiam sie czy warto kupic bo nic nie jest dokladnie opisane o diodach a nie chcial bym zeby po 3 miesiacach ledwie swiecily jak mialo to miejsce z paskami ledowymi jako oswietlenie nocne , moze ktos uzywa?

http://allegro.pl/sc...3418292280.html

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka zbiorników które funkcjonują z takimi lampami - zazwyczaj wiszą po dwie nad baniakiem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle o 3


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te lampy, teraz mam PS (wiadomo droższe), ale jeżeli masz za nie wydać 1900 zł to lepiej zlecić komuś zrobienie.

Barwy jakie dają te lampy nie ma co porównywać.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo ten stosunek niebieskich do białych, niby można białe skręcić ale wtedy tracimy na mocy, jak pisał kolega wyżej, widmo nie ciekawe.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jeszcze nad halogenami, mam teraz 4x54 ale to za malo a dokladac belke jeszcze jedna to bez sensu poza tym mam 120cm a akwa 150 i troche boki nie doswietlone

, ostatnio w akwarystycznym widzialem uruchomiony zestaw nano aqua medica i wlasnie spodobalo mi sie to biale intensywne swiatlo


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada ci "bielsze" światło to możesz śmiało brać tą lampę chyba że masz wymagające korale np. Acropory. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, planuje, to juz taka chyba lepsza by byla i w sumie cana taka sama jak za tamte trzy, z tym ze na 2 HQi nie 3 jak w aukcji bo tej na dwie narazie nie ma

http://allegro.pl/belka-lampa-hqi-3x150w-2x54w-t5-led-wentylatory-i3434796666.html


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nad swoim baniakiem te lampy wiszą 2 szt od roku, za dwa dni będę robił fotki baniaka na tych lampach i będziesz mógł sobie zobaczyć jak to wygląda nie mam aparatu bo tak to bym zrobił teraz ale jestem zadowolony.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dwie, wg mnie lepsze od t5, ale do firmowych im brakuje. Szkoda tylko, że jest niemalże po równo białych i niebieskich. No i obawiam się, że w razie awarii nigdzie nie dostanie części, a gwarancja raczej nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampe mam taka

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-t5-4x54w-akwarystyczny24-i3393647191.html

teraz bede zmienial swietlowki ale tez nie wiem jak dobrac, nie wiem czy 3 niebieskie i biala to nie bedzie za niebiesko,podoba mi sie taki odcien ale nie chce przesadzic


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta z linku to sporo za mocna :D mam 300l akwa :D hmmm, jestem zadowolony ale, przydala by sie oslona aby lampa nie walila po oczach jak jest troche wyzej, dla tego musze miec ja nisko, i przydala by sie jeszcze jedna swietlowka


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x80w to juz by bylo nad to :D


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.