Skocz do zawartości
twistman

Czy ta pompka nadaje się do pompowania solanki?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Upatrzyłem sobie coś takiego:

http://www.conrad.pl/Pompa-zanurzeniowa-typu-03.htm?websale7=conradπ=539082

chcę kupić 2 szt.

jedna sztuka do pompowania wody RO/DI z dolewki - tutaj wiem że będzie OK.

natomiast druga - do wpompowywania do akwarium głównego świeżej solanki ze zbiornika mieszającego. Bywa by tam umieszczona przez cały czas. Po wypompowaniu wody stała by niezalana przez tydzień...

Czy pompka się do tego celu nadaje?

Czy nie będzie nic oddawać do solanki?

I czy nie dokończy szybko swojego żywota przez przerywane cykle pracy i tygodniową bezczynność?

proszę o radę


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem taka pompke do dolewki ro ale nie uzywam jej bo zasilacz trzeba chyba troszke mocniejszy niz te 12V a ze mam inna dolewke to lezy ona na boku. tak chcialem to dodac tylko na marginesie

a czy sie nadaje do solanki to nie wiem ja bym sie nie bal jej uzywac ale ile pochodzi to nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dolewki super, sam taką wsadziłem jak mi poleciał oryginalny Tunze i działa od 2 lat super.

A do solanki.... hmmm jeśli byś utrzymał jakiś tam poziom wody żeby pompa nie zasychała (bo pewnie jak zaschnie sól a potem wystartuje to może ją uszkadzać) - to ja bym zaryzykował.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam wystarczający bo impulsowy 12V, 6A - ona ma pobór od 1,5 do 2 A - więc nie z tym mam problem...

A jak pompka Ci nie potrzebna to możesz mi wysłać w prezencie :-) - taki joke


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dolewki jak napisałeś będzie dobra, to w zasadzie taka sama konstrukcja jak z dolewki Tunze. Nie wiem co jest w środku więc co do solanki się nie wypowiem natomiast wiem na pewno, że ta pompa może mieć problemy z zassaniem wody jeśli będzie stała sucha a wodą napełnisz pojemnik. Jak mi zabraknie wody w dolewce (rzadko ale czasem przegapię) to muszę poruszać pompą w wodzie żeby wypłynęło powietrze od spodu i pompa ruszyła. Tak więc może być problem z ruszeniem po osuszeniu zbiornika i ponownym napełnieniu wodą. Wydaje mi się a tak mam teraz zrobione, że pompa przechylona na bok tego problemu nie ma, stojąca pionowo ma szansę na złe działanie. Tak jak napisałem wnioski wyciągnięte z obserwacji identycznie zbudowanej pompy z Tunze osmolatora.

P.S. Cholera pisałem pod pierwszym postem, zanim wysłałem już 3 odpowiedzi :). Skoczek w zasadzie już zaznaczył problem z suchą pompą o którym napisałem.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej, biorę więc 2 szt i zobaczymy...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.