Skocz do zawartości
DeeCann

Eheim Jager 200W - problemy z utrzymaniem temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z w/w grzałką. Wyjąłem ja kompletnie, wsadziłem do gara, zalałem, ustawiłem na "zero" ( czerwona strzałka na środku ) i termometr. Woda wlana miała 26C a ta grzeje. Doszła do 28C i teoretycznie przestała się załączać. Tak więc zgodnie z instrukcja czerwony wihajster należało ustawić na 28C .. ale nic z tego bo max mogę go na 27 ustawić ( ma tam ograniczenie ). Ustawiłem więc na te 27C i nagle przez noc temperatura spadła do 24C !!! Czyli nie grzeje wcale.

Ciekawe jest to że jak ją chce obrócić i uderzę delikatnie w ścianę gara to się załącza grzałka ;) Pierwszy raz myślałem że zbieg okoliczności, ale w trzy zbiegi okoliczności pod rząd nie wierzę.

Przewałkowałem ten temat:

http://nano-reef.pl/...+eheim +problem

i widzę że te grzałki ogólnie z zasady są jakieś pokopane.

Czy ja coś robię źle, czy może jest jeszcze jakaś nadzieja żeby z nią do porozumienia dojść. Drugiego jagera napewno nie kupię.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie tykał za naprawę termostatu w grzałce lepiej kup sobie nową gorzałeczkę. myślę że to nie kwesta producenta tylko pewnie wadliwej sztuki, albo jest za słaba na twój zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka 200W

1. Test w garze 30L - failed

2. Baniak 210L - failed

Za słaba ? ;)

Absolutnie naprawiać jej nie zamierzam tylko się zastanawiam czy komuś się udało jednak ją skalibrować.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucaj tak od razu... :)

Grzałka ma dwa "wichajstry" jeden wskazujący, a drugi z tyłu jego, zasłaniający całą cyfrę na tarczy, do przesuwania paluchem :)

Piszesz że wsadziłeś grzałkę do wody o temp 26 st. C. A ta podgrzała Ci ją do 28 wg. termometru. Grzałka ma zakres regulacji +/- 2 stopnie, jeśli ustawiona jest na ")" - więc powinieneś tak przestawić wskaźnik czerwony, o dwa stopnie (w zakresie regulacji) by pokazywał 28 stopni... Poza tym, termometr też ma błąd pomiarowy i odczytu.

Nie skreślaj tak szybko jednej z najpopularniejszych grzałek, z całkiem niezłą z resztą renomą....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone mam dwa termometry elektroniczne. Jeden jbl a drugi kuchenny w sondą wsadzaną do wody ... błąd pomiaru temperatury zbliżył się prawie do zera :)

Zrobiłem dokładnie tak jak mówisz ale po przestawieniu go na 28 tak jak pisałem temperatura przez noc spadła do 24 stopni. Czyli coś nie tak, bo zamiast utrzymać te 28 to on w ogóle przestał się załączać.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja eheim Jagger też tak zwariowała. Stare,zielone jegerki były nie do zdarcia,ech......

Teraz mam skalara bez termostatu pod aquaelowskim thermostab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.