Skocz do zawartości
amldawid

euphyllia się nie wybarwia

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie koleżanki i koledzy, mam ephyllie od ok 2 miesięcy i nie wybarwiaja się wszystkie polipy, poradzicie coś??

post-14422-0-03643200-1376919923_thumb.jpg


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest ok.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie były częściowo w cieniu przez jakiś czas? Mam jedna główkę bez zielonego na końcu i wiem że już nie wróci jej kolor, kolega miał pare główek w cieniu i zrobiły się całkiem przeźroczyste.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie były w cieniu, kupiłem ją jako jedną całą wielką kolonię ale coś się z nią działo bo wewnątrz polipy zdychały więc porozcinałem całość i podzieliłem na 3 części, chore polipy wyrzuciłem resztę rozmieściłem w 3 miejscach... Ta część jest najmniej wybarwiona, straciły kolor zaraz po przywózce do domu..Część się wybarwiła a część niestety nie, myślałem że można w tej kwestii coś zaingerować


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zaryzykował stwierdzenie, ze za bardzo naświetlona jest ta część. Moja euphylia tak ma, ze ta bardziej naświetlona część, straciła fluo.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obok mam drugą część tej euphylii i jest prawie cała wybarwiona, raczej to nie z winy oswietlenia.. Jest jakiś konkretny sposób na to by się wybarwiła czy raczej nic się nie da zrobić??


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać stabilne podstawowe parametry kh ca mg i zasolenie najlepiej testy robic codziennie to bedziesz widział co sie dzieje"Czekać na lepsze dni " :)


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wszystkim:))))


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą naprawde jest coś na sprawie. Ostatnio nabyłem euphylie i chciałem pomarańczową lub złotą. Przywieziono mi coś co było granatowe, torchę się wkurzyłem ale no cóż. Siedzi to w zbiorniku od 3 tygodni. Jak jest światło na full - jest koloru stalowego, jak zmniejsza się oświetlenie do wieczornego to zaczyna się robić pomarańczowo żółte - na razie też tego nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllia paraancora (jeśli dobrze widzę) ma to do siebie, że czasami traci ubarwienie, z tego co mi wiadomo, rzadko wraca pierwotne ubarwienie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie koleżanki i koledzy, mam ephyllie od ok 2 miesięcy i nie wybarwiaja się wszystkie polipy, poradzicie coś??

Witam, jak możesz napisz czy coś się zmienilo z wybarwieniem bo mam taki sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chce zakladac nowego tematu a tez chodzi o euphyillie.

Wczoraj przybyla do mojego akwarium euphyilia. Jak ja zabieralem od kolegi to byla ladnie napompowana u mnie jak widac na zdjeciu ponizej. Jak dlugo ona moze sie przyzwyczajac do nowych warunkow?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jej warunki beda odpowiadaly, to po 2 tygodniach bedzie napompowana jak u kolegi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jej warunki beda odpowiadaly, to po 2 tygodniach bedzie napompowana jak u kolegi.

Dobrze, ze sie zapytalem, bo ja to bym juz po kilku dniach chodzil i kombinowal co jest nie tak. Nie spodziewalem sie, ze tak dlugo moze sie przyzwyczajac.

Dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Ostatnio moja caluastrea zaczela na czesci glowek tracic kolor,przed utrara koloru glowki te bardzo slabo sie pompowaly,teraz juz jest duzo lepiej,ale kolor nie wrocil. Koral stoi od 1,5 roku w tym samym miejscu,ostatnio przestawialem troche cyrkulacje,ale nie ma jakiejs ogromnej roznicy jesli chodzi o jej intensywnosc,wiec mysle,ze to nie jest chyba przyczyna.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekladalea może caulastree ostatnio? Czasami po kombinowaniu tak maja, uszkodzenia mechaniczne, potem kolor wraca :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie przekladalem. Od poczatku,czyli od 1,5 roku stoi w tym samym miejscu. Ostatnio zauwazylem,ze czasmi dziobnie ja bicolor,gniezdzacy sie w pobliskiej skalce. Ale bede musial ja przestawic,bo euphyllia stojaca obok niezle sie rozrosla i zaczyna juz ja miziac ;).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekladalea może caulastree ostatnio? Czasami po kombinowaniu tak maja, uszkodzenia mechaniczne, potem kolor wraca :).

pasuje przeczytać cały post ,a tam kolega napisał ,że 1.5 roku nie przestawiana.

Ja obstawiał bym euphyllie, spróbuj przestawić ,choć z drugiej strony bicolor to też niezły gagatek ,obserwuj go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cos ja dziobnie tez tak moze byc. Praktycxnie każde uszkodzenie mechaniczne tak sie objawia, choc moze byc euphyllia.

Tomer fakt nie zwrocilem uwagi sorry.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid napisz ile mają Twoje świetlówki, moze czas na wymiane, nie mając odpowiedniej barwy moze tracic zooksantele. Podawalbym tez pokarm do pyska, przestawil w miejsce o slabym prądzie i czekał.


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasuje przeczytać cały post ,a tam kolega napisał ,że 1.5 roku nie przestawiana.

Ja obstawiał bym euphyllie, spróbuj przestawić ,choć z drugiej strony bicolor to też niezły gagatek ,obserwuj go

Ale o to chodzi,ze tam gdzie prawie euphyllia siega kolor jest ok,a glowki caluastreii sa nawet bardziej nabrzmiale (prawdopodobnie efekt wojny chemicznej),a kolor traci w z zupelnie innej strony. Obawiam sie,ze moze to byc jakis pasozyt,bo kilka miesiecy padla mi szafirowa caluastrea i wygladalao to podobnie. Z poczatku myslalem,ze stresuje ja gobiodon,wylegujacy sie na niej,ale chyba nie,bo obecnie wyleguje sie wlasnie na tej fluo i akurat glowki,na ktorych sie wyleguje pompuja sie bardzo ladnie i nie traca koloru.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej uszkodzenie może ja cos troche podgryza?

Mje po circiu np. Tak wygladaja niektóre glowki, a potem wracają do normy :).

Przepraszam za literowki mialo byc po cięciu ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem male przemeblowanie i odsunalem caluastre od euphylli,glowki tracace kolor nawet ladnie sie napompowaly,bo ostatnio wygladaly jakby mialy zaczac tracic tkanke. Zobaczymy co bedzie,niestety stoi teraz troche blizej jaskini bicolora :p.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.