Skocz do zawartości
Tsol

Przyrosty korali

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie jakie wy macie przyrosty korali w swoich akwariach.

U mnie montipory w przeciągu oststaniego miesiąca urosły o około 1 cm. A jak to jest u Was ?

W jaki sposób można jeszcze przyspieszyć wzrost ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kiepsko wygląda bo miałem małe "kaboom" :-)

Ale tutaj masz fotkę z 16 marca

IMG_0768.JPG

i fotka z przed kilku dni

_MG_1772.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake - to ja chcę mieć takie małe "kaboom". :thumbsup: Jak to się robi?

Ja potrafię robić tylko duże, ale po tym to trzeba od razu restart robić :blushing: .


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym koralem na fotkach to jest tak że człowiek na początku cieszy się że rośnie a za pół roku martwi się że nie ma co z nim zrobić bo zajmuje 1/4 baniaka:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snake - to ja chcę mieć takie małe "kaboom". :thumbsup: Jak to się robi?

Ja potrafię robić tylko duże, ale po tym to trzeba od razu restart robić :blushing: .

Tak na poważnie to pomieszałem butelki ballinga "-)

I zamiast pobrać z butelki VI brałem IV z tym że w butelce IV znajdowała sie 100 razy większa dawka miedzi :-)

Czyli zrobiłem u siebie metodę zeo .

Niestety przez to straciłem 4 koraliki a cześć straciła kolory ale powoli wraca wszystko do normy.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie przyrosty mają acropory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt z acrami jest trochę gorzej .

fotka z 16 marca.

IMG_0780.JPG

A tu z przed chwili

_MG_1958.JPG

na pewno można uzyskać dużo lepsze rezultaty bo niestety moje korale z miesiac albo nawet dwa nie rosły bo tak jak wspomniałem rozjaśniłem je na maksa :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lejesz do akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne faktycznie słabe przyrosty :thumbup:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad cieniutko ,no ale jak miesiąc nie rosły no to jakieś wytłumaczenie zawsze jest.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że chociaż Damian jest wstanie mnie zrozumieć :-))

Co do dolewania do zbiornika to zawszę byłem przeciwnikiem .

Tym razem sprawdziłem i niestety zrobiłem błąd i to przy prostym pełnym ballingu.

Więc na obecną chwilę leje tylko amino i witaminy z AF

I nie spodziewałem się że to kiedyś napiszę ale po małym "boom" zrobiłem 400 litrów podmiany na soli AF :-)

I korale chcą rosnąć:-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do acropor to to jest super stwór:

bok.jpg

po 22 miesiacach:

20130808_121338.jpg

dzis ma rozpietosc ramion: 40 cm

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wrzuć swoje przyrosty opisz co i jak i zobaczymy jaki las ci urósł :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen - Poruszyłem ten wpis aby zgromadzić informacjie a nie wywołać awanturę :) Po co ten komentarz ,, zobaczymy jaki las Ci urósł".

A wiec: Zdjecia ze zbiornika uruchomionego tuż przed wakacjiami. Pierwsze twarde trafiły do zbiornika dwa miesiące temu, wczesniej były poza miekkimi tylko 1-2cm szczepki sps i małe fugie też 1cm. I ogólnie bezsensu takie sądzić bo nawet jak szybko rosną to nie widać :)

Podam wiec przykład dwóch korali ktorych się nie wstydzę :)

Seriaropora hystrix : siedzi w akwarium od 2 miesięcy i urosła 1, 5cm na boki i max dwa cm do góry.

Acanthastrea także dwa miesiące wyrosło 8 małych mordek.

Z przyrostu Acanthastrei jestem zadowolony wręcz mile zaskoczony :) Ale Seriatopora rośnie znacznie poniżej mich oczekiwań. Chciałem zaznaczyć , że kolory korali nie sa moją zasługą ponieważ kupiłem je od P.Krzysztofa Tryca. Zobaczymy czy uda mi się je utrzymać. W sklepie były ładniejsze ale ja używam samych białych świetlówek. Myślę też , że kiepski przyrost Seriatopory może być spowodowany faktem iż u mnie są na pewno gorsze warunki niż u Pana Krzysztofa.

Zachęcam wszystkich do wpisywania swoich przyrostów. Nie mogę lub nie umiem wkleić fotek z powodu pojemności. Postaram się je wkleić na moim blogu lub galeri w profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie bez nerwów przecież widzisz że wkleiłem buźkę i nic tu złośliwości nie było wyluzuj chłopie

proszę bardzo

http://nano-reef.pl/topic/26924-przyrosty-korali-zdjecia/

http://nano-reef.pl/topic/47828-przyrosty-koralowcow/page__hl__+przyrosty%20+korali#entry468642

coś jeszcze poszukać dla ciebie abyś porównał czy nadal będziesz to odbierał że cię atakuję

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie wiedziałem , że były inne watki na ten temat. W takim razie niepotrzebnie poruszyłem znów ten temat. Nie odbieram tego za atak. Jeśli to tak można było zrozumieć to nie miałem tego na myśli. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.