Skocz do zawartości
siwy811

Test na NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nie wiem ktoremu testowi wierzyc, mam dwa rozne testy na NO3 salifert nowy kupiony dwa tygodnie temu i seachem kupiony okolo 9 miesiecy temu, tak wiec salifert pokazuje az w przedziale 50 a seachem pomiedzy 0.2 a 1, no i badz teraz madry ktoremu wierzyc, dodam ze PO4 jest prawie niewykrywalne pomiedzy 0 a 0.008 test ELOS HR, od czterech dni zaczalem dodawac Brightwell Biofuel zeby zbic troche to NO3 ale jak narazie nic nie zeszlo stoi w miejscu. W sumpie odpieniacz deltec ap 600, filtr przeplywowy na rowaphos + wegiel i ostatnio wsadzilem tez purigen 100ml na to NO3. W obiegu okolo 290ltr... Co wy na to, kupic inny test czy czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robiłeś kilka razy? może coś zle zrobiłes?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Red Sea. Reszta testów to jest porażka.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem kilkanascie razy, instrukce obu testow mam przestudiowane zeby czegos nie zrobic zle, wiec wydaje mi sie ze wykonuje je dobrze.

robiłeś kilka razy? może coś zle zrobiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewnosci co do testow Red Sea, mam jeden na PO4 z grupy Reef Care i musze powiedziec ze jest walniety, wymienialem go w sklepie ze trzy razy i za kazdym razem pokazywal 0.8 lub wyzej nigdy nizej, chociasz zeczywisty pomiar byl 0 mierzone hanka od kumpla i moim Elos HR

Tylko Red Sea. Reszta testów to jest porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea taki sam jak salifert czy seachem więc skąd to stwierdzenie ? Oszukują jak każde inne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewnosci co do testow Red Sea, mam jeden na PO4 z grupy Reef Care i musze powiedziec ze jest walniety, wymienialem go w sklepie ze trzy razy i za kazdym razem pokazywal 0.8 lub wyzej nigdy nizej, chociasz zeczywisty pomiar byl 0 mierzone hanka od kumpla i moim Elos HR

@siwy811 a o jakim teście jest dyskusja? Jak będzie ktoś pytał o testy do PO4 to będzie odpowiedź Hanka.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czym najlepiej zmierzy NO3?

Red Sea taki sam jak salifert czy seachem więc skąd to stwierdzenie ? Oszukują jak każde inne :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Sea taki sam jak salifert czy seachem więc skąd to stwierdzenie ? Oszukują jak każde inne :p

@hernio to widać, że nie miałeś testu w rękach. Skala kolorów oraz ilości wody, odczynników i sposób ich dozowania dają bardzo mały margines błędu. Powiedz mi jaki to interes mają Ci producenci w oszukiwaniu? Nie śledzi Cię, aby ktoś :chris:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie raz w ręku i różnicy nie widzę. Salifert i Red Sea tak samo potrafiły pokazać to samo jak i za chwilę całkiem co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A test D-D na NO3, mial ktos doswiadczenie z tym testem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Red Sea i Saliferta i pokazuja to samo, ale

Salifert cena 6.95 F 60 testow - dokladny, prosty , tani

Red Sea cena 22.99 F 100 testow - dokladny, mniej prosty, duzo drozszy.

Wiedzac ze kazdy test potrafi sie schrzanic wole wyrzucic ten tanszy. Mniej straconej kasy.

Porownujac jeszcze D-D, Red Sea i Saliferta, dwa pierwsze zdecydowanie maja przesadzone opakowania.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz test na NO3 z RS,który pokazuje mi tylko 3,wykonując go w drugi sposób mam mniej niż 10.Jak miałem z Salifierta to z tego co pamiętam przy niższych poziomach azotanów nie umiałem określić poziomu dlatego RS chyba jest dokładniejszy przy niskich poziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę nad prostym kolorymetrem, który rozwiązałby problem interpretacji zabarwienia, dodatkowo przygotowanie roztworów wzorcowych to też nie problem - znalazłem coś takiego:

http://home.zonnet.nl/rsetteur/aquarium/karel/colorie/coloriemeter_eng.htm

Z pewnością wielu posiada multimetry, które można wykorzystać - i mamy uniwersalne urządzenie do NO3 i PO4

- co o tym myślicie?


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, dzisiaj wzialem wode ze zbiornika od kumpla ktora ma NO3 1 i znalazlem tez probke wody od seachem testu na NO3 z zawartoscia azotanow 10, zmierzylem to testem na No3 od saliferta i pokazalo prawidlowe wartosci... stwierdzenie, chyba faktycznie mam takie wysokie NO3 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat,co by nie zakladac nowego .Konczy mi sie Salifert na NO3 (otwarty rok temu,termin waznosci jeszcze rok),kupilem wiec taki sam. Podczas testu porownawczego okazalo sie,ze na starym tescie pokazuje poziom dwukrotnie wyzszy,niz na nowym (na starym rzedu 15-20,na nowym 2x mniej).Dzisiaj przyszlo mi do glowy,zeby porownac kolorowe wzorniki z obydwu pudelek i okazalo sie,ze na wzorniku z nowego testu odcienie rozu sa ciemniejsze i intensywniejsze,niz na starym tescie. I tu mam pytanie do starych wyjadaczy,ktorzy nie z jednego pudelka testy robili;) - czy spotkaliscie sie juz z takim przypadkiem? Logika nakazuje przyjac,ze skoro kolory na skali ze starego testu sa jasniejsze,to po prostu wyblakly.Testy trzymam w oryginalnych opakowaniacz w szafce,wiec powodem wyblakniecia nie jest raczej swiatlo,byc moze,ze farba sie po prostu utlenia.A tak na marginesie dodam jeszcze,ze testy przeprowadzone na starych i nowych odczynnikach w oparciu o ten sam wzornik daja taki sam wynik.

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerobiłem RED sea salifert i mierze cały czas JBL-em jest najdokładniejszy. Mierze w w różnych zbiornikach z niewykrywalnym poziomem jak i 30-40. Według mnie najlepszy. Jak chcesz zbić to spróbuj wkładu Matrix sachema. Wiem ze nazwa nie napawa pewnościa ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chce zbijac.Przyjmujac,ze wyniki na nowym tescie sa wiarygodne (rzedu 6-7 ppm,a dzis po sobotniej podmiance 4-5 ppm),to jest idealnie :).Obsada miekkie/LPS. A tak przy okazji najblizszej wizyty w e-rybce zabiore obydwa wzorniki i poprosze o porownanie z kilkoma z nowych opakowan i wtedy bede definitywnie wiedzial,czy moj z opakowania sprzed roku jest wyblakly.

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.