Skocz do zawartości
Przemek

Diuna T5 - nowa propozycja od Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

i kto tu jest thebeściak no kto tu jest thebeściak ??

Marek, Marek :w00t:

A kto bogatemu zabroni ?

Czy Ati ma dobre chłodzenie to duży znak zapytania bo Przemek ma rację i lepiej rozwiązał chłodzenie w Diunie więc nie wiem czemu to ati jest lepsza? Czyżby naprawdę ati stosowało odbłysniki z jakiejś hiper technologii ? myślę że PS wie co robi i nie gnie odbłysników z sreberka po czekoladzie :) Ale jak zwykle wypowiadają się osoby co "słyszały coś gdzieś "

Po drugie widać tą super dokładność i technologie po wyginającej się plexi osłaniającej swietlówki (równie dobrze mogli do kompletu dołożyć sznurek do owinięcia lampy żeby nie wypadała osłona).

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek

Tu masz link do softu dla lamp 8x:

http://www.pacific-sun.eu/download/diuna1.1_8x.rar

Screeny:

app1.jpg

app2.jpg

app3.jpg

app4.jpg

app5.jpg

app6.jpg

@dieter25

Tu jest specyfikacja techniczna materiału z którego wykonane są odbłyśniki:

http://alanod.com/opencms/export/sites/alanod/galleries/pdf2012/MIRO_SILVER_PD_8s_FINAL_D_E_01_14.pdf


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni ?

Czy Ati ma dobre chłodzenie to duży znak zapytania bo Przemek ma rację i lepiej rozwiązał chłodzenie w Diunie więc nie wiem czemu to ati jest lepsza? Czyżby naprawdę ati stosowało odbłysniki z jakiejś hiper technologii ? myślę że PS wie co robi i nie gnie odbłysników z sreberka po czekoladzie :) Ale jak zwykle wypowiadają się osoby co "słyszały coś gdzieś "

Po drugie widać tą super dokładność i technologie po wyginającej się plexi osłaniającej swietlówki (równie dobrze mogli do kompletu dołożyć sznurek do owinięcia lampy żeby nie wypadała osłona).

Głównym powodem dla którego w lampach ATI zastosowano wentylatory jest chłodzenie stateczników a nie świetlówek.

W komorze ze statecznikami(bez włączonych wentylatorów) temperatura osiąga ponad 80 stopni i dochodzi do spadku wydajności samych balastów(stąd efekt "ciemniejszego światła" na wyłączonych lub za bardzo skręconych wentylatorach)

Przy włączonych wentylach w zależności od modelu temperatura spada o około 12-14 stopni - nadal o wiele za wysoka.

Jeden bok w ATI jest "zamknięty" a nadmuch powietrza (de facto już bardzo ogrzanego od górnej komory - co stawia pod znakiem zapytania ideę chłodzenia ) następuje przez otwory na wysokości jednej z katod świetlówek - powietrze wypychane jest kanałami wzdłuż świetlówek do drugiego z boków..

Teraz pytanie - dlaczego ATI nie zastosowało chłodzenia zgodnego z kierunkiem grawitacyjnym(ciepłe powietrze się unosi przecież do góry) - przeciez świetlówki "zasysały" by chłodne powietrze z pomieszczenia i chłodzenie było by jeszcze bardziej wydajne, prawda? Ano dlatego, że w tej sytuacji stateczniki u góry w ogóle by się już ugotowały od ciepłego powietrza które wędrowało by wzdłuż t5, następnie otworami do góry - i wzdłuż całej elektroniki dodatkowo podgrzewając już gorące od dolnej powierzchni balasty..

Dlatego też teorię o stosowaniu w lampach ATI wentylatorów których celem jest schłodzenie świetlówek aby poprawić ich wydajność można potraktować jako żart konstruktora wymuszony prostą konstrukcją w środku(tanią).. Głównym celem jest schłodzenie balastów - a raczej zabezpieczenie ich przed przegrzaniem/przepaleniem o czym zresztą pisze ATI w instrukcji.

Wentylatory pracują więc na "wstecznym" wtłaczając chłodne powietrze do komory z balastami gdzie ulega ogrzaniu od dużej płaszczyzny dolnej pokrywy oddzielającej i wdmuchiwane jest to komory z T5.

Wszystkie rozwiązania gdzie balasty są nad T5 (w komorze/pomiedzy odbłyśnikami , itd) powodują spadki wydajności sprawności ukłądu zasilającego.

To cała tajemnica "chłodzenia" T5.

Czy w ATI to działa? Działa(nie rozpatrując wydajności takiego rozwiązania).

Czy można było to zaprojektować i wykonać lepiej? Pytanie pozostawię bez odpowiedzi - jak to już zostało tu napisane - czas i Klienci ocenią.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tu jest manual do Powermodula:

http://www.atinortha...Powermodule.pdf

interesujący jest zwłaszcza cytat:

Active Cooling System

If the "Active Cooling System" isn’t working as well as it should performance and lamp life will suffer and the ballasts could get too hot and fail over time. Here are few things to check/keep in mind.

1. Air blows into the fixture from the top, so for adequate air flow it’s important to have at least a few inches of space between the top of the fixture and the ceiling, canopy, etc. Adequate space is also needed on the side of the fixture opposite the lamp-cord to allow the hot air to exit the fixture.

2. Make sure the holes cut into the fixture housing below the lamp cord side of the fixture are not blocked by the reflectors and that the metal endplate with the cut-outs is on the side opposite the lamp-cord. This is important because air blows into the fixture from the top, along the internal channel where the ballasts and wire are housed, through the holes cut in the fixture housing, along the bulb channel and then out the side of the fixture opposite the lamp-cord.

Myślę, że dosyć jasno z tego wynika w jakim celu zastosowano wentylatory i dlaczego jest taki a nie inny kierunek nadmuchu.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam czy czekać na 10x80 czy brać 8x80 . Moja szerokość akwarium to 70cm,są jeszcze opaski wzmacniające 6cm.

Trochę żałuję,że w Diunie nie wychodzą kable z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, czy w Diunie swiatlo nocne jest za pomoca jakiegos malego panela LED czy na T5? Jak to dziala w tej lampie.?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek. Jezeli mowimy o PS Diuna to Cool !!! :thumbup:. W odnosniku nie moglem znalezc informacji o tym ledowym moonlight z soczeka???? Czy to takie malutkie cos na srodku obudowy to wlasnie ta LED moon?

Edytowane przez adamswiatek (wyświetl historię edycji)

Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za światło księżycowe odpowiedzialna jest ta specjalna soczewka asferyczna:

d1.jpg

która daje specyficzną, prostokątną emisję światła(bez charajterystycznego "hot-spot'a" pod samą diodą)d2.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki Przemku.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego soft pokazuje dla każdej świetlówki inne zużycie? Tzn po datach wymiany widać że była inna za każdym razem - tylko zdaje się że sterowane są parami więc raczej powinny być analogicznie wymieniane, nie?

Jak rozumiem soft zlicza godziny pracy każdej świetlówki i na tej podstawie określa zużycie - pytanie po ilu godzinach pracy soft stwierdza że świetlówka nadaje się już do wymiany?

pozdrawiam

Paweł

edit:

aha - i może nie doczytałem ale jak są ustawione te pary sterowalne (patrząc od przodu) ? 1,2 - 3,4 , 5-6, 7-8 czy np 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 itp?

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe żeby lampa określała zużycie na podstawie pomiarów parametrów prądu płynącego przez świetlówkę ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas "życia" świetlówki domyślnie ustawiony jest na 6 miesięcy - ale to można zmienić(konfigurowalne przez usera).

Czasy pracy liczone są dla par świetlówek, ale nie zawsze obie świetlówki zmieniane są tegosamego dnia/miesiąca - stąd osobna kalkulacja dla każdej świetlówki.

Świetlówki podłączone są(w lampie 8x)

1 + 8

2 + 7

3 + 6

4 + 5

@dale

Nie, to jest niemożliwe.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie. Czy przewod ktory zasila i jest wtykany do tylniej dluzszej krawedzi, nie powoduje ze lampa przechyla sie do tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powoduje - zawiesie typu "Y shape" z blokadą nachylenia zapobiega temu w zupełności.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie softu - jest opcja języka polskiego ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Software i firmware jest tylko w języku angielskim, sama konfiguracja lampy czy też poszczególne ustawienia są naprawdę bardzo proste i intuicyjne - nawet dla osób z minimum rozumienia języka angielskiego.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Software i firmware jest tylko w języku angielskim, sama konfiguracja lampy czy też poszczególne ustawienia są naprawdę bardzo proste i intuicyjne - nawet dla osób z minimum rozumienia języka angielskiego.

i tutaj pytanie do Ciebie Przemku , placac za lampe kilka tysiakow , i decydujac sie na polski wyrob , czy nie lepiej byloby stworzyc soft itp dodatkowo w naszym jezyku ? nie jest to trudne a jednak pomocne , mimo ze znam jezyk angielski dosc dobrze to wolalbym usiasc przy kompie i poklikac w ojczystym jezyku , jest po prostu wygodniej , to oczywiscie moje zdanie , dotyczy to wszystkich produktow PS , dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Kuba.

Jak tylko mogę to decyduję się na polskie wyroby i chciałbym żeby taki wyrób miał też polski soft.

Przemku, powiedz mi od strony technicznej - czy jest to takie trudne żeby spolszczyć soft ( lub dać wybór języka ).

Cały czas mi chodzi po głowie wasza lampa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, tak myślałem, ale zastanowiło mnie co pisał Paweł, że zmieniał świetlówki równocześnie a wychodzi mu różny czas życia.

Co do języka polskiego - znam angielski, niemiecki i łacinę, ale jako klient czuję się lekceważony przez firmę czy sklep który zaniedbał dopasowanie wyrobu do regionu w którym sprzedaje swoje wyroby. Zwłaszcza że zmiana języka w lampie to nie problem - tylko kwestia poważnego traktowania klienta.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale

Nie sądze że post Fox'a dotyczył jego doświadczeń osobistych - a jedynie jest to komentarz do załączonego screenshota, na którym widać różne czasy wymiany oraz zużycia. Tak jak już napisałem wcześniej, ustawienia zużycia są dla każdej świetlówki/kanału takie same - i jeśli aplikacja pokazuje różny stopień ich zużycia znaczy że czasy pracy poszczególych kanałów są różne.

Co do języka - niczyim celem nie jest "niepoważne" traktowanie Klienta - wynika to jedynie z przyczyn czysto praktycznych i naszych doświadczeń z przeszłości(gdy kilka lat temu tworzyliśmy aplikacje w różnych językach językach - jak rosyjski, niemiecki, holenderski itd).

Jeśli zrobimy aplikację w języku polskim - to dlaczego nie miała by być również w rosyjskim? Jeśli będzie rosyjski - to przydałby się także niemiecki, francuski, hiszpański - oraz japoński gdyż tam w ostatnim czasie także sprzedajemy dużo naszych produktów - nawet więcej niż w Polsce...Więc należałoby stworzyć albo we wszystkich językach(gdzie są sprzedawane lampy) - albo tylko w jednym(na co się zdecydowaliśmy).

Stworzenie aplikacji w jednym języku angielskim, który umownie uważany jest za jeden z najbardziej popularnych w międzynarodowej komunikacji(w relacjach biznesowych/politycznych itd) jest najleszym możliwym wyjściem bez lekceważenia właśnie którejkolwiek z nacji.

Po za tym dochodzi jeden bardzo ważny aspekt - wypuszczanie aktualizacji softu dla różnych wersj językowych(oddzielne wprowadzanie poprawek/kompilowanie kodu programu itd) w istotny sposób powoduje zwiększenie nakładu pracy programistów i jest to w zasadzie główny powód/ograniczenie.

Nie spotkałem się jak dotąd nigdy z tego typu opinią kogokolwiek(czy dystrybutora czy Klienta) że brak zlokalizowanej wersji językowej jest lekceważeniem kogokolwiek dlatego jestem nieco zaskoczony Twoją wypowiedzią.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli sprowadza się lampę do dodanego kraju , to instrukcja powinna być w języku kraju w którym jest sprzedawana.Takie jest moje osobiste zdanie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy tutaj o oprogramowaniu/firmware - czyli GUI aplikacji a nie instrukcji.

Do lamp Diuna dołączana jest instrukcja w języku polskim.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to źle napisałem ,chodziło mi o oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do języka angielskiego - świadom jestem jego uniwersalności. Jednak nie mogę się zgodzić z twierdzeniem że lokalizacja problemu to taki problem. Dla każdego języka nie tworzy się aplikacji od podstaw.

Cieszę się że Wasi klienci należą do grupy która rozumie problemy z podmianą kilku linijek kodu. Ale ja jednak należę do tej grupy klientów, która, jeśli już zdecyduje się na zakup porsche, to życzyła by sobie żeby ten, komunikował się w moim języku. Ot - taki ukłon w stronę kogoś, kto wybrał właśnie tą markę.

Przy okazji, wszedłem na stronę PS, ale widzę że też jest w jedynym słusznym języku, a ceny w funtach. No ale jak pisałem, jestem trudnym klientem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.