Skocz do zawartości
robi

Małe rybki pływające w toni.

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że zmniejszyła mi się obsada ryb (starość nie radość) poszukuję jak najmniejszych ryb które pływały by po całym akwarium a nie siedziały na dnie czy grzebały w piachu.Małych tzn. mniejszych od np. centropyge loriculus.Szukam ale... co do ich "pływalności" boję się pomyłki.Może doradzicie coś ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anthiasy stadko z 7-9 fajnie wyglada no i uniwersalne chromisy ja takie cos robie u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z garbików zamiast nieśmiertelnych chromisów można wybrać coś innego, bo wybór w tej rodzinie jest. Ważne żeby było stadko, to nie będzie takiej agresji jak w przypadku pojedynczych okazów.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O apogonach myślałem , małe stadko 5,6sz ,ale... może jeszcze mniejszego coś,takie całkiem malutkie wielkości np. neonków, oczywiście stadko.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apogon parvulus (nie wiem czy dobrze z pamieci napisalem nazwe) powinien Cie zadowolic ;)

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apogon parvulus (nie wiem czy dobrze z pamieci napisalem nazwe) powinien Cie zadowolic ;)

wyslane przez tapatalk

Ładna nawet ta rybka.Ja mam stadko anthiasów i chromisów,robią swoją robotę jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie skłaniam się ku Apogon cyanosoma , tak z 5 szt.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi a jaki Ty masz litraz?

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, jakie to proste. A co do rybek to moim zdaniem cyanosoma nie jest.wcale drobna rybka jak na taki litraz. Na 1000-1500 l to moze tak..

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejeden z nas - coś ci się nie pomyliło przypadkiem? Przecież apogon cyanosoma dorasta do 7 cm, czyli taki neonek. Stadko w ponad 400 litrach to będzie wg ciebie za dużo? To w 1000 litrów trzeba by było chyba setkę wrzucić żeby je było widać.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za duzo tylko duze sa te ryby a Robi chce drobne.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 centymetrów to duże ryby ? To jakie są małe - 1 cm?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dla Ciebie ważne sa centymetry. facepalm.png

Być może są jakieś definicje ile cm ma duża ryba, ile mała a ile średniomała. Masz swoje zdanie a ja mam swoje. Opieram je na tym, że w swoim poprzednim zbiorniku miałem Cyanosomy i Parvulusy.

Dla mnie Parvulus jest neonkiem, który jest o połowę mniejszy do Cyanosoma, drobny, zwinny, kolorowy i na dodatek jest do neonka podobny.

Cyanosoma przy nim wygląda jak krowa.

Teraz pewnie mi napiszesz ile cm ma krowa i jak wygląda ..

Bez urazy, ale po co się spierać, już wyraziłeś swoje zdanie.

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 7 cm to dużo chyba jak na drobnice.W sumie w 2 metrowym akwarium mam 15 cm hepatusa i bede mu szukał większego lokum bo już mu ciasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do 250l? Takie małe stadko 4-5 rybek. Czy jest sens wogóle na takie coś?

Nemateleotris magnifica

Nemateleotris decora

Elacatinus oceanops

może cos z tych?


Akwarium 100x50x50 + sump 63l zasolone 7.09.2012

3917_3922.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może stadko Pseudochromis fridmani ?

Super wyglądają


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały dylemat w morskiej obsadzie ryb,sam długo nad tym myślę jakie ryby pływające stadem ogarnęły by całe moje 2,5m zbiornika.Pisze się że stadne ryby,no dobra stadne ale pływające po akwarium a nie w jednym kawałku zbiornika,tylko pokolce,centropygi i żagiewki zdobywają całość zbiornika,okrzyknięte stadnością chromiski to leniwe rybki jak dorosną :( a pterapogony fajnie pływają ale w nocy :(

Konia z rzędem temu kto wskaże stadne ,ruchliwe rybki :thumbsup: ruchliwe znaczy energiczne :) mogą być małe ,bo najmniejsze ryby u mnie mają 2 cm a największe 20cm.Już będąc nad morzem myślałem o śledziach ,przynajmniej byłby ruch ale malutkich nie było :(


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak Waszym zdaniem jest z atrakcyjnościa kolorystyczną, zachowanie w ławicy: apogon leptacantha vs chromis viridis - które ciekawsze dla Was?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia byle jakie ale co sądzicie o takim stadku anthiasow.9e93.jpgiyla.jpg

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie, ale dopiero dołożenie 10 chromisów spowodowało ożywienie szyku i urozmaicenie mojej 5tki anthiasów :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam ! stadko pięknie pływa w akwarium ! szt. 5 Pterapogon kauderni ! dziękuję wszystkim za pomoc.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pterapogon kauderni wisiał w baniaku jakby był zawieszony na sznurku


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.