Skocz do zawartości
Macc

Jakie pudełko przelewowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o radę jakie pudełko przelewowe wybrać , które polecacie ?! Moje akwarium to 225 l. nie wiem które pudełko będzie najlepsze , w sumie nie wielki wybór znalazłem np. :

http://erybka.pl/product-pol-1116-Blau-Overflow-3000-Pudelko-przelewowe.html

lub takie

http://erybka.pl/product-pol-4912-Skimz-OM5000-Overflow-Pudelko-przelewowe.html

wiem że jeszcze są Tunze , Reef O. , ktoś kiedyś polecał pudełko z dwoma rurami spływowymi .

Proszę o radę , wiem że lepszy będzie komin ale decyzja zapadła będzie pudełko , przy następnym akwarium pokuszę się o komin , ale zacząć chcę z pudełkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Skimz ma dwa spływy 32.

U mnie pracował w starym baniaku (540 L). Od razu wywal to durso które ma zamontowane i daj normalne śrubunki na spływ i rewizję.

Do komory mieści się mała pompka PatMini Aquaela, można ją tam zamocować, jej wężyk od napowietrzacza połączyć z odpowietrzaniem pudełka i ładnie będzie wciągała powietrze. Dodatkowo robi maleńką cyrkulację w komorze pudełka i nie osadza się syf na dnie. To daje ten komfort, że odpowietrzać ustnie nie trzeba tak często.

Aha, no i uważaj żeby ci ten zaworek odpowietrzający nie zarastał glonami, bo będzie krucho.

A tak na marginesie, jeśli twoja sygnaturka jest aktualna i dopiero budujesz baniak, to z doświadczenia radzę - normalny komin zewnętrzny lub wewnętrzny. Pudełko w ostateczności jak ktoś ma baniak po słodkim i wtedy wywiercenie otworów w dnie jest ryzykiem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zakupu pudełka w cenie akwarium z kominem :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blau 3000, działa od początku. Gdybym miał wybierać ponownie nie zamienił bym na inne ... droższe. Ma 2 zrzuty więcjest ok, tylko dobieraj rury 25mm nie 32mm. Ja kupując hydro do zrzutu: rury i zawory musiałem oddawać i wymieniać na 25mm, tam jest błąd na stronie. Odpowietrzanie mam podpięte na wejściu do pompy powrotu więc wszystko hula "bez pudła" :thumbsup: .


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225l x 2zł (około) za litr = 450zł masz akwarium pewnie opti white komin czarna szyba itd. a tu pudełko za 360zł czy prawie 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już stoi od dawna i czeka na zalanie , miało być bez sumpa , ale po radach kolegów z forum zdecydowałem się na sump . Jeżeli zdecydowałbym się sprzedać akwarium pewnie przy zamawianiu nowego z kominem zapadłaby decyzja o większym :yes , a to znowu nowa szafka , nowe oświetlenie ( które już wisi nad akwarium ) , droższy sprzęt itd.

A chciałbym w końcu zacząć :wallbash:

Edytowane przez Macc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam pudełko przelewowe "sklej to sam" od kolegi facta.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.