Skocz do zawartości
Świrek

Trzy kanistry i pięć wiader Świrka

Rekomendowane odpowiedzi

Michał, Roman dobrze Ci radzi, daj sobie spokój z tą wariatką...

Ja musiałem ją szybciutko odsprzedać, bo pastwiła się nad innymi rybami, najpierw upatrzyła sobie brzydala, aż w końcu wyskoczył z baniaka, potem załatwiła nowe centropygi.

Ktoś inny opisywał, jak wychlapuje wodę na pół salonu.

pozdrawiam, Mariusz

p.s. Poza tym 60 cm długości akwa - zabije Ci się o przeciwległą szybę, zanim wrzuci drugi bieg...

Edytowane przez HetmanPL (wyświetl historię edycji)

120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczenie hepka do takiego akwa to proszenie się o ospę w baniaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczenie hepka do takiego akwa to proszenie się o ospę w baniaku

To już przesada.

Ale jako posiadacz Hepatusa zgodzę się ze to mały baniaczek dla niego ( nawet jak jest mały )

Te rybki lubią pływać, a zwłaszcza się rozpędzać ( dokładnie jak na filmie "Gdzie jest Nemo" ) i dlatego potrzebują przestrzeni.

Poza tym te ryby mają w genach ADHD i są zdrowo rąbnięte


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już przesada.

Ale jako posiadacz Hepatusa zgodzę się ze to mały baniaczek dla niego ( nawet jak jest mały )

Te rybki lubią pływać, a zwłaszcza się rozpędzać ( dokładnie jak na filmie "Gdzie jest Nemo" ) i dlatego potrzebują przestrzeni.

Poza tym te ryby mają w genach ADHD i są zdrowo rąbnięte

A maly baniak nie powoduje stresu szczegolnie u tak wrazliwej ryby ? A co sie z tym wiaze to chyba wiadomo. Ja mialem przyklad u siebie wiec sprzeczac sie nie bede. To tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już przesada.

Ale jako posiadacz Hepatusa zgodzę się ze to mały baniaczek dla niego ( nawet jak jest mały )

Te rybki lubią pływać, a zwłaszcza się rozpędzać ( dokładnie jak na filmie "Gdzie jest Nemo" ) i dlatego potrzebują przestrzeni.

Poza tym te ryby mają w genach ADHD i są zdrowo rąbnięte

I Stwórca zapomniał zainstalować im ABS


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Stwórca zapomniał zainstalować im ABS

O właśnie, o tym zapomniałem.

Dodatkowo to strasznie złośliwe bestie ( ale tu rozmiar akwarium nie ma znaczenia - i tak będzie złośliwe )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za celne uwagi. Oczywiście przeanalizuję je jeszcze raz. Niestety żonie obiecałem i bardzo trudno będzie się wykręcić. Ale wracając do glona, czy ktoś wie co to jest i czym to zniszczyć?

post-15497-0-67456400-1394972883_thumb.jpgpost-15497-0-57957700-1394972885_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak kupi a potem się będzie zastanawiał dlaczego.

Każdy z nas tak ma.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak kupi a potem się będzie zastanawiał dlaczego.

Każdy z nas tak ma.

:thumbup: Święte słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 25, PO4 0,1 kH 7.

Ale czym podnieść, aby nie zaszkodzić?

Nadane mobilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest podnoszenie kh. Zadbaj o jakość wody i glon się straci.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jędrzej staram się. I tak w porówaniu z tym co było to jest super, ale parametry poprawiają się dosyć wolno, a glon zaczyna dominować w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest podnoszenie kh. Zadbaj o jakość wody i glon się straci.

Święte słowa, obniż No3 i Po4 i glony same znikną

Bardzo dziękuję wszystkim za celne uwagi. Oczywiście przeanalizuję je jeszcze raz. Niestety żonie obiecałem i bardzo trudno będzie się wykręcić.

post-15497-0-67456400-1394972883_thumb.jpgpost-15497-0-57957700-1394972885_thumb.jpg

Michał, a po co sie wykręcać ? Jak żona chce Hepatusa to trzeba postawić większe akwarium.

Ja jak miałem akwa 260 litrów i moja żaona mi co chwile mówiła kiedy wkońcu kupimy Doris to ja jej odpowiadałem - jak będziemy mieli większe akwarium. Teraz mam duże, ale i tak uważam że dla tej wariatki nadal jest za małe. Taki Hepcio powinien mieć co najmniej 250 cm długie - takie jest moje osobiste zdanie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podniesienie kH spowoduje tylko, że wszelkie probiotyczne metody przestaną działać (coś pisałeś o wódce) A jak często i ile podmieniasz, na jakiej soli?

Zaraz dostanę po uszach, ale mały borsuk by Ci te glony w moment opędzlował ;-)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yarcio no ale mam już największy baniak jaki mogę mieć. Mieszkam w bloku i poważnie to już jest max.

@HetmanPL tak, leję wódkę i tylko to. Ostatnia podmianka była 3 tygodnie temu. Podmieniam co 2 tyg 20litrów. Wcześniej używałem AF, teraz BT. ... Borsuk powiadasz :) Może zamiast Hepcia ;) Ale powaga, mam już jeżowca, mithraxa, dolabellę i nic glona nie tyka.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 25, PO4 0,1 kH 7.

I jeśli dobrze zrozumiałem chcesz tu jeszcze wpuścić Hepatusa ?

Rybę która dużo żre, jak każdy pokolec wali duże kupy i generalnie mocno brudzi baniak.

Dawaj śmiało, po kilku miesiącach masz murowane No3 na poziomie 100 i kolejne próby poszukiwania złotego środka na obniżenie, albo co jak w większości przypadków bywa, szukanie przyczyn, z których większość będzie bzdurna, podczas gdy rzeczywista będzie pod nosem.

I żadne cuda tutaj nie pomogą.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim no3 to rzeczywiście pierwsze co to trzeba to poprawić. Jak to nie pomoże to możesz się zastanawiać co dalej robić. Ja mam dość wysokie kh i z glonami nie mam żadnych problemów. Faktem jest, że wysokie kh może również hamować wzrost i rozwój korali, tak że trzeba z tym uważać. Wydaje mi się, że robisz zbyt rzadkie i duże podmiany- lepiej zrób mniejszą podmianę ale co tydzień czy półtora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wysokie parametry spowodowane są wcześniejszą katastrofą, gdzy NO3 było powyżej 100 a PO4 też miało bardzo wysokie wartości. Teraz to spada i spada. Powoli, ale w dobrą stronę. Leję wódkę, póki jest NO3, a jak się skończy to zbiję PO4. Plan jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką sól używasz?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Treasure Reef Sea Salt. Wcześniej probiotyczną AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz ten glin co i ja miałem. Pisałem tu juz o nim na forum kilka razy. Ostatnio w temacie o puchnacej dolabelli. Poszukaj go a może znajdziesz tam jakaś podpowiedź.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CNCRob, tak czytałem ten temat i mam wrażenie, że to może być to. @Martinniemczyk ciekawie pisze o braku podmian. A jak Tobie idzie walka z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu "rybki" jest jakaś racja w tym ,że ryba w za małym dla niej zbiorniku marnieje , bąź karłowacieje i może w krańcowych przypakach skutkować ogólnym osłabieniem, a co za tym idzie ospą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CNCRob, tak czytałem ten temat i mam wrażenie, że to może być to. @Martinniemczyk ciekawie pisze o braku podmian. A jak Tobie idzie walka z tym?

Nie dam sobie głowy uciąć bo podejmowałem różne walki jednocześnie. Również stosowałem brak podmian i to dawało najlepsze rezultaty. Ale musisz pamiętać aby nie dodawać kompletnie nic do wody. Jakakolwiek pozywka wzmacnia ten glon. Wodę należy całkowicie wyjalowic. Glon się nie rozpuszcza, rośnie nadal. Najłatwiej go odrywac w większych kłębach jak podobnie bo mały się mocno trzyma skały. Później skalę przejechać szczoteczka do zębów normalnie w akwarium i w większości przypadków nie odrasta juz on w tych miejscach. To plan jaki ja stosowałem i pomagało ale wymagało naprawdę długiej walki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.