Skocz do zawartości
w0y7a5

sprzet Aquael (wysylka UK)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam sklepu PL, ktory zamowi mi sprzet z Aquaela z wtyczkami UK i wysle kurierem do Anglii lub sklepu w UK, ktory zamowilyby mi sprzet, ktory chce?

Mozecie kogos polecic?

Niestety moje lokalne sklepy zajmuja sie tylko i wylacznie akwariami slodkowodnymi i nawet nie chca gadac o zamowieniu czegos spoza oferty.

Po nawiazaniu kontaktu ze sklepem internetowym Aquaela (Plock) bylem pelen nadzieji, ze mi wysla sprzet ale niestety nie jest to zgodne z polityka firmy bo maja dystrybutora w Anglii (mimo, ze w regulaminie maja zapis, ze wysylaja zagranice).

Angielski dystrybutor podal mi liste sklepow w mojej okolicy, ktore albo stawiaja zaporowe ceny albo wogole mi nie chca wycenic zamowienia.

Szukam jakiejs alternatywy bo jestem mocna sfocusowany na Aquaela wlasnie a cenowo ciezko znalezc jakas alternatywe na lokalnym rynku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczki mozesz stosowac w uk uzywajac przejsciowek ale tych dobrych zeby wchodzily ciasno w gniazda


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci potrzeba? alternatyw jest mnostwo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz oferty cenowe w Polskim sklepie to nie musisz pytac o wysylke do Polski tylko sam sobie kuriera zaaranzujesz, odbiora na drugi dzien ze sklepu i masz za 3 dni w domu pod drzwiami


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua-el za granicą ma inną dziwną nazwę nie pamiętam - Cobalt chyba


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejsciowek chcialbym uniknac ale oczywiscie jak nie bedzie opcji to tak zrobie

Co Ci potrzeba? alternatyw jest mnostwo.

zamarzylem sobie miec Aquaela Nano Reef + ich szafka dopasowana do tego akwa

na poczatek mojej przygody wydaje mi sie optymalny ten zestaw

alternatywy oczywiscie sa tylko ja chcialbym dopasowany do siebie caly zestaw aby wygladal dobrze

wertujac ebay czy fora/strony z nanorafkami nie widzialem podobnego zestawu w sprzedazy

wyznacznikiem jest rowniez cena. zestaw Aquaela kosztuje ~ £90 (szafki niestety nie znalazlem nigdzie)

mysle takze nad grzalka z serii Neo Aquaela. nie dosc, ze nie szpecila by akwarium to jeszcze jest dosc precyzyjna. w UK tez niestety nie widzialem tej serii. sa tylko gralki Easy.

mam jakis sentyment do tej firmy, od lat mialem sporo ich sprzetu w akwariach slodkowodnych :) poza tym trzeba wspierac polski biznes ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kup coś większego. Będzie ci łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np Reefmaxa, choc tez maly daje duzo wiecej mozliwosci.

Sa w UK


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMax jest 3x wiekszy od NanoReef wiec to dla mnie nie jest alternatywa ;)

alternatywa to inne gotowe zestawy w granicach 30l i czegos takiego szukam chociaz jak napisalem wyzej raczej jestem nastawiony na Aquaela

problemem nie jest zdobycie akwa bo nawet na ebay mozna kupic nowego NanoReefa (znalezlem tez kilka sklepow online), problem zaczyna sie ze sciagnieciem oryginalnej szafki do niego bo nikt jej nie oferuje albo nie chce sciagnac

dlatego szukam sklepu, ktory stoi frontem do klienta czy w Polsce (wysle mi zestaw do UK) czy w Anglii (sciagnie mi szafke z PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu zapytać kogoś ze znajomych czy przywiezie wracając z pl. Gdybys napisał miesiąc temu to bym przywiózł. Nawet oferowalem sie w temacie "transport" ale nikt sie nie odezwał z zapotrzebowaniem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu zapytać kogoś ze znajomych czy przywiezie wracając z pl. Gdybys napisał miesiąc temu to bym przywiózł. Nawet oferowalem sie w temacie "transport" ale nikt sie nie odezwał z zapotrzebowaniem.

od jakiegos czasu planowalem zakup w pazdzierniku dopiero

nie myslalem, ze bede mial taki problem z ta szafka widzac mase produktow Aquaela na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo osób jeździ do pl. Są tez firmy oferujące transport. Jaki problem przewieźć paczkę? Podejdz do tematu raz konkretnie bo wydaje mi sie, ze robisz problem tam gdzie go nie ma. I wyjdzie taniej niz przez pośredników i sklepy w uk.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kojarzę szafki Aquaela dedykowanej pod Nano Reef ale może się mylę. Co do wtyczek to i tak musisz użyć jakiegoś rozgałęziacza - weź polski, tylko mu wymień wtyczkę od kabla na angielską. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma wlasnie taka kosteczke. Mialo byc tanio a zrobilo sie mega drogo. Poziom 300 £ juz przekroczyl w sprzecie. Wiem ze planuje to odsprzedac lecz nie wiem kiedy. Co do transportu juz ci napusalem a dalej drazysz. Masz sklep gdzie sa szafki I koski to zamow I podeslij kuriera. Czy to takie trudne. Cnc rob ci napisal. Szukasz problemu gdzie go nie ma. Z wymiarem nanokaczor ci napisal zacznij od wiekszego. Postaw conajmniej 90 l kostke. Jak wsadzisz skale do tej kropelki co chcesz kupic to tydzien bedzisz lokowal grzalke :) ale to juz kwestia gustu. Wszystko to samo kupisz w uk za maks 45 funtow. Takie kostki maja w sklepach w mojej okolicy po 15 funa. Grzalki I pseudo oswietlenie grosze. Nie rozumiem cie. Ty chcesz koniecznie polska wtyczke:)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 dzieki za odpowiedz ale draze i bede drazyc bo po to jest chyba to forum? aby drazyc i sie dowiadywac?

dzieki za podpowiedz z transportem ale nie jest to jedyna sluszna mozliwosc

wydaje mi sie, ze raczej szukam rozwiazania problemu a nie problemu

dzieki rowniez za info nt. rozmiaru, nigdzie nie prosilem o porade jakiej wielkosc akwa wybrac ;) ale coz czytajac forum dla poczatkujacych w co drugim temacie jest info aby zaopatrzyc sie w wieksze akwa. rozumiem, ze to truizm powtarzany jak mantra przez wszystkich :)

i nigdzie nie napisalem, ze chce polska wtyczke. wlasnie chcialbym aby wtyczka byla UK ;)

piotr7 masz ponizej link do szafki :)

http://aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=156&Itemid=302〈=pl

Edytowane przez w0y7a5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, truizm nie truizm, staram ci sie pomoc. Wiec nie wiem ile by cie to kosztowalo w Polsce, chcesz zestaw aquaela 30 L, to masz dokladnie taka sama, kopia jota w jote, free delivery

http://www.ebay.co.u...=item53ef9db8b3

problem wtyczki, oswietlenia o grzalki masz rozwiazany lacznie z transportem i wtyczkami w UK, £79, to cena dla leniwych ale gwarancja jest.

Tu masz kolejne, za to dwa razy wieksze w tych pieniadzach, full pakiet, wyboru i alternatywy nie ma? Zaznacz opcje 30 L bedziesz mial o 50% taniej. W kazdym przypadku free delivery.

http://www.ebay.co.u...=item2a25b6e172

wyszukanie tego zajelo mi doslownie 2 minuty a ty przegladasz temat jak dlugo?

trafiaja sie tez tansze alternatywy, chocby takie jak ta

http://www.ebay.co.uk/itm/Aqua-One-AquaNano-30-aquarium-including-some-parts-and-decorations-22L-/300970124349?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item461337a43d

warto poszukac

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtruje ebaya kilka razy w tygodniu w poszukiwaniu sprzetu

te linki co wkleiles to oczywiscie jak najbardziej akwa w wymiarze dobre ale brak im niebieskiej swietlowki. mozna oczywiscie kupic zestaw i dokupic lampe ale lampa do takiego akwa to koszt ok 30 funtow

poza tym chyba w takim malym akwa, w ktorym z zalozenia nie bedzie sumpa zastosowac kaskade, w ktora mozna wrzucic LR, siporax czy kto co chce niz filtry wewnetrzne z gabka

takze zestaw Aquaela chyba jest odpowiedniejszy dla picorafy niz akwa, ktore jest raczej nastawione na krewetki

chyba, ze zle odrobilem prace domowa czytajac forum dla poczatkujacych ;)

oczywiscie nie chce sie w zaden sposob wymadrzac, poprostu doszedlem do wniosku po wnikliwej lekturze miedzy innymi tego forum, ze zestaw Aquaela bedzie dla mnie optymalny

oczywiscie NanoReefa mozna rowniez kupic na ebay tak jak pisalem wczesniej oraz w kilku sklepach internetowych tez jest

http://www.ebay.co.uk/itm/Aquael-Nano-Reef-30-Litre-Black-Nano-Aquarium-Set-Marine-Fish-Tank-Coral-/360524834715?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item53f0f4679b

problem w UK jest ze stolikiem ;) ale moze juz nie drazmy tego tematu bo widze, ze ten topic dziala jak plachta na byka :wallbash:

Edytowane przez w0y7a5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te linki co wkleiles to oczywiscie jak najbardziej akwa w wymiarze dobre ale brak im niebieskiej swietlowki. mozna oczywiscie kupic zestaw i dokupic lampe ale lampa do takiego akwa to koszt ok 30 funtow

kolego, jesli wydatek rzedu az 30 funtow to problem to nie zakladaj akwarium morskiego bo sie zdziwisz po zalozeniu dopiero. kup chomika, koszt 7 funtow, klatka 15, jedzonko za 2f i masz spokoj na pare miesiecy :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, jesli wydatek rzedu az 30 funtow to problem to nie zakladaj akwarium morskiego bo sie zdziwisz po zalozeniu dopiero. kup chomika, koszt 7 funtow, klatka 15, jedzonko za 2f i masz spokoj na pare miesiecy :)

to nie jest problem wydatku 30 funtow

poprostu 90 funtow caly zestaw a 30 za samo oswietlenie to proporcja troche dziwna jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem akwa za 200 a swiatlo za 500 jak dobrze pamietam, to co ja mam powiedziec? szykuje sie jeszcze na profiluxa za 1400f i odpieniacz za minimum 700f :) a TY narzekasz na marne 30... rozumiem, ze ktos moze nie miec, znam ten bol, ale wtedy szuka sie innego hobby.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mogl to bym postawil wieksze akwa, to nie jest kwestia kasy tylko mozliwosci

rozumiem, ze apetyt rosnie w miare jedzenia ale jak kiedys dorobie sie w UK wlasnego domu to pewnie zainwestuje w wieksze akwarium

nie chce poprostu wydac niepotrzebnie kasy i zbierac niepotrzebne graty z chybionych zakupow

Aquael Nano Reef po dokupieniu grzalki jest praktycznie kompletnym zestawem, ktory jest skonstruowany typowo do pico rafy. poza tym wyglada estetycznie. nie znalazlem nic w porownywalnych pieniadzach odkad szukam.

wiem, ze zestaw Aquaela nie jest idealny ale czytajac chociazby to forum i wypowiedzi osob, ktore go maja/mialy to komentarze sa w wiekszosci pozytywne. jedyny minus, ze jest za male. ale jak sobie kupie ReefMax to tez bedzie za male, zainwestuje w 200l i tez sie okaze, ze chce wiecej. wiem jak to dziala.

jestem swiadomy kosztow utrzymania, tym bardziej, ze poki co nie bede mial swojego RO tylko bede bazowal na podmiankach.

offtop:

w 2007r. uciekajac od kosztow z dzialalnosci gospodarczej wydalem prawie 20 tys zl na komputer (notabene sluzy mi do dzis bez szwanku, nawet go sciagnalem do UK bo mi go szkada bylo). to, ze ktos inny mial wtedy komputer skladany na kolanie za 2 tys oznacza, ze nie mogl grac w gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie chodzi o to aby ci dociac przy jakiejkolwiek okazji ale wg mnie nie wiesz samemu czego szukasz. Podalem ci przyklady, pierwszy z nich to kopia 1:1 aquaela. Kupisz w Polsce za ile? £40 funtow, a przesylka? Do tego szukasz szafki, to ja sie za glowe lapie ze ty chcesz zrobic deala roku i wychaczyc 20 F na tym a kombinujesz miesiacami. Policz lepiej ile na pierdoly wydajesz miesiecznie. Mieszkasz i pracujesz w UK, skoro nie masz miejsca na wieksze to kup wkoncu ten zestaw i wydaj pare funtow wiecej, kurde nie rozumiem cie, naprawde staram sie jak moge ale nie potrafie


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie kombinuje, chce kupic Aquaela i to pewnie zrobie, problem jest z tylko i wylacznie z szafka, ktorej nie moge nigdzie znalezc w UK

dlatego

pomyslalem, ze za Waszym posrednictwem poszukam jakiegos sklepu w UK co bylby w stanie zamowic ta szafke (wtedy kupilbym tez akwarium tam) a czy to juz bedzie 20 funtow na calosci w te czy w tamta strone to mnie rybcia

lub

poszukam sklepu w PL, ktory sprzeda mi szafke z wysylka UK (przy okazji zamowi akwa z wtyczka UK i tez wysle)

rzeczywiscie moj blad, napisalem w pierwszym poscie tylko o sprzecie i wtyczkach nie skupiajac sie wogole na szafce, o ktora tu sie wszystko rozbija

napisalem na starcie zbyt ogolnikowo tylko o sprzecie, sorry moj blad, bije sie w piersi i kajam :bow

oczywiscie moge kupic sama szafke w PL z wysylka do UK a cala reszte moge chociazby zamowic przez ebay i nie ma problemu. poprostu sobie ubzduralem, ze chce komus dac wiecej zarobic za pofatygowanie sie i sciagniecie tej szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ona wyglada, ta szafka bo nie widzialem nigdy. Przejrzyj sobie plyty i dotnij i zrobisz szafke samemu. Jesli potrzebujesz pomocy w tym zakresie to zrob mi szkic i ci powycinam na maszynie, daleko nie masz. W B&Q masz pod dostatkiem plyt, zdaje sie ze czarnej szukasz, zreszta sa jakie tylko zechcesz. Potrzebny szkic i wymiary


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aquael.pl/ind...mid=302〈=pl

nie jestem typem czlowieka, ktory ma zaciecie do majsterkowania

dlatego wole gotowe rozwiazania, a szafka jako mebel musi dobrze wygladac bo mnie kobieta z domu wyrzuci ;)

chcialem ta szafke bo jest dopasowana, ot i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.